Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCF611CK

1. 8. 2021 aktualizováno

Recenze a test aku šroubováku Black & Decker BCF611CK

Vyzkoušeli jsme aku šroubovák Black & Decker BCF611CK, který nás zaujal kompaktním provedením a všestranným použitím. Potěší sada bitů a ochranné pouzdro. Podrobný test s ukázkami si můžete prohlédnout v naší recenzi.

Obsah balení

Součástí základního balení je aku šroubovák Black & Decker BCF611CK, nabíječka s koncovkou microUSB (jako na starších mobilech), 10dílná sada bitů a návod v českém jazyce. Vše je umístěno v plastovém pouzdře, které lze využít pro snadný transport nebo bezpečnou úschovu. Pokud přihlédneme k ceně produktu, základní balení je vskutku bohaté.

Konstrukční zpracování – 8,5/10

Testovaný model Black & Decker BCF611CK je určen pro šroubovací práce menšího rozsahu. Slouží pro drobnější činnosti, při kterých by větší aku vrtačka nebo utahovák překážel. Právě kompaktní rozměry jsou největší předností recenzovaného typu.

Hmotnost pouhých 290 gramů je totiž nepatrná, proto není práce unavující ani po delší době nebo fyzicky náročnějších úkonech. Black & Decker BCF611CK byl vyroben z pevného materiálu, ergonomická pryžová rukojeť pro jistý úchop. Během používání se neobjevily žádné nedokonalosti nástroje, veškeré části seděly vždy pevně na svém místě.

Akumulátorový šroubovák Black & Decker BCF611CK je opatřen klasickým spínačem zapnuto/vypnuto. Ten je díky delšímu provedení vždy nadosah, během používání se není třeba dívat „kde a co mačkat“. Také horní část nářadí byla opatřena pohyblivým přepínačem chodu vpřed/vzad. Prostřední pozice vypínače slouží pro manuální šroubování a svícení.

I takto malý nástroj výrobce opatřil LED pracovní svítilnou, která je při práci opravdu šikovná. Snadno si tak posvítíte na patřičné místo, takže neustále vidíte postup práce a zároveň eliminujete poškození povrchu.

Přední část recenzovaného modelu od Black & Decker je osazena vnitřním šestihranem 1/4“ (6,35 mm), do jehož útrob se bity zasunují standardním způsobem. Spodní část nástroje byla určena nabíjení prostřednictvím microUSB konektoru. Hned vedle se nachází kontrolní LED dioda, která vás informuje o stavu nabíjení.

test a hodnocení šroubováku Black & Decker BCF611CK

Zpracování recenzovaného nástroje se mi celkově líbí. Znovu musím pochválit minimalistické rozměry, které zajišťují mimořádně praktické používání. Black & Decker se také výborně skladuje, což oceníte zejména v menších bytech, kde obvykle nebývá pro nářadí místo.

Výkon a ovládání – 8/10

Aku šroubovák Black & Decker BCF611CK disponuje max. krouticím momentem 5,5 Nm, otáček naprázdno zvládne v rychlosti 180 za minutu.

Jak jsem zmínil výše, testovaný model je určen pro šroubování upevňovacích prvků do zdí, podlah, stropů atd. Hodí se také pro drobnější opravné práce, jako je utažení dvířek, seřízení oken, rozebírání elektroniky a spoustu jiných prací.

Technické údaje Hodnoty
Napájecí napětí 3,6 V
Otáčky naprázdno 180/min.
Mezní moment 5,5 Nm
Max. moment 5,5 Nm
Držák nástrojů 6,35 mm
Hmotnost 290 g

Díky sadě náhradních bitů není pro většinu úkonů nutné nic dalšího dokupovat, což je obrovská výhoda. A jak praxe ukázala, použité bity jsou kvalitní. Nejednou se při testování stalo, že zatímco se mi podařilo šroubek poškodit (mojí neopatrností), nasazený bit byl stále jako nový.

Black & Decker BCF611CK - nabíjení a výdrž baterie

Baterie a nabíjení

Při práci musíte počítat s přítomnou baterií. Její kapacita 1,5 Ah se předvedla jako ideální. Většinu drobných prací na jedno nabití zvládnete, na větší skříň už bude třeba akumulátor dobít.

Nabíjení probíhá prostřednictvím nabíječky s výstupním proudem 2,0 A, která je součástí základního balení. Dobití trvá zhruba 50 minut. Indikátor nabití vás bude o stavu baterie vizuálně informovat zelenou diodou. S ohledem na velikost nástroje tedy není baterie limitujícím prvkem.

Test šroubování

Závěrečné hodnocení

8.3

Skvělý

Aku šroubovák Black & Decker BCF611CK je vysoce kompaktní nástroj, který se hodí pro drobné šroubovací práce.  Přítomná LED dioda je praktická stejně jako 10dílná sada bitů. Doporučujeme do každé domácnosti.

Konstrukční zpracování
8.5
Výkon a ovládání
8
Klady
  • Kompaktní konstrukce
  • Jednoduchá manipulace
  • Snadná výměna bitů
  • Praktické LED osvětlení
  • Nízká cena
Zápory
  • Nic pro náročnou práci
  • Bez regulace otáček

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář