Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrické sekačky Bosch ARM 37

9. 3. 2022 aktualizováno

nejlepší elektrická sekačka Bosch ARM 37 recenze

Elektrická zahradní sekačka Bosch ARM 37 vás zaujme netradičním designem, mimořádnou skladností a solidním výkonem. Hodí se pro vaši zahradu? Motor, konstrukci i ovládání hodnotíme v aktuální recenzi.

Hodnocení Bosch ARM 37

8.1

Skvělá

Elektrická sekačka Bosch ARM 37 překvapí moderním designem a propracovanou ergonomií řízení. Složená zabere minimum prostoru. Oceníte spolehlivý motor a boční hřebeny, které zajišťují perfektní sekání kolem obrubníků nebo zdí. Doporučujeme náročným.

Kvalita konstrukce
9.5
Výkon
7.5
Záběr a výbava
7.5
Ovládání a údržba
8
Klady
  • Moderní design
  • Vysoká kvalita sečení
  • Ergonomická řídítka
  • Skladná konstrukce
  • Kvalitní zpracování
Zápory
  • Hmotnost 12 kg
  • Vyšší hlučnost

Kvalita konstrukce

Konstrukce el. sekačky Bosch ARM 37 se v několika ohledech vymyká zavedeným zvyklostem. Na první pohled zaujme vysoký čelní kryt s robustní mřížkou chladiče. Plastové tělo vzbuzuje pochybnosti ohledně odolnosti a kvality zpracování, ale nemusíte se ničeho bát. Použité plasty jsou kvalitní a překvapivě dobře odolávají běžnému provozu.

moderní zahradní sekačka Bosch recenze

 

Velkou pochvalu zaslouží propracované řízení. Madla sekačky Bosch využívají pokročilou ergonomii pro maximální pohodlí a bezproblémové vedení stroje. Integrovaná ovládací tlačítka připomínají herní ovladač a rychle si na ně zvyknete. Řídítka lze samozřejmě výškově nastavit, případně sklopit, aby nezabírala zbytečně mnoho místa.

Skladnost je další předností konstrukčního řešení Bosch ARM 37. Kromě řídítek k němu významně přispívá i skládací sběrný koš. Pokud stroj nepracuje, pohodlně jej složíte do kompaktního kvádru, který zabírá nečekaně skromný prostor.

Hmotnost dosahuje 12 kg, což není málo. Přesuny neulehčí ani motorový pojezd, kterým sekačka nedisponuje. Váhu ovšem pomáhá rozložit kvalitní podvozek s velkými pojezdovými koly. Přes kvalitní a poměrně robustní zpracování se Bosch cítí nejlépe na menším a rovinatém trávníku.

Výkon

Motor s výkonem 1 400 W a točivým momentem 16 Nm bez potíží stačí na běžnou práci. Zahrnuje také ochranu proti přetížení a tepelnou pojistku, která motor odstaví při hrozbě přehřátí. Pro připojení k elektrické síti budete potřebovat prodlužovací kabel, který není součástí balení.

Výrobce omezuje délku kabelů v závislosti na průměru vodičů. Vodiče s průřezem do 1 mm² nesmí být delší než 40 m. Při průřezu 2,5 mm² smíte použít i 100m prodlužovací kabel. Tak na to pamatujte.

skladná seakčka Bosch ARM 37 recenze

Testado radí

Pro připojení sekačky do elektrické sítě doporučujeme používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací kabel. Pouze tak zajistíte optimální výkon motoru.

Hlučnost se pohybuje na úrovni 92 dB, což je překvapivě vysoká hodnota. Blíží se dokonce benzínovým motorům, které bývají ve srovnání s elektrickými typy výrazně hlučnější. Mezi elektrickými modely sekaček patří Bosch rozhodně k těm hlučnějším.

Záběr a výbava

Záběr je široký 37 cm. Užitečným prvkem jsou boční hřebeny, které pomáhají perfektně posekat trávník kolem obrubníků nebo zdí. Výšku sečení si můžete nastavit v několika krocích od 20 do 70 mm.

nejlepší elektrická sekačka Bosch ARM 37 recenze

Funkce mulčování bohužel chybí. Výrobce nepočítá ani s provozem bez sběrného koše. Ten nabídne objem 40 litrů. Sekací nůž řeže stébla na kratší kusy, takže se koš plní opravdu efektivně. Bez obtíží stačí pro menší zahradu. Sejmutí i nasazení koše je snadné. Žádné komplikované mechanismy nečekejte.

Ovládání a údržba

Díky praktickému designu řídítek ovládáte sekačku Bosch lehce a jednoduše. Údržba je minimální. Stačí běžné vyčištění od zbytků trávy a nahodilá kontrola namáhaných dílů. Odolných usazenin se nejlépe zbavíte měkkým a suchým kartáčem.

Testovaná elektrická sekačka Bosch ARM 37 představuje skvělý zahradní stroj pro menší a středně velké trávníky. Zabere minimum prostoru, výborně se ovládá a nabídne vynikající kvalitu sečení. Poctivé zpracování slibuje dlouhou životnost a bezproblémový provoz.

Technické parametry

Bosch ARM 37
Parametry
Typ Elektrická sekačka (kabel)
Výkon
1 400 W
Záběr
37 cm
Mulčování
Ne
Pojezd
Ne
Sběrný koš
40 l
Výška sečení
20–70 mm
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Plastový
Hmotnost 12 kg
Rozměry (balení)
400 × 615 × 380 mm

Populární elektrické sekačky na zahradu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář