Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Bluetooth reproduktory

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

22. 2. 2021 aktualizováno

test bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

Dnes si povíme něco o bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme. Je to odolný přenosný reproduktor s výkonem 20 W a dobrým zvukem. Vyrábí se v elegantní černé barvě se stříbrnými bassreflexy a aktuálně ho pořídíte za 1 300 Kč. Posloucháte hudbu na cestách, možná právě Carneo bude pro vás skvělý…

Obsah balení

 V balení naleznete vše, co je třeba. Samotný reproduktor už má přidělanou šňůrku pro snadné přenášení na ruce. V krabičce dále najdete napájecí USB a audio jack kabel.

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme obsah balení

Design a zpracování – 9/10

Kombinace černé a stříbrné reproduktoru sedí. Určitě oceníte tuhou konstrukci, díky které reproduktor přežije i drsnější zacházení. Splňuje podmínky pro certifikaci IPX7 v rámci odolnosti vůči prachu a vodě.

Když už mluvíme o prachu, tak ještě zmíníme, že na gumě u bassreflexů se prach rád usazuje. Co se týče vody, tak se nemusíte bát, když na něj vylijete vodu, nebo zmokne. Reproduktor odolá silně stříkající vodě po dobu cca 30 minut. Provedení a design se výrobci opravdu povedl.

Manipulace a ovládání – 9/10

Bluetooth reproduktor se přenáší snadno, můžete ho chytit za šňůrku, ale při jeho rozměrech ho i za tělo pohodlně přenesete jednou rukou. Ovládání je snadné a slouží k němu tlačítka na horní části reproduktoru.

Můžete měnit hlasitost, pauzovat hudbu a přeskakovat skladby. Vedle tlačítek ještě uvidíte kontrolku nabíjení a 3 diody indikující stav nabití baterie. Ovládání bylo pohodové, tlačítka šla snadno mačkat. Akorát by se hodilo aby ovládání hlasitosti komunikovalo s vaším telefonem a nemuseli jste ji upravovat na obou zařízeních.

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

Spárování s chytrým zařízením je snadné, probíhá přes Bluetooh 4,2. Jakmile reproduktor spárujete, tak se při každém dalším zapnutí propojí automaticky.

Konektory naleznete pod krytkou na zadní straně: audio jack, microUSB a klasické USB-A. Přistupuje se k nim velmi jednoduše.

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

Výdrž baterie – 7/10

Výrobce uvádí, že reproduktor vydrží 7 hodin při 30% hlasitosti. To nám při kapacitě baterie 4 000 mAh přijde v porovnání s konkurencí docela málo. Na druhou stranu oceňujeme, že výrobce udává takto přesný údaj. My ještě přidáme informaci, že při poloviční hlasitosti se doba výdrže zhruba o hodinu a půl sníží. V případě slabé baterie vás reproduktor zvukovým signálem upozorní, že je čas nabít.

Baterii nabijete snadno USB kabelem z jakékoliv nabíječky či počítače. Je fajn, že i při nabíjení můžete dále poslouchat hudbu. To mnohé bluetooth reproduktory vůbec neumí.

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

Kvalita zvuku – 7/10

Testovaný přenosný reproduktor Carneo StreetDragon 3 eXtreme je vybaven 2 měniči a pasivními bassreflexy na každé straně. Frekvenční rozsah 80 Hz–20 kHz je velmi slušný. My jsme si hudbu z reproduktoru nejvíce užívali tak na dvou třetin hlasitosti.

Recenze bluetooth reproduktoru Carneo StreetDragon 3 eXtreme

Pří nízké hlasitosti je hudební projev méně výrazný, stejně jako u všech konkurenčních reproduktorů podobného typu. Nejvíc mu sedí střední hlasitost. Basy a výšky jsou lehce vytažené, což celkovému dojmu z poslechu nijak nevadilo. Ba naopak; při popových, tanečních a hip hopových rytmech se váš zážitek z hudby ještě zlepší. Tyto žánry Carneo velmi dobře přehraje i na vyšší hlasitost. Při té nejvyšší slyšíte místo basů takové zvláštní dunění.

Pokud u rockových a metalových skladeb nastavíte hlasitost nad dvě třetiny výkonu, tak se začnou ztrácet basy. To nesvědčí podání zvuku elektrických kytar a zpěvů, jejichž výšky se vám pak budou zdát „uřvané“. Celkový dojem ze zvukového podání byl velmi dobrý.

Závěrečné hodnocení

8

Skvělý

Společnost Carneo vyrobila odolný reproduktor s dobrým zvukem. Pokud nemáte v plánu dělat zrovna diskotéku, StreetDragon 3 eXtreme pro příjemný poslech bohatě postačí. Navíc vypadá moc pěkně a podporuje flash disk.

Design a zpracování
9
Manipulace a ovládání
9
Výdrž baterie
7
Kvalita zvuku
7
Klady
  • Kvalitní podání zvuku při střední hlasitosti
  • Elegantní design
  • Snadno se přenáší a ovládá
  • Odolnost s certifikátem IPX7
  • Možnost připojit USB flash disk a AUX
Zápory
  • Slabší hudební projev u metalových skladeb
  • Spíše průměrná výdrž baterie

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (3 hlasy)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář