Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze bazénu Bestway Steel Pro Max

Bazén Bestway Steel Pro Max 488 x 122 recenze

Ve srovnání zahradních bazénů jsme jako TOP volbu pro náročnější zákazníky vybrali rámový bazén Bestway Steel Pro Max s velkým průměrem 4,88 m, výškou 1,22 a bytelnou ocelovou konstrukcí. Je ideální pro rodinnou zábavu, zahradní bazénovou party s přáteli i k zaplavání. Jeho cena je sice vyšší, dostanete k němu však i příslušenství včetně schodků, krycí fólie a filtrace. Parametry hodnoceného bazénu blíže zhodnotíme v podrobné recenzi.

Hodnocení Bestway Steel Pro Max

8.3

Skvělý

Rámový bazén Bestway Steel Pro Max 4,88 × 1,22 vyniká velkými rozměry a velmi odolnou konstrukcí s dlouhou životností. Cena zahrnuje i základní příslušenství včetně krycí plachty, schůdků a filtrace. Celkově skvělá volba pro náročnější zákazníky.

Konstrukce a rozměry
9
Montáž a údržba
8
Příslušenství v ceně
8
Klady
  • Bytelná konstrukce
  • Odolné materiály
  • Velké rozměry – i k zaplavání
  • Snadná montáž
  • Příslušenství vč. schůdků a krycí plachty
Zápory
  • Vyšší cena
  • Méně účinná kartušová filtrace

Konstrukce a rozměry

Bazén Bestway Steel Pro Max je vyroben z bytelných a odolných materiálů. Konstrukce se skládá z pevných ocelových trubek s nerezovou úpravou. Vnitřní plachta je z třívrstvé PVC fólie DuraPlus s dlouhou životností a vysokou odolností proti protržení. I tak bazén doporučujeme postavit na co nejhladší povrch bez nerovností a umístit pod něj vhodnou podložku.

Zvenčí je bazén Bestway Steel šedo stříbrný, plachta je ve vnitřní straně potištěna modrým mozaikovým motivem, který vytváří prémiový dojem.

Průměrem téměř 5 m je bazén vhodný pro koupání i více osob najednou nebo k zaplavání. Maximální výška vody v něm dosahuje 1,1 metru, což je průměr u tohoto typu nadzemních kruhových bazénů. Hloubkou je bazén ideální k zaplavání hlavně pro děti, pro dospělé bude plavání v něm méně pohodlné (chtělo by to ještě aspoň o 20 až 30 cm víc), ale určitě je možné.

Montáž a údržba

Montáž a údržba

Tento bazén se nepostaví sám, avšak instalace je snadná. Stačí do sebe poskládat ocelové trubky, které do sebe dobře zapadají jako dílky stavebnice. Dovnitř se upevní vnitřní plachta a můžete začít napouštět vodu. Výrobce uvádí, že montáž trvá pouze 20 minut. Počítejte však s tím, že minimálně napoprvé vám to zabere o něco déle, minimálně hodinu.

Bazén není vhodný k celoročnímu umístění venku, po sezóně je potřeba vypustit, vyčistit, dobře nechat proschnout a poskládat. Sklízení bazénu usnadní připravený výpustný ventil s adaptérem pro zahradní hadici.

K uložení je třeba zvolit bezpečné suché místo, kde ani v zimě neklesají teploty pod nulu. Při řešení vhodného místa berte v úvahu také vyšší celkovou hmotnost konstrukce, která dohromady i s plachtou přesahuje 70 kg. Během zimy doporučujeme plachtu několikrát rozložit a přeskládat, aby se na ní nevytvořily sklady. Po zimě před opětovným napuštěním plachtu dobře omyjte.

Příslušenství v ceně

V balení dostanete vše nezbytné, co pro zprovoznění a používání zahradního bazénu Bestway Steel Pro Max potřebujete. V ceně bazénu jsou i bezpečné schůdky usnadňující vstup do vody a krycí plachta, která brání vodu před nečistotami a zároveň únikem tepla přes noc.

Přiloženou filtraci kartušového typu s výkonem 5,7 l/h hodnotíme pro takto objemný bazén jako příliš slabou a málo efektivní. Doporučujeme přikoupit výkonnější pískovou filtraci, která zajistí lepší kvalitu vody i s nižší spotřebou bazénové chemie.

Klíčové vlastnosti Parametry
Rozměry (průměr × hloubka) 4,88 × 1,22 m
Max. výška vody 1,1 m
Objem vody 19 480 l
Hmotnost 73 kg
Materiál  ocel + PVC fólie
Rychlost instalace 20 až 60 min montáž (+ napouštění)

Nejlepší bazény podle Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář