Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze strunové AKU sekačky Bosch AdvancedGrassCut 36 36V

Bosch AdvancedGrassCut 36 36V - aku sekačky

Hledáte mezi strunovými aku sekačkami to nejlepší? Bosch AdvancedGrassCut 36 36V osloví náročného zákazníka, který hledá kvalitu a efektivitu. V současné době platí za jednu z TOP strunových aku sekaček, které jsou na trhu k dostání.

Hodnocení Bosch AdvancedGrassCut 36 36V

9

Perfektní

Strunová aku sekačka Bosch AdvancedGrassCut 36 36V si poradí i se staršími a vyššími porosty. Její výbava a zpracování jí umožňuje dostat se do hledáčku náročných zákazníků, kteří touží po efektivním a výkonném zahradním stroji. Má spíše výhody než nevýhody, ale negativně pohlížíme na kratší dobu provozu, která činí jen přibližně 25 minut.

Konstrukce a zpracování
10
Baterie a výdrž
8
Záběr a výbava
9
Ovládání
9
Klady
  • Vysoká efektivita
  • Tichý chod
  • Snadné ovládání
  • Poloautomatická cívka
  • Výběr mezi 2 rychlostmi
Zápory
  • Kratší doba provozu

Konstrukce a zpracování

Co je na Bosch AdvancedGrassCut tak speciálního, když trávník posekají i jiné modely? Na první pohled se jeví jako běžná strunová aku sekačka, ale potěší vás velkou volností pohybu. Disponuje dvěma praktickými madly, se kterými jednoduše překonáte nepříliš vysokou hmotnost. Ta v tomto případě činí 4,1 kg.

Aby toho nebylo málo, můžete rukojeť sekačky nastavit do požadované délky a přizpůsobit ji tak osobě, která se zrovna chystá sekačku použít. Vás, sousedy i vaše domácí mazlíčky potěší tichý chod této aku sekačky. Dále je vybavená ochranným obloukem, který udrží rostliny v bezpečí. Sekací systém sestává ze dvou strun, které zajišťují maximální efektivitu.

Bosch AdvancedGrassCut 36 36V - recenze zpracování

Baterie a výdrž

U dalšího hodnoceného parametru budeme chválit i kritizovat. Začněme chválou. Bosch AdvancedGrassCut 36 36V je model s akumulátorovým pohonem, přičemž jeden akumulátor bude již součástí balení. To vidíme jako velkou výhodu, se kterou se rozhodně nedá počítat u všech modelů aku sekaček.

Pochválit rovněž musíme fakt, že je tato baterie kompatibilní i s dalším 36V nářadím od společnosti Bosch. Jeden akumulátor lze tedy využívat i s dalšími zařízeními. Jako nevýhoda na nás ovšem působí výdrž akumulátoru s kapacitou 2 Ah. Maximální výdrž totiž činí pouze 25 minut. Pokud by se jednalo o jediný hodnocený parametr, propadla by se aku sekačka Bosch AdvancedGrassCut 36 36V poměrně nízko.

Lithium-iontová baterie pracuje v tomto případě při napětí 36 V. Akumulátor se dobije zhruba za 1 hod a 10 minut.

Bosch AdvancedGrassCut 36 36V - recenze baterie

Záběr a výbava

Aku sekačka Bosch AdvancedGrassCut 36 36V je se záběrem 30 cm a svým výkonem připravená i na náročnější úkoly. Pomáhá jí v tom samozřejmě i další výbava. Velice důležitým prvkem je poloautomatický posun struny. V praxi to znamená, že se struna odvíjí po každém uvolnění spouště. Žádné manuální zásahy ani nutnost klepání hlavou sekačky vás tedy nečeká.

Během sečení můžete zvolit jednu ze dvou dostupných rychlostí, které optimalizují sečení podle momentálních potřeb. Ze sekání můžete plynule přejít na funkci začišťování okrajů. Jak? Velice jednoduše. Stačí pouhé stisknutí jednoho tlačítka. Pokročilou funkcí je tzv. inteligentní kontrola energie, na kterou dohlíží Syneon Chip.

Se svou výbavou je tato strunová aku sekačka vhodná pro oblasti do 45 m². Tloušťka struny činí v tomto případě 1,6 mm.

Bosch AdvancedGrassCut 36 36V - recenze záběr a výbava

Ovládání

Ke snadnému ovládání přispívá několik faktorů. Některé z nich jsme si již zmínili. Znovu bychom chtěli vyzdvihnout relativně nízkou hmotnost, kterou ocení i něžnější pohlaví. Ke zjednodušení práce přispívá také nastavitelná poloha rukojeti a úhlu. Výšce každého z uživatelů se sekačka přizpůsobí díky prodloužené měkké gumové tlumicí vložce.

Sekačka má sice dvě již zmiňované funkce, a sice sekání a začišťování, ale přepínáte mezi nimi jednoduše a rychle jedním tlačítkem. I navzdory funkcím a specializaci na náročnější úkoly má tato sekačka jednoduché použití.

Technické parametry

Bosch AdvancedGrassCut
Parametry
Typ Aku strunová sekačka
Baterie
2 Ah
Záběr
30 cm
Ergonomická rukojeť
Dělená hřídel
×
Výdrž
25 minut
Nabíjení
70 minut
Hlučnost
91 dB
Kontrola nabití
×
Hmotnost 4,1 kg
Rozměry (délka)
795 mm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (30 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář