Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Vysavače

Recenze tyčového vysavače Bissell CrossWave X7 Plus

5. 4. 2022 aktualizováno

Recenze tyčového vysavače Bissell CrossWave X7 PlusNáš tipTestado.cz

Právě jsme dotestovali nový multifunkční tyčový vysavač CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro, který je výborný především pro domácnosti s domácími mazlíčky. Jediný přístroj v sobě kloubí 3 zařízení v jednom. Novinka od Bissell zvládne mokrý a suchý úklid včetně vytírání. Hodí se na tvrdé podlahy, dlažby, parkety a koberce. Vyčerpávající úklidový test vám přináší recenzní portál Testado.cz!

Obsah balení

Balení je pestré a obsahuje spoustu praktického příslušenství. Krabice ukrývá vysavač Bissell CrossWave X7 Plus, nádoby na čistou a špinavou vodu, 2krát filtr, čisticí prostředek Natural Multi-Surface Pet, čistící kartáč, 2krát XL univerzální rotační kartáč na různé druhy povrchů a nabíjecí stanici.

Do stanice přístroj “parkujete”, přičemž kromě nabíjení slouží jako samočistící stanice. Ale nepředbíhejme – všechno si postupně ukážeme a vysvětlíme…

Design, zpracování a výbava – 9,5/10

Recenzovaný tyčový vysavač CrossWave X7 Plus je vhodný pro suché i mokré vysávání. Díky použitým technologiím a vysokému výkonu je tato novinka vhodná pro domácnosti se zvířaty. To ovšem neznamená, že Bissell neocení domácnosti bez mazlíčků.

Recenze tyčového vysavače Bissell CrossWave X7 Plus

CrossWave X7 Plus je vysavač 3 v 1. Podlahu a koberce totiž dokáže vysávat, vytírat a sušit. Hmotnost 4,54 kg určitě patří v říši tyčových vysavačů mezi vyšší, ovšem skvělá ergonomie a přítomná kolečka dokáží vysavač proměnit “v lehké pírko”. Téměř celá hmotnost se přenáší na kolečka, tudíž při vysávání není zapotřebí velké síly. Bissell CrossWave X7 Plus mohou využívat i starší lidé.

Při práci potěší absence kabeláže. Testovaná novinka X7 Plus funguje bezdrátově pomocí energie dodávané z baterie. Zatímco si o výdrži řekneme něco více později, v tuto chvíli se můžeme zaměřit na zpracování tyčového vysavače Bissell.

CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro je opatřen pohodlným madlem s tlačítky. Dolní část je svěřena displeji, který signalizuje aktuálně zvolené funkce. Vždy tedy víte, co vysavač právě dělá. Zároveň nechybí přehledný ukazatel stavu baterie. Na zadní části najdete nádržku na vodu o objemu 600 ml.

Ve střední části tyčového vysavače Bissell pracuje motor s 45 000 otáčkami za minutu. O kousek níž je pak situována 385ml nádržka na nečistoty. Tu snadno vyjmete “vycvakávacím” mechanismem. Spodní část AKU vysavače je nakonec svěřena rotačnímu kartáči, který je z horní strany chráněn průhledným víkem. Při vysávání tak můžete vizuálně kontrolovat průběh úklidu.

Konstrukční zpracování testovaného akumulátorového vysavače Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro hodnotím výbornou známkou. Líbí se mi elegantní design, který je zároveň funkční a uživatelsky příjemný.

Recenze Bissell CrossWave X7 Plus

Manipulace, ovládání a údržba – 9/10

S ohledem na určení tohoto přístroje musíte počítat s většími rozměry a vyšší hmotností. Znovu nicméně připomínám, že je stroj dobře ergonomicky řešený. Jelikož se většina hmotnosti CrossWave X7 přenáší na dvojici otočných koleček, při vysávání není nutná hrubá síla. Spotřebič si razí cestu terénem ladně a nenuceně.

Bissell CrossWave X7 Plus recenze - ovládání, údržba

Přítomný středový kloub vám dovolí využívat zápěstí k přesnému ovládání vysavače. Po prvním osahání nebudete narážet do nábytku a přístroj povedete přesně tak, jak zrovna potřebujete. Rotační hlavice je robustnější, i tak se ovšem překvapivě snadno dostanete pod topení a stůl, mezi židle a obecně podél vybavení bytu. Opravdu se nebojte – vysajete všude.

Manipulace je zkrátka snadná a fyzicky nenáročná. Pochvalu si zaslouží velká tlačítka na vrchní straně madla. Člověk nemusí nikde nic hledat a nahmatávat, přítomné piktogramy vám jasně prozradí, k čemu jaké tlačítko slouží. Ve spodní části je připravena spoušť pro pohotovou aplikaci vody. Recenzovaný vysavač zároveň disponuje LED světly, která odhalují chlupy a jiné nečistoty na podlaze.

Údržba Bissell CrossWave X7 Plus není složitá. Velkou pomocí je stanice, která zařízení nabíjí a zároveň čistí. Tuto funkci můžete v případě potřeby kdykoliv využít. Stačí zmáčknout příslušné tlačítko a systém se o vše postará za vás. Válec se roztočí a vyčistí, následně stačí vyjmout a postavit vedle stroje na příslušné místo.

Samočisticí stanice vyčistí nejen válec kartáče, ale také vnitřek přístroje. Tohle demonstrují krok za krokem fotografie níže.

Jelikož jsou nádrže na čistou a špinavou vodu oddělené, údržba je o to pohodlnější. Zatímco do horní nádržky vodu a přípravek pouze doléváte (nic nečistíte), spodní nádobku po skončení úklidu z vysavače Bissell vyjmete, rozeberete a vyčistíte pod tekoucí vodou. Otázka krátké chvilky.

Kvalita vysávání – 10/10

Pokud hledáte opravdu výkonný bezdrátový vysavač, recenzovaný CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro vám mohu doporučit. Přítomný elektromotor je mimořádně výkonný a efektivní. Postará se o drtivou většinu nečistot, které se mohou ve vaší domácnosti nebo kanceláři běžně objevit. Hravě si poradí s chlupy, vlasy, drobky, zaschlými nečistotami a prachem.

Bissell CrossWave X7 Plus - kvalita vysávání

Novinka od Bissell je vhodná jak na tvrdé podlahy, dlažby, tak na dřevěné a laminátové podlahy či měkčí koberce. Vyzkoušeli jsme všechny typy povrchů a nemáme námitek.

Opětovně stojí za poznámku, že se při vysávání udržuje čistá a špinavá voda odděleně, tudíž pracujete pouze a jedině s čistou vodou (a případně s čistícím přípravkem). Při mokrém úklidu se vysává a vytírá současně.

Mluvíme stále dokola o mokrém úklidu. Ale pozor: CrossWave X7 klidně dokáže vysávat pouze na sucho, tedy bez použití vody.

Během práce využijete tři režimy úklidu: režim na tvrdé podlahy, režim na koberce a režim TURBO PET. Poslední volbu můžete samozřejmě využít i při běžném úklidu. Výkon motoru jede na maximum, což se může za určitých podmínek hodit každému.

Hlučnost (až 75 dB) testovaného modelu Bissell CrossWave X7 Plus Cordless Pet Pro se drží v obvyklých mezích. Nejhlučnější je logicky režim TURBO PET.

test Bissell CrossWave X7 Plus - kvalita vysávání

Výdrž baterie a dobíjení – 9/10

Recenzovaný tyčový vysavač Bissell CrossWave X7 Plus disponuje 25V lithium-iontovým akumulátorem. Doba provozu se pohybuje kolem 30 minut, konečný čas však závisí na zvoleném výkonu, funkci a povrchu. Pro úklid “běžně velkého bytu” vám taková kapacita vystačí. Pro náročnější práci je pravděpodobné, že budete muset nabíjet.

Pakliže přihlédneme k výkonu přístroje, výdrž je velmi dobrá. Vysavačů jsem testoval celou řadu, tady je kapacita absolutně v pořádku.

Doba nabíjení se pohybuje kolem 4 hodin. Zhruba poloviční kapacita se však dobije za výrazně kratší čas. Odhadem bych tipoval klidně jednu hodinu. Pro nabíjení slouží základna, do které stačí vysavač Bissell postavit a nabíjecí proces se automaticky spustí. Zapojování drátů tady nehrozí.

Výdrž baterie a doba nabíjení - Bissell CrossWave X7 Plus

Průběh můžete sledovat na displeji. Jakmile se akumulátor zcela nabije, displej zhasne úplně. Může to znít jako malichernost, ovšem i taková drobnost je perfektní. Pokud opomeneme energetickou úsporu (ta je samozřejmě zanedbatelná), mnohem praktičtější je skutečnost, že vás nebudou svítící diody rušit během spánku nebo při práci.

Závěrečné hodnocení

9.4

Perfektní

Bissell CrossWave X7 Plus představuje špičkový tyčový AKU vysavač pro náročné uživatele. Pakliže si žádáte vysoký výkon, praktičnost a uživatelskou přívětivost, tady nemůžete udělat krok vedle. Podrobný zatěžkávací test dopadl výborně, proto rádi udělíme vysoké hodnocení a známku TIP redakce Testado.cz!

Design, zpracování a výbava
9.5
Manipulace, ovládání a údržba
9
Kvalita vysávání
10
Výdrž baterie a dobíjení
9
Klady
  • Mokré a suché vysávání + vysušení
  • Pro všechny typy podlah včetně koberců
  • Hezký a funkční design
  • Opravdu vysoký výkon
  • Perfektní do domácnosti s mazlíčky
  • Automatická údržba
Zápory
  • Vysoká kvalita = vyšší cena

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář