Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze kombinovaného kladiva SDS-plus Black & Decker BEHS01

30. 5. 2021 aktualizováno

test Black & Decker BEHS01

Hledáte všestranné SDS kladivo, které dokáže vrtat do různých materiálů jako je dřevo, plast, kov a beton? Doporučujeme kladivo Black & Decker BEHS01 za sympatickou cenu kolem 2 500 Kč. Podrobnosti čtěte v naší recenzi s fotografiemi a ukázkovým videem vrtacích prací.

Obsah balení

Uvnitř krabice najdete kombinované kladivo Black & Decker BEHS01, hloubkový doraz, zubové sklíčidlo s SDS adaptérem + kličku a 2 vrtáky SDS–plus. Nechybí ani manuál v českém jazyce.

Konstrukční zpracování – 9/10

Recenzované kombinované kladivo Black & Decker BEHS01 s pneumatickým příklepem je určeno pro vrtání do betonu, zdiva, dřeva a kovu a také sekání do zdiva.

Testovaný model působí na omak bytelně. Konstrukce vrtačky je uprostřed zpevněna šrouby, madlo je pro lepší držení potaženo gumovou pryží. Pro pevnější úchop a větší jistotu slouží ještě boční rukojeť. Tu lze nastavit do různých poloh, případně ji zcela sejmout.

Kladivo Black & Decker BEHS01 váží 2,6 kilogramů, což je obvyklá hmotnost. Při práci oceníte asi třímetrový elektrický kabel. Při obvyklém používání tak není nutné zapojovat prodlužovací kabeláž.

Kromě již zmíněného na kladivu značky Black & Decker najdete spínač s plynulou regulací otáček, zajišťovací tlačítko pro vyšší bezpečnost práce, přepínač chodu vpřed/vzad, volič režimů vrtání (celkem 3 režimy – vrtání, vrtání s příklepem, sekání) a hloubkový doraz. Ten k vrtačce není pevně připevněn, tudíž jej můžete nebo nemusíte používat. Záleží na způsobu použití a typu práce.

Abych shrnul mé zkušenosti s konstrukcí, nemohu mít žádných výtek. Neměl je ani zkušený řemeslník, který na průběh testování dohlížel. Black & Decker BEHS01 je poctivý kus nářadí o jehož životnost nemám obavy.

recenze a test příklepové vrtačky Black & Decker BEHS01

Výkon a ovládání – 9/10

Testované kladivo s příklepem Black & Decker BEHS01 ke své práci využívá příkon 650 W, počet otáček za minutu se pohybuje v rozmezí 0–1 600.

recenze a hodnocení příklepové vrtačky Black & Decker BEHS01

Díky funkční nabídce jste s tímto nářadím schopni vrtat do betonu, zdiva, dřeva, kovu a plastu. V případě betonu a zdiva oceníte pneumatický příklep. Recenzovaný model se hodí i pro nenáročné demoliční práce.

Praxe ukázala, že se za svůj výkon kladivo stydět rozhodně nemusí. Vždy odvedlo kus dobré práce. Pokud budete mít při ruce kvalitní vrtáky, model BEHS01 vás nezklame. Jak pracuje se můžete ostatně podívat na videu níže.

Materiál Maximální průměr vrtáku
Dřevo 30 mm
Ocel 13 mm
Beton 16 mm

Výkon limitující rozhodně není. A jak je na tom manipulace a ovládání? V prvé řadě opět zmíním boční rukojeť, kterou si můžete šikovně upevnit na levou nebo pravou stranu. Kladivo Black & Decker jednak mohou obsluhovat praváci i leváci bez omezení, a jednak můžete vrtat nebo šroubovat i na hůře přístupných místech. Madlo si zkrátka uzpůsobíte podle svého.

Že je vrtačka opravdu všestranné ještě podtrhuje doplňkové klasické zubové sklíčidlo s SDS adaptérem, který je již součástí základního balení. Sklíčidlo stačí na vrtačku jednoduše nacvaknout a následně využívat další rozmanité nástroje. Toto doplňkové zubové sklíčidlo je určeno pro vrtání do dřeva a kovu, není určeno pro vrtání s příklepem nebo sekání.

Test vrtání a sekání

Výše jsem několikrát zmínil, že je recenzované kladivo Black & Decker BEHS01 schopno vrtat do dřeva, plastu, kovu a betonu betonu, zdiva, dřeva, kovu a plastu. Oproti běžné elektrické vrtačce nabízí výrazně vyšší krouticí moment, čehož využíváme např. při náročném vrtání hadovitými vrtáky do trámů nebo při vrtání děrovkami do kovu. Pneumatický příklep nabízí výrazně vyšší efektivitu při vrtání do betonu nebo zdiva. Níže se podívejte na názorné ukázky, které vznikly během testovacích dní…

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Black & Decker BEHS01 je kvalitní kombinované SDS kladivo, které je všestranné, výkonné a robustní. Hravě si poradí s vrtáním do betonu, dřeva, kovu a plastu. Tady nákupem chybu neuděláte.

Konstrukční zpracování
9
Výkon a ovládání
9
Klady
  • Robustní konstrukce
  • Jednoduchá manipulace
  • Rychlá výměna nástrojů
  • Solidní výkon
  • Na plast, dřevo, beton, ocel
Zápory
  • Hodil by se kufřík pro transport

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář