Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze univerzálního čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select

Recenze univerzálního podlahového čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select - náhled čtverec

Ať už jste hrdým majitelem čtyřnohých domácích mazlíčků, nebo přítelkyně s bujnou kšticí, tak jste se již stoprocentně někdy potýkali s všudypřítomnými záplavami chlupů či vlasů. Já ano. V mé domácnosti je díky kočičím parťákům a přítelkyni vždy o takovýto dostatek postaráno. 

Tímto pochopitelně nic nikomu nevytýkám, ba naopak. Je to přirozená součást života. Proto je super mít na tyto nezvratné nezmary silného pomocníka. Já jsem pro Vás vyzkoušel Univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select, který účinnou pomoc slibuje svými obdivuhodnými vlastnostmi. Jak to dopadlo, se dočtete na následujících řádcích. 

Obsah balení

Co byste si tak představovali v balení, kdybyste si pořizovali multifunkční čistič? Přístroj, náhradní kartáč a možná filtr navíc, že ano? Tak ani zde nebude člověk zklamán, neboť Univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select obsahuje tohle vše a ještě něco navíc. 

Hlavní a největší součást v balení je opravdu tělo čističe, které je propojené s hlavicí. Separovaně naleznete v balení rukojeť, jejímž jedno-klikovým propojením s tělem vytvoříte robustní kostru univerzálního BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select.  Z těla je napevno vyvedený 7,5 metru dlouhý napájecí kabel.

Než se dostaneme k náhradním dílům, tak tu ještě máme komponenty, pouze díky kterýmž může univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select fungovat. Zde řadíme nádržku na čistou vodu s čistícím roztokem, nádržku na odpadní vodu s filtrem a potom čistící kartáč, který je určen – jak jinak – nežli k umístění do hlavice.

Celek balení pak završují náhradní kusy filtru, i kartáče, které se pochopitelně budou hodit pro případy, že by časem došlo ke snížení kvality původních kusů vlivem standardního užívání. Jsou užitečné ale i pro střídání, když vám zrovna druhý kus schne po vyčištění. Kartáč, filtr i tělo přístroje pak může být postaveno do plastového “doku”.

Pěkný detail je pak i přírodní čistící prostředek určený k namíchání směsi s vodou. Tento účinný a voňavý saponát dostanete jako doplněk, a to v objemu 1 litru. Tímto jsme tedy prošli vše, co v balení najdeme a ač je to pěkný soupis, tak v sekci napájení a údržba budu mít jednu drobnou připomínku.

Design, zpracování a výbava – 10/10

Mám rád design i kvalitně zpracované produkty. Od prvního rozbalení univerzálního čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select jsem měl pocit, že budu horko těžko hledat nějaké nedostatky, co do formy a vzhledu. A je tomu opravdu tak. 

Na omak i během manipulace na mě univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select působil jako opravdu solidní, robustní a kvalitně technologicky a materiálově zpracovaný přístroj. Stabilní a pevné tělo se stejnoměrně spolehlivou rukojetí na mě ani trochu nepůsobilo rizikem krátké životnosti a snadného rozbití.

Většina pohledových částí univerzálního čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select  je tvořena plastem (s výjimkou vertikální části rukojeti). Po barevné stránce jsou všechny prvky sjednoceny do antracitové, šedé a černé, a to až na nádobky na čistou vodu, špinavou vodu a krytku hlavice, pod kterou je kartáč. Tyto jediné tři části jsou pak průhledné. 

Univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select není čistě designový produkt, to vůbec ne. Proč by ale měl být? Od přístroje tohoto typu očekáváte hlavně bezprostředně kvalitní výkon a přesně to se v jeho provedení odráží. Na nic si nehraje. Je to zkrátka a jednoduše suverénní multipovrchový čistič podlah. 

Během čištění a manipulace veškeré komponenty pracují, jak by si člověk přál a očekával. Univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select může sám stát, když ho zaaretujete. Zároveň když tělo a rukojeť nakloníte, tak se s otáčivou hlavicí snadno a rychle zžijete. Tři ovládací tlačítka (spínač, volba programu a samočištění) bezproblémově fungují a stejně je tomu i s dávkovačem čisté vody a páry. 

Po stránce zpracování musím taktéž vypíchnout přehledné značení úrovně množství čisté i odpadní vody, které bíle svítí na jednotlivých nádobách. Na té první nádobě (s čistou vodou) také najdete značení pro ředění vody s čistícím roztokem v adekvátním poměru a to pro dvě různé velikosti plochy, kterou plánujete čistit. 

Takže v tomto případě je verdikt opravdu jednoduchý. Již delší dobu jsem neudělil žádnému recenzovanému přístroji deset bodů za design a zpracování. Univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select si ale každý jeden z nich bez diskuze zaslouží.

Funkce a ovládání – 10/10

Pojďme se teď podívat na to, co má univerzální podlahový čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select za možnosti užití a jak je to pak popravdě s ovládáním. Jak název napovídá, tak je tento přístroj určen na mnoho různých podlahových povrchů. Do tohoto seznamu můžeme zařadit všechny nejtradičnější typy: koberce a rohože, tvrdé podlahy, dlaždice a dlažbu, parkety, dřevěné a laminátové podlahy.

Když tedy vezmeme v potaz šíři záběru, pak je nám jasné, že máme co dočinění s opravdu multifunkčním a univerzálním pomocníkem. Podlahový čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select tedy snadno vyčistí jak tvrdé podlahy, tak i koberce. Díky dodanému přírodnímu přípravku navíc během čištění tyto čištěné plochy krásně provoní. 

Druhou věcí, kterou název napovídá, je funkce parního čištění. Tuto možnost nám BISSELL® nabízí na náročnější a zanesenější místa, která bychom pomocí klasických módů čistili déle a méně snadno.

Poslední věcí, která je pak taktéž obsažena v názvu, je pak vhodnost pro domácnosti s pejsky, kočičkami či jinými čtyřnohými mazlíčky. Veškeré funkce podlahového čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select jsou totiž perfektně vhodné pro vypořádání se s kvanty rozprostřeného ochlupení. A stejně tak, jak se dokáže vypořádat se zvířecími chlupy, tak zvládne zatočit s padajícími vlasy. 

Po zapnutí přístroje a odaretování těla ze stojící polohy (pomocí přidržení hlavice a naklonění) si jednoduše požadovaný profil vybereme. Univerzální podlahový čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select má na hlavici tři zářivě svítící ikonky, které znázorňují tvrdou podlahu, koberec a páru. V případě volby parního čistění vyčkáme po zvolení pár sekund, než se hlavice nahřeje.

Přímo na rukojeti je intuitivně osazen spínač dávkování čisté vody nebo páry –  v závislosti na zvoleném módu. Práce s čističem BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select je příjemná, ale v této produktové oblasti standardní. Někomu by možná mohla vadit větší hmotnost, ale upřímně byste těžko hledali v této kategorii vyloženě lehký přístroj. 

Skvěle zamýšleným detailem je pak osvětlení na hlavici čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select. Toto světlo se osvětluje bezprostřední plochu před hlavicí a myšlenka je taková, že pak uživatel lépe uvidí jednotlivé odpadky, skvrny a jiné nečistoty. Mě osobně se to jeví jako milý detail, ale nikdy jsem nečistil podlahy v nedostatečném osvětlení, abych potřeboval ledku na hlavici. Jediné užití, při kterém mi to dává nějaký přidaný význam, je čištění v mezerách pod nábytkem. 

Kvalita čištění – 9/10

Rád bych odděleně posoudil, jak je to se samotnou kvalitou čištění a rád bych také navázal tam, kde jsme v předchozí kapitole skončili. Jedním z malých nedostatků, které jsem při používání čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select objevil, je výška hlavice. Jak jsem totiž psal, je hezké, že uživateli ledky na hlavici osvětlí prostor před ní, ale tam, kde byste si s tím mohli poradit, se prakticky nevlezete.

Výška hlavice je v nejvyšším bodě nad kartáčem téměř 6,5 centimetru a ačkoliv takový rozměr dovoluje zajet do jisté míry například pod gauč, tak pokud se ocitneme před regálem, nebo nočním stolkem, tak tu máme menší problém. 

Avšak obecně vzato, pokud se nebudeme potýkat se stísněným prostorem, ale s otevřenou plochou, je to úplně něco jiného. Univerzální podlahový čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select čistí jako nepřekonatelná mašina. Parkety, linolea a koberce, na kterých jsem ho zkoušel dostaly úplně nový život. Skvrny od zaschlých barev, prach, chlupy mazlíčků i zaschlé bláto. Vše bez problému.

Takže ano, univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select čistí skvěle. Krom zmíněných potíží v menších prostorách tu ale ještě pár postřehů mám. Prvním z nich je to, jak si vede podél vertikálních překážek – zdí, skříní, nábytku. Konstrukce hlavy a umístění kartáče bohužel neumožňuje čištění až do samotného kraje. Vždy vám cca 1,5 centimetru zbyde a nejde s tím udělat zhola nic.

Druhý a poslední postřeh, co se nedostatků týče, je třetí z jeho hlavních umů. Univerzální podlahový čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select totiž umývá, vysává a suší zároveň. Nu, a s tím sušením, to nejde vždy tak, jak by si člověk představoval. Nemluvím zde o tom, že koberec zůstane po umytí vlhký, s tím jsem počítal. Problém je trochu někde jinde.

V momentech, kdy jsem čistil déle, tedy větší plochu, a konkrétně u tvrdých podlah, tak se při pohybu zpět k sobě, kdy má docházet k sušení, rozprostřela pod kolečky šmouha z mýdlové vody. To znamená, že jste popojeli dopředu se stisknutým spínačem a uvolnili čistou vodu, pak jste spínač pustili vrátili se, ale – ejhle – podlaha pořád mokrá. Jediný trik, kterým jsem tuto obtíž dokázal obejít, je výměna kartáče za suchý. Se suchým kartáčem a také po otření koleček jsem se na místo vrátil a dočistil. 

Shrnuto a podtrženo musím uznat, že univerzální čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select je parádní pomocník proti podlahové špíně. Měl jsem možnost ho vyzkoušet hned v několika prostorách a na různých druzích povrchů a se všemi si poradil naprosto perfektně. Jak jsem ale zmínil, tak pár “mušek” by se našlo. Ve výsledku ale byl vždy konečný dojem z hotové práce více než uspokojivý. A k tomu všemu i velice voňavý.

Napájení a údržba – 9/10

Ty nejpodstatnější záležitosti jsme již probrali, ale na závěr se ještě pojďme podívat na to, jak je to s napájením a údržbou. Na rozdíl od jiných modelů podlahových čističů BISSELL® je tento typ CrossWave® HydroSteam™ Pet Select určený pouze k napájení ze sítě. To je něco, co dokáži ocenit, neboť je to můj preferovaný typ napájení, snad jen s výjimkou kombinovaného.  Velice potěšující je pro mě 7,5 metru dlouhý kabel, který působí velice kvalitně vyrobený a opláštěný. 

Co se údržby týče, tak zde máme ještě takovou třešničku na dortu. Tou je bezpochyby funkce samočištění. Po umytí podlahy nebo koberce lze umístit čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select do přiloženého plastového doku a pak na jeho těle zmáčknete tlačítko, které proces spustí. Z valné většiny nečistot se vám automaticky očistí kartáč a uživateli tak stačí jen vyprázdnit nádobku na odpadní vodu, a lehce omýt hlavici i dok. Kartáč a filtr propláchnout pod tekoucí vodou. Zdá se vám to náročné? Mě trochu taky. 

I když tedy samočištění proběhne, tak stále musíte většinu komponentů ručně umýt, propláchnout a pak nechat usušit. Osobně jsem také hledal nějaký válcovitý kartáč, kterým bych mohl pročistit trubici mezi hlavicí a nádobkou na odpadní vodu. V balení není, ale naštěstí jsem doma nějaký měl. 

Antimikrobiální kartáče, které s čističem BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select dostanete jsou opatřeny technologií Tangle-free, která by měla eliminovat množství vlasů zamotaných do kotouče. Ta sice funguje, ale rozhodně ne stoprocentně. Sem tam najdete na kartáči chomáč, který budete muset pracněji odstranit. 

Osobně si tedy myslím, že se výrobce opravdu snažil, abyste s univerzálním podlahovým čističem BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select museli mít co nejméně práce. Vypovídají o tom jednotlivé funkce. Jejich užitečnost a efektivita ale není stoprocentní. Musím ale uznat, že v porovnání s tím obrovským výkonem, který čistič BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select předvádí při čistění, jsou nedostatky při údržbě snadno omluvitelné. 

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Často je závěrečné hodnocení produktu složitá práce, při které musíte vybalancovat jednotlivé aspekty jeho funkcionality. U univerzálního podlahového čističe BISSELL® CrossWave® HydroSteam™ Pet Select jsem ale přesvědčen, že se není o čem bavit. Je to neuvěřitelně výkonný pomocník při úklidu a umývání podlah ve všech typech provedení. Jasně, má své nedostatky, ale co nemá. Při pořizování takovýchto přístrojů by měla být zásadní jen jedna otázka a tou je, jestli dokáže svou práci odvést tak, aby byl uživatel spokojený. A odpověď je v tomto případě jednoznačné ano.

Design, zpracování a výbava
10
Funkce a ovládání
10
Kvalita čištění
9
Napájení a údržba
9
Klady
  • Parní čištění
  • 7,5 m dlouhý kabel
  • Robustní tělo
  • Přírodní čistič
  • LED osvětlení hlavice
Zápory
  • Šmouhování
  • 6,5 cm vysoká hlavice
  • Náročnější na údržbu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (100 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář