Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Nářadí

Recenze akumulátorové pumpy Bosch EasyPump

24. 11. 2022 aktualizováno

Bosch EasyPump 0.603.947.000 - recenzeNáš tipTestado.cz

Testovaná akumulátorová pumpa Bosch EasyPump je špičkový výrobek, který svou všestranností a kvalitou předčil veškerá naše očekávání. V malém, téměř kapesním balení, dokáže nahradit většinu různých hustilek. Využití najde v domácnosti, při sportu nebo při foukání kol automobilu.

Obsah balení 

V krabici z tvrdého kartonu najdeme akumulátorovou hustilku Bosch EasyPump, USB nabíjecí kabel (USB-C a USB-A) a příjemný doplněk v podobě plátěného pouzdra na uskladnění nebo transport pumpy.

Dále v malém úložném prostoru (přímo na pumpě) najdeme tři adaptéry pro nafukování různých věcí. Jedná se o adaptér na malé ventilky, adaptér na foukání míčů a objemový adaptér pro nafukování různých lehátek nebo vybavení na vodní sporty. Samozřejmostí je přehledný návod k použití v několika jazycích včetně českého.  

recenze Bosch EasyPump

Design a zpracování

Jak už se dalo očekávat u výrobku od firmy Bosch, tak i akumulátorová pumpa je na první pohled vyrobena z kvalitních materiálů s důrazem na maximální ergonomii skloubenou s výtečnou funkčností výrobku. Po zašroubování koncovky tlakové hadice na ventilek stačí k veškerému ovládání pouze jedna ruka, kdy při uchopení pumpy lze veškeré funkce ovládat jen palcem.

recenze Bosch EasyPump

Nad ovládacími tlačítky je přehledný displej, dobře čitelný i na přímém slunci, který zobrazuje veškeré potřebné informace při práci s pumpou. Tlaková hadice vystupující na přední straně pumpy je zakončena kovovou koncovkou se závitem na přímé napojení na nejběžnější automobilové ventilky.

Další tři adaptéry jsou šikovně umístěny v prostoru pumpy zakrytém zasouvacím plastovým víčkem. Nad ústím tlakové hadice z pumpy Bosch je šikovně umístěné diodové světlo, které dokáže dostatečně osvětlit prostor před pumpou při použití za tmy. Pomyslnou třešničkou na dortu je drobná prohlubeň na spodní straně pumpy, kam lze hadici zacvaknout při ukončení práce s pumpou, a stylovým plátěným sáčkem pro uložení pumpy. Bosch jen potvrdil, že jeho inženýři myslí opravdu na vše!

Technické parametry Bosch EasyPump

Parametr
Informace
Hmotnost 0,43 kg
Max. tlak 10,3 bar
Max. objem pumpovaného vzduchu 10 l/min
Kapacita akumulátoru 3 Ah
Napětí akumulátoru 3,6 V
Nabíjecí napětí 5 V
Nabíjecí proud 1 A

Výdrž baterie a dobíjení 

V testované hustilce Bosch EasyPump je zabudovaný lithium-iontový akumulátor. Díky tomu lze pumpu kdykoliv nabíjet a ani při přerušení nabíjení nehrozí poškození akumulátoru nebo ztráta kapacity (jako u současných chytrých telefonů). Konektor nabíjení je ve tvaru USB-C. Pro nabíjení můžete využít přiložený napájecí kabel s USB-C a USB-A koncovkami.

Síťový adaptér do běžné zásuvky na 230 V nebyl součástí balení, ale lze použít běžný adaptér pro nabíjení mobilního telefonu s výstupem napětí 5 V a proudem 1 A. Nabíjení indikuje kontrolka na displeji, která zůstane při plném nabití trvale svítit.

Bosch EasyPump je výrobek, který není primárně určen k foukání velkých objemů. Například 4 zcela prázdná kola automobilu je rychlejší naplnit větším kompresorem, ovšem na potřeby běžného doplnění tlaku kol automobilu, či několika jízdních kol při rodinném výletu, tuto hustilku určitě doporučuji.

Použití v praxi

Po zapnutí aku hustilky Bosch EasyPump hlavním (červeným) tlačítkem se rozsvítí přehledný displej, na kterém jsou velmi dobře vidět veškeré potřebné hodnoty. Stav nabití akumulátoru, jednotka tlaku, která se dá měnit na BAR, PSI a KPA, podle toho v jakých jednotkách je obsluha zvyklá pracovat. Dále vidíme okamžitý naměřený tlak a požadovaný tlak, na který chceme danou věc nahustit.

Právě tato možnost nastavit si požadovaný tlak je naprosto dokonalá věc, která mě při testování velmi zaujala. Například při dofukování kol na automobilu lze na displeji nastavit požadovaný maximální tlak a poté pouze spustit pumpu. Ta se při dosažení požadovaného tlaku sama vypne a i při úplném vypnutí zůstane hodnota nastavena v paměti. Při dofukování automobilových kol nebo jízdního šlapacího kola je tohle naprosto vynikající funkce, kdy obsluha nemusí stále pumpu vypínat a kontrolovat stav nafouknutí.

Díky použití pohonu testované pumpy na akumulátor je velmi příjemná absence různých prodlužovacích kabelů, zvláště při obíhání automobilu při kontrole stavu pneumatik nebo v létě při dofukování různých lehátek a nafukovacích hraček pro vodní radovánky či sporty. Hustilka Bosch EasyPump zabere málo místa, bez problému se vejde do odkládací schránky ve dveřích automobilu a například při rodinném výletu k vodě, kdy se často balí spousta nafukovacích předmětů ji každý ocení. Mluvíme vlastně o cestovní hustilce.

Vzhledem k integrovanému prostoru na ostatní adaptéry se velmi rozšířily možnosti použití pumpy Bosch. Stačí posunutím plastového víka otevřít úschovný prostor a vybrat potřebný adaptér dle použití. Ten se jednoduše našroubuje do koncovky tlakové hadice a můžeme dofukovat fotbalové míče, nafukovací lehátka nebo například jízdní kola při použití menších ventilků než je obvyklé. Při spuštění hustilky je slyšet zvuk vestavěného kompresoru, tak by asi nebylo vhodné například nafukovat lehátko při nočním příjezdu do autokempu, ale to již spíše záleží na inteligenci obsluhy.

Náročnost obsluhy

Obsluha hustilky Bosch EasyPump je velmi jednoduchá, intuitivní a zvládne ji i amatér bez zdlouhavého zkoumání návodu. Hlavní vypínač je opatřen obvyklým znakem zapnutí/vypnutí a červenou barvou. Při uchopení pumpy do ruky směřuje palec zcela přirozeně na ovládací tlačítka.

Ty jsou kromě hlavního vypínače celkem čtyři. Největší START/STOP slouží pro aktivaci a deaktivaci kompresoru, dále po stranách jsou ovládací tlačítka na nastavení velikosti požadovaného tlaku, a poslední tlačítko pod displejem, kterým se mění jednotky tlaku, ve kterých chceme měřit. Rovněž stejné tlačítko nám pomocí delšího stisku zapne pracovní diodu osvětlení. Po ukončení práce lze pomocí červeného tlačítka pumpu vypnout, nebo se vypne sama po třech minutách nečinnosti.

Závěrečné hodnocení

Při vyslovení běžného slova pumpička si málokdo dokáže představit tak dokonalý výrobek, jako je EasyPump od firmy Bosch. Pumpa mě mile překvapila svými možnostmi použití. Díky integrovaným adaptérům a akumulátorovému pohonu si umím představit pumpu v příruční tašce fotbalového trenéra, v cyklobatohu, doma i v automobilu, protože příležitostí k použití je skutečně mnoho.

To, že se nemusí nafukovací věc přemisťovat k elektrické zásuvce, nebo používat pumpu s ručním manuálním pohonem, ale že se jednoduše cokoliv nafoukne přímo na místě, je naprosto dokonalá představa.

Tohle je nový TIP redakce Testado.cz!

Klady
  • Automatické vypnutí při dosažení požadovaného tlaku
  • Slušný výkon (dle rozměru)
  • Měření aktuálního tlaku
  • Kvalitní zpracování
  • Jednoduchost ovládání
  • Šikovná svítilna
  • Variabilita (nahradí několik druhů pumpiček)
  • Praktické nabíjení přes USB
  • Solidní poměr ceny, velikosti a výkonu
Zápory
  • Adaptér pro objemové nafukování mohl být kovový

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (50 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář