Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vysavače do auta Black & Decker NVB12AVA

21. 9. 2020 aktualizováno

recenze Black & Decker NVB12AVA - vysavač do auta

Ať se budeme snažit sebevíc, interiér našeho vozidla bude potřebovat čas od času vysát. K takovému úkonu je jako stvořený ruční vysavač do auta Black & Decker NVB12AVA, který jsme měli možnost podrobit zatěžkávacímu testu. Láká nízkou cenou kolem 600 Kč a bohatým příslušenstvím. Patří mezi kvalitní autovysavače.

Obsah balení

Uvnitř menší krabice se nachází vysavač do auta Black & Decker NVB12AVA s pevně připojeným napájením do zapalovače (na 12 V), kartáčový nástavec, malý štěrbinový nástavec, velký štěrbinový nástavec, hadice včetně spojky a pravoúhlý kartáč.

Součástí balení je návod v českém jazyce, který vás seznámí s příslušenstvím, čištěním a údržbou. Předčasně dodávám, že pomocí vyjmenovaných dílů vyčistíte téměř všechna zákoutí interiéru vozidla.

Recenze vysavače do auta Black & Decker NVB12AVA - obsah balení

Design a zpracování

Konstrukční zpracování autovysavače Black & Decker NVB12AVA svůj účel plní maximálně. Plastová konstrukce váží pouhých 610 gramů, tlačítko pro zapnutí a vypnutí je umístěno na snadno přístupné vrchní straně. Zdrojový kabel je dostatečně dlouhý (5 metrů), takže vás při úklidu neomezuje. Chválím i jeho bytelnost – nehrozí poškození ani přetržení.

S ručním vysavačem je třeba zacházet opatrně. Ani ne tak při vysávání, spíše při ukončení úklidu a transportu. Pád na tvrdou podlahu by mohl způsobit poškození. To je ale běžný neduh (nebo spíše vlastnost), kterým trpí drtivá většina obdobných spotřebičů.

Recenze a test vysavače do auta Black & Decker NVB12AVA

I když není tento parametr na pořadu dne, barevné sladění modelu NVB12AVA se mi líbí. Pokud budete vysavač vozit v autě, nebudí zbytečnou pozornost pasažérů nebo chtivých občanů.

Testovaný vysavač do auta Black & Decker NVB12AVA se skládá ze dvou hlavních částí: rukojeti s vypínačem a nádoby na nečistoty. Při správném používání obě části dobře sedí a spoje lícují.

Kvalita vysávání

Stěžejním parametrem je samozřejmě kvalita vysávání. Osobně jsem byl s výsledky velmi spokojen. Ruční vysavač Black & Decker má výkonu na rozdávání (1145 l/min) a nikdy mne nezklamal. Dobře vysává prach, drobky jídla, jehličí, malé i větší kamínky… Zkrátka všechno, co se v interiéru vozidla časem nakupí.

Dodané základní příslušenství je skutečně bohaté. Pomocí kartáčů dobře vyčistíte povrch sedaček a koberečků, účinně platí i na chloupky domácích mazlíčků. Štěrbinové nástavce si potom poradí s hůře přístupnými místy, na která můžete narazit při úklidu sedaček nebo palubní desky a dveřních přihrádek.

Na některá místa je ale recenzovaný vysavač Black & Decker NVB12AVA krátký. Například na těžko dostupných místech podél kolejnicí sedaček už žádný nástavec nedosáhne. Tohle je ale spíše výjimka, protože drtivou většinu interiéru dokonale vysaje.

Recenze a test vysavače do auta Black & Decker NVB12AVA

Objem nádoby činí 0,37 litru. Jestliže budete interiér vozu udržovat pravidelně, takový objem by vám měl vystačit. Je nicméně pravda, že některá konkurence nabízí objem větší. Při používání vysavače jsem ocenil průhledný kryt nad sběrnou nádobou, skrze který lze pohodlně kontrolovat její naplněnost.

Výrobce jinak doporučuje nepřekračovat maximální provozní dobu 30 minut, čímž eliminujete znatelné ovlivnění výkonu běžného akumulátoru vozidla.

Příslušenství

Manipulace s příslušenstvím je snadná. I bez návodu každý brzy pochopí, jakým způsobem se daný díl na testovaný vysavač nebo jeho součást zasouvá. Stejná jednoduchost platí také o používání. Příslušenství na vysavači pevně drží, takže ledabyle nevypadává. V pečlivém úklidu vám zkrátka nic bránit nebude.

Čištění a údržba

Ruční vysavač do auta Black & Decker NVB12AVA si klade minimální nároky na údržbu. Bezproblémového chodu docílíte několika jednoduchými kroky, které svede každý. Kromě nádoby a filtru se vlastně o nic jiného starat nemusíte. Jak taková údržba probíhá?

Nádobu na prach stačí otočit proti směru hodinových ručiček. Po otevření jednoduše vysypete obsah nádoby a filtr zbavíte nečistot. Údržbu doporučuji provádět nad košem, do něhož veškeré nečistoty vysypete.

Vnitřní prachový filtr je možné omýt vodou nebo v teplém saponátovém roztoku. Životnost filtru výrobce uvádí mezi 6-9 měsíci. Poté je nutné koupit filtr nový. Vodou lze jinak omýt také plastovou nádobu. Druhou část vysavače (s rukojetí a zapínáním) samozřejmě nikoliv, protože je plná elektroniky.

Při používání dochází i k znečištění vnějšího obalu vysavače. Po každém úklidu tedy není na škodu setřít i prach z povrchu přístroje.

Závěrečné hodnocení

Ruční vysavač do auta Black & Decker NVB12AVA se nám během testování osvědčil. Je kompaktní, lehký, výkonný a snadný na údržbu. Za pozornost stojí bohaté příslušenství a nízká cena.

Klady
  • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • Solidní výkon
  • Snadné používání
  • Bohaté příslušenství
  • Dlouhý a bytelný napájecí kabel
  • Nízká cena
Zápory
  • Nádoba na nečistoty mohla být větší

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (57 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář