Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze mečové pily Black & Decker BES301

23. 10. 2021 aktualizováno

Recenze a test mečové pily Black & Decker BES301Náš tipTestado.cz

Na vlastní ruce jsme otestovali univerzální mečovou pilu Black & Decker BES301, která je schopna řezat dřevo, plast a kov. Zejména chválíme vysoký výkon a pohodlné beznářaďové upínání pilového listu. Nejen o tom se dočtete v aktuální recenzi, jejíž součástí je praktická video ukázka řezání.

Obsah balení

Součástí základního balení je mečová pila Black & Decker BES301, pilový list na dřevo, pilový list na kov a odnímatelný držák na řezání větví. Taktéž nechybí srozumitelný návod.

Black & Decker BES301 - obsah balení

Konstrukční zpracování

Testovaná mečová pila váží 2,2 kg a honosí se typickými barvami značky Black & Decker. Pogumování v oblasti rukojeti zajišťuje bezpečnou manipulaci, díky pryžovému povrchu na přídavné rukojeti v přední části zařízení je úchop pohodlný a jistý.

Black & Decker BES301 - Konstrukční zpracování

Univerzální mečová pila Black & Decker BES301 je vhodná pro řezání dřeva, kovu a plastu. Variabilní možnosti použití umožňují její zapojení do demoličních prací a instalatérské práce. Výměna nástrojů je rychlá a snadná, neboť probíhá pomocí beznářaďového upínacího systému díky jednoduché uvolňovací páce. Přítomná opěrná patka pak řezání maximálně usnadňuje.

  • Testovaný model disponuje příkonem 750 W, pomocí spínače lze manuálně regulovat otáčky.

Konstrukce recenzované mečové pily Black & Decker se skládá z několika částí. Hlavní rukojeť je opatřena spínačem s plynulou regulací otáček, ve středové části se nachází 750W motor, na který plynule navazuje přídavná rukojeť a beznářaďový upínací systém.

Ten se skládá z páky pro uvolnění a výměnu opěrné a závěsné patky. Pro výměnu pilového listu je připravena upínací objímka. Tu stačí prsty pootočit, pilový list vyjmout a nahradit za nový. Výměna listu je otázkou okamžiku. Není zapotřebí jiného nástroje nebo letité zručnosti.

Jak je z výše uvedených dojmů patrné, Black & Decker BES301 představuje univerzální zařízení, které se snadno a bezpečně ovládá. Samotná konstrukce je bytelná a ergonomicky dobře řešená.

Recenze mečové pily Black & Decker BES301

Výkon a ovládání

Mečová pila Black & Decker BES301 disponuje vysokým příkonem 750 W, díky němuž je schopna vykonat 0 – 2 800 ot./min. zdvihů naprázdno. Souznění takové technické síly a rychlosti předvede efektivní řez s nejlepšími výsledky. Ostatně pilové listy se do dřevěného, plastového i kovového materiálu zařezávaly vždy perfektně.

Black & Decker BES301 - test řezání dřeva

Také maximální hloubka řezu pro dřevo (150 mm) a kov (10 mm) je dostatečná, tudíž nebudete tímto nástrojem po žádné stránce limitováni. Znovu vypíchněme šikovné upínání pilového listu skrze rychloupínací systém.

Také proti manipulaci nemohu mít žádné výtky. Ergonomická rukojeť je dostatečně prostorná a pogumovaná pro jistý úchop, slabší rukou si pilu přidržíte na přídavné rukojeti.

Black & Decker BES301 - test řezání kovu

Technické parametry

Příkon 750 W
Otáčky naprázdno 0 – 2 800 ot./min.
Zdvih pilového listu 20 mm
Předkmit ×
Upínání pilového listu Rychloupínací beznářaďové upínání
Max. hloubka řezu dřevo/kov 150 / 10 mm
Hmotnost 2,2 kg

Test řezání

Recenzovaná mečová pila Black & Decker BES301 je opravdu univerzální. Díky možnosti výměny pilových listů jste schopni řezat dřevo, plast a kov. Pila se během řezání chovala stabilně, výkon byl vždy konstantní a zvolený pilový list držel v upínací objímce jistě. Ostatně celý systém upevnění představuje dokonale vyladěné soukolí, které je jednoduché a přesto efektivní.

Závěrečné hodnocení

Během měsíčního testování se mečová pila Black & Decker BES301 předvedla v tom nejlepším světle. Představuje univerzální a cenově dostupné zařízení, které zaujme vysokým výkonem a jednoduchou obsluhou. Doporučuji na zahradu a stavbu. Nejen tam najde své uplatnění…

Klady
  • Rychlý a přesný řez
  • Vhodná na dřevo, plast a kov
  • Vysoký a stabilní výkon
  • Pohodlná manipulace
  • Rychlá a bezpečná výměna nástrojů
  • Nízká cena
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář