Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

30. 8. 2021 aktualizováno

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

Aktuální recenze se věnuje vysoce kompaktnímu aku šroubováku Black & Decker BCRTA01, který je skvělý nejen svojí nízkou hmotností, ale také praktickým využitím. Naše zkušenosti se dočtete mezi následujícími řádky.

Obsah balení

Balení obsahuje vše, co je k používání aku šroubováku zapotřebí. Kromě samotného zařízení Black & Decker BCRTA01 uvnitř krabičky najdete 5 ks bitů 50 mm PH, PZ, SL, HEX, šestihranný klíč a napájecí kabel. Ten je z jedné strany opatřen standardním USB-A konektorem, druhý port typu microUSB se připojuje k aku šroubováku.

Nabíjet můžete přímo z vašeho stolního počítače, notebooku nebo prostřednictvím klasické nabíječky od mobilu. Součástí balení je také návod v českém jazyce.

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

Konstrukční zpracování – 9/10

Recenzovaný aku šroubovák Black & Decker BCRTA01 je primárně určen pro šroubovací práce menšího rozsahu. Je skvělý právě tam, kde jsou rozměrnější nástroje spíše na obtíž. Díky kompaktním rozměrům se testovaný model BCRTA01 uplatní i na hůře dostupných místech.

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

Velkou předností recenzovaného modelu je nízká hmotnost 400 gramů, která je v kombinaci s kompaktními rozměry velmi účelná. Ani po delší době vás práce neunaví. Black & Decker BCRTA01 je vyroben z pevného materiálu. Povrch byl v oblasti úchopu potažen pryží. Ergonomické zpracování ještě více přispívá na jistějším úchopu a bezpečné manipulaci.

O kvalitě zpracování svědčí skutečnost, že se během testování neobjevily známky opotřebení nebo jiné nedokonalosti. Jednoduchá konstrukce je celkově pevná a velmi dobře řešená.

Akumulátorový šroubovák byl osazen pohyblivým přepínačem chodu vpřed/vzad. Přepínač je situován na horní straně nástroje, kde je vždy nadosah. Pohyblivý systém plní ještě třetí funkci „uzamknuto“. Prostřední pozice vypínače zároveň slouží pro manuální šroubování a svícení.

Black & Decker BCRTA01 byl osazen LED pracovní svítilnou, s jejíž pomocí si osvítíte pracovní prostor. Nemůže se vám tedy stát, že byste na průběh práce neviděli.

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

Přední část modelu BCRTA01 byla vybavena rychloupínacím sklíčidlem pro L klíče 2 – 6,5 mm, které zároveň slouží jako držák bytů. Pomocí otáčení si sklíčidlo nastavíte dle potřeby a velikosti nástroje. Ve spodní části se nachází vypínač a nabíjecí port typu microUSB. O průběhu nabíjení vás informuje přítomná dioda.

Jak je z výše uvedených zkušeností a specifikací patrné, aku šroubovák Black & Decker BCRTA01 patří mezi vysoce kompaktní nástroje. Zejména se nám líbí praktická LED svítilna a možnost rychlého osazení nástroje inbusem nebo bitem.

Výkon a ovládání – 8/10

Recenzovaný aku šroubováku Black & Decker BCRTA01 využívá max. krouticí moment 5,5 Nm. Volnoběžné otáčky zvládne rychlostí 180 ot./min.

Recenze aku šroubováku Black & Decker BCRTA01

Znovu opakuji, že testovaný typ Black & Decker je určen primárně pro šroubování upevňovacích prvků do zdí, skříní, podlah, stropů atd. Šikovná konstrukce dovolí rozebírání elektroniky a různé jiné kutilské činnosti. Hodí se pro seřízení dvířek, utažení šroubů, sestavení počítače atd. Jinými slovy všude tam, kde je větší nástroj zbytečný nebo nevhodný.

Technické údaje Hodnoty
Napájecí napětí 3,6 V
Otáčky naprázdno 180/min.
Mezní moment 5,5 Nm
Max. moment 5,5 Nm
Držák nástrojů 2 – 6,5 mm
Hmotnost 400 g

Opomenout nesmíme ani na sadu bitů a šestihranný klíč, které jsou součástí základního balení. Pro běžné práce tak není nutné dokupovat další příslušenství.

Baterie a nabíjení

Black & Decker BCRTA01 je kompaktní aku šroubovák, který pohání integrovaný Li-Ion akumulátor o kapacitě 1,5 Ah. Výdrž se obecně špatně hodnotí, v případě drobných prací a například sestavení menší skříňky plně nabitý akumulátor vystačí. Pro náročnější práce je už třeba počítat s přestávkou v podobě nabíjení. Jak ale zjistíte, ani to není limitující.

Nabíjení probíhá prostřednictvím přítomného napájecího kabelu. Jako zdroj energie lze využít klasický stolní počítač nebo notebook. Dobíjet lze také nabíječkou k mobilu či tabletu. Při použití nabíječky s výstupním proudem 2 A trvá dobití přibližně 50 min. Přítomný indikátor nabití vás bude o stavu baterie vizuálně informovat zelenou diodou.

Test šroubování

Závěrečné hodnocení

Skvělý

Aku šroubovák Black & Decker BCRTA01 představuje kompaktní nástroj, který je skvělý pro drobné šroubovací práce. Potěší bohaté balení se sadou bitů, praktická LED svítilna a slušná výdrž baterie.

Klady
  • Kompaktní provedení
  • Snadná a pohodlná manipulace
  • Rychlá výměna bitů
  • Kompatibilní také s inbusem
  • Praktické LED osvětlení
  • Nízká cena
Zápory
  • Nevhodný pro náročnou práci
  • Bez regulace otáček

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář