Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Nářadí

Recenze vrtacího a sekacího kladiva Black & Decker BEHS02K

23. 10. 2021 aktualizováno

Recenze Black & Decker BEHS02KNáš tipTestado.cz

Po měsíčním testování přinášíme recenzi na kombinované vrtací a sekací kladivo Black & Decker BEHS02K. To se může pochlubit řadou skvělých funkcí a vlastností. Na úvod zmíním robustní konstrukci, vysoký výkon, možnost vrtání s příklepem a sekání. Součástí balení je také šikovný kufřík. Další informace se dozvíte v aktuálním testu, ve kterém nechybí ani video ukázky přímo z praxe.

Obsah balení

Balení obsahuje kombinované vrtací a sekací kladivo Black & Decker BEHS02K, hloubkový doraz, zubové vrtačkové sklíčidlo, SDS adaptér, kličku, boční rukojeť a vrtáky SDS plus 6 mm a 8 mm. Vše je uloženo v praktickém plastovém kufru, který slouží pro bezpečné uskladnění a snadný transport. Samozřejmostí je návod v českém jazyce.

Recenze vrtacího a sekacího kladiva Black & Decker BEHS02K

Konstrukční zpracování

Kombinované vrtací a sekací kladivo Black & Decker BEHS02K působí profesionálním dojmem. Během používání se osvědčily kvalitní materiály a precizní konstrukční zpracování.

Pro bezpečný a pohodlný úchop a práci s nízkými vibracemi slouží velká rukojeť s pogumováním. Ta je opatřena spínačem s plynulou regulací otáček, zajišťovacím tlačítkem a přepínačem chodu vpřed a vzad. Otáčky lze potom regulovat pomocí otočného voliče přímo na spínači. Šikovná vychytávka, kterou nejednou oceníte.

Black & Decker BEHS02K testy

  • 3 funkční režimy: vrtání s příklepem / vrtání bez příklepu do dřeva a kovu / sekání do zdiva, omítky a dlaždic.

Testovaný model od Black & Decker nabízí 3 funkce: vrtání, vrtání s příklepem a sekání. Funkci si jednoduše navolíte pomocí otočného voliče, který je opatřen vysvětlujícími piktogramy. Při práci je výborná boční rukojeť, kterou si nastavíte do ideální polohy dle aktuální potřeby.

Zpracování je celkově velmi dobře řešeno a připraveno pro většinu prací. Samotná konstrukce je opravdu robustní a odolná. Majitele Black & Decker BEHS02K jistě potěší masivní 2metrový přívodní kabel.

Výkon a ovládání

Recenzovaný model značky Black & Decker disponuje příkonem 800 W. Výkonu má tenhle kousek skutečně na rozdávání. Pneumatický příklep, určený pro výkonné vrtání do betonu a žuly, se pyšní rázovou energií až 2,2 J. Volnoběžné otáčky běží rychlostí 0 – 1 600 ot./min., příklep pak zvládá 0 – 5 500 úderů/min.

Jak jsme si řekli výše, testovaný model zvládne vrtat do betonu, dřeva i kovu. U těchto materiálů svede recenzovaný model max. průměr vrtaného otvoru 22 mm u betonu, 30 mm u dřeva a 13 mm u kovu. To jsou slušné parametry, které vás nebudou při práci nijak limitovat.

Samotná manipulace je rovněž skvělá. Pogumovaná rukojeť zajistí pevný úchop, spínač a speciální tlačítko pro regulaci otáček je výborná dvojice. Znovu také nesmím opomenout pochválit boční rukojeť.

Black & Decker BEHS02K recenze a test

Technické parametry

Příkon 800 W
Energie úderu 2,2 J (EPTA)
Volnoběžné otáčky 0 – 1600 ot./min.
Plynulá regulace otáček
Příklep 0 – 5500 úderů/min.
Přepínač režimu vrtání s příklepem / bez příklepu / sekání
Elektronický spínač s regulační elektronikou
Max. průměr vrtaného otvoru (beton / dřevo / kov) 22 / 30 / 13 mm
Hmotnost 3,3 kg

Test v praxi

Níže se můžete podívat, jakým způsobem se kombinované vrtací a sekací kladivo Black & Decker BEHS02K vypořádá s betonem a silným kovovým plátem. Je samozřejmé, že dřevo není pro testovaný nástroj absolutně žádný problém…

Závěrečné hodnocení

Black & Decker BEHS02K představuje výkonné kombinované vrtací a sekací kladivo, které se nezalekne dřeva, betonu a kovu. Pochvalu si zaslouží pohodlná manipulace a skvěle řešená boční rukojeť, kterou si nastavíte podle vlastního přání. Praktický kufřík pro uskladnění a transport je třešničkou na dortu. Doporučujeme!

Klady
  • Opravdu robustní konstrukce
  • Pohodlné ovládání
  • Snadná výměna nástrojů
  • Vysoký výkon
  • Na plast, dřevo, beton, kov aj.
  • Šikovný kufřík
Zápory
  • Tady není co vytknout

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář