Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze strunové AKU sekačky Bosch EasyGrassCut 18-260

12. 3. 2022 aktualizováno

výhodná aku sekačka Bosch EasyGrassCut recenze

Lehká a kompaktní akumulátorová strunová sekačka Bosch EasyGrassCut 18-260 je ideálním zahradním strojem pro úpravu malé zahrady. Podrobnosti zjistíte v našem podrobném testu.

Jak si vede ve srovnání s konkurencí? Dozvíte se ve velkém testu nejlepších strunových AKU sekaček.

Hodnocení Bosch EasyGrassCut 18-260

8

Skvělá

Kompaktní a mimořádně lehkou AKU sekačku Bosch EasyGrassCut 18-260 oceníte při údržbě menší zahrady. Skvěle doplní také výkonnější křovinořez. Součástí balení jsou dvě univerzální baterie, které můžete použít k napájení mnoha dalších aku nástrojů firmy Bosch.

Konstrukce a zpracování
8
Baterie a výdrž
7.5
Záběr a výbava
7.5
Ovládání
9
Klady
  • Hmotnost pouze 2,1 kg
  • Dvojice baterií v balení
  • Kompaktní rozměry
  • Otočná žací hlava
  • Jednoduchá obsluha
  • Hlučnost 69 dB
Zápory
  • Chybí poutko na ramenní popruh

Konstrukce a zpracování

Testovaná akumulátorová (AKU) sekačka Bosch EasyGrassCut 18-260 působí velmi nenápadným až strohým dojmem. Kombinace tmavě zelené a černé barvy pozornost rozhodně nepřitahuje.

Bosch celkový design zaměřil čistě pragmaticky. Snadno totiž skryje drobné šrámy nebo nečistoty, které k pracovnímu nástroji nevyhnutelně patří. Samotná kvalita zpracování nepotřebuje připomínky. Použité plasty jsou pevné a odolné. Strunovka Bosch tedy něco vydrží.

aku sekačka Bosch EasyGrassCut recenze, Recenze strunové AKU sekačky Bosch EasyGrassCut 18-260

 

Důmyslná konstrukce zahrnuje otočnou žací hlavu, která usnadní sekání špatně dostupných míst. Oceníte ji také při začišťování okrajů trávníku nebo při práci v okolí záhonů. Hlavici lze natočit až o 180°, takže stačí zvolit správný úhel a nemusíte se bát poškození květin nebo keřů. Upravit můžete i polohu madel. Vše pro zajištění maximálního pohodlí při práci. Pouze rukojeť by si zasloužila měkčený povrch.

Hmotnost recenzované aku sekačky Bosch EasyGrassCut je pouze 2,1 kg. Ovládání ani přenášení nevyžaduje velkou námahu. Pracovat s ní zvládnou i větší děti nebo starší osoby. Schází sice háček pro ramenní popruh, ale ten pravděpodobně vůbec nebudete potřebovat. Strunová sekačka Bosch je opravdu lehká a práci většinou dokončíte dřív, než se pronese.

Baterie a výdrž

AKU sekačka Bosch EasyGrassCut spadá do řady 18 V Power for All. Bosch pro ni nabízí ucelené řady baterií a nabíječek, které jsou vzájemně zaměnitelné a bez obtíží je využijete v mnoha bateriových nástrojích. V případě EasyGrassCut získáte dvojici akumulátorů i nabíječku přímo v balení. Sekačka Bosch tak patří k nejvýhodnějším ve své třídě.

nejvýhodnější aku sekačka Bosch EasyGrassCut recenze

Oba akumulátory nabízí kapacitu 2 Ah. Nabití zabere asi 60 minut. Výdrž záleží na stavu a stáří baterie, stejně jako na provozní zátěži. Velmi obecně počítejte asi s 30 minutami provozu. Připraveným náhradním akumulátorem ovšem můžete vybitý okamžitě nahradit.

Záběr a výbava

Záběr nabízí standardních 26 cm. Struna je silná 1,6 mm. Při práci ji průběžně posouváte pomocí oblíbeného poloautomatického systému. Stačí lehce klepnout sekací hlavou o zem. Výkon je ideální pro úpravu menší udržované zahrady nebo dočišťovací práce v okolí záhonů, obrubníků či jiných překážek. Nejlépe zde využijete lehkou a kompaktní konstrukci.

nejlevnější bateriová sekačka Bosch EasyGrassCut 18-260 recenze

Hlučnost je velmi nízká, pouze 69 dB. Bosch EasyGrassCut 18-260 se řadí mezi nejtišší akumulátorové sekačky na našem trhu. Při sečení nepotřebujete ochranu sluchu a nebudete příliš rušit ani své sousedy.

Ovládání

Intuitivní a snadné ovládání dnes již nikoho nepřekvapí. Nepotřebujete pročítat obsáhlý návod nebo absolvovat zdlouhavé školení. Komplikace nečekejte ani při údržbě. Stačí jen běžné čištění. Větší pozornost vyžadují baterie, kterým nesvědčí extrémní teploty ani dlouhodobá nečinnost.

kompaktní bateriová sekačka Bosch EasyGrassCut 18-260 recenze

Hodnocená akumulátorová sekačka Bosch EasyGrassCut nabízí jednoduchý a účelný design. Kompaktní tělo společně s nízkou hmotností a přiměřeným výkonem se skvěle hodí pro malé zahrady nebo jako doplněk k většímu a výkonnějšímu křovinořezu.

Technické parametry

Bosch EasyGrassCut 18-260
Parametry
Typ Aku strunová sekačka
Baterie
2,0 Ah
Záběr
26 cm
Ergonomická rukojeť
Dělená hřídel
×
Výdrž
cca 30 minut
Nabíjení
cca 60 minut
Hlučnost
69 dB
Kontrola nabití
Hmotnost 2,1 kg (bez akumulátoru)
Rozměry (délka)
1 206 mm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (39 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář