Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Nářadí

Recenze aku zahradních nůžek Bosch Pro Pruner Professional

7. 11. 2022 aktualizováno

Akumulátorové zahradní nůžky Pro Pruner ProfessionalNáš tipTestado.cz

Bosch Pro Pruner Professional představují špičkové zahradní akumulátorové nůžky, které nás ohromily vysokou kvalitou zpracování, dlouhou výdrží baterie a výkonem. Tento nástroj si hravě poradí s větvemi do průměru 25 mm. Hodí se pro běžné hobby použití, ale také do zemědělství (ovocnářství, vinice atd.). Naše zkušenosti se dozvíte v aktuální recenzi.

Obsah balení 

V krabici najdeme akumulátorové zahradní nůžky Bosch Pro Pruner Professional, dva akumulátory 12 V (3,0 Ah), nabíječku (2 A), šroubovák se dvěma nástavci a přehledný návod na používání, údržbu nůžek a bezpečnost při práci. Obsahu balení tedy není co vytknout.

  recenze Bosch Pro Pruner Professional

Design a zpracování

Již při prvním uchopení do ruky je znát, že jsou testované nůžky Bosch vyrobeny z velmi kvalitních materiálů. Tělo zakrývající hnací motor a ovládací prvky je z pevného a tvrdého plastu, stříhací nože byly vyrobeny z kvalitní nerezové oceli.

test aku zahradních nůžek Bosch Pro Pruner Professional

Výrobce Bosch si dal očividně záležet na ergonomickém tvaru nástroje. Nůžky přirozeně padnou do ruky, dotyková plocha rukojeti je pogumovaná, aby zabránila klouzání, spínací tlačítko přirozeně padne na prst. Velmi jsem ocenil štíhlý tvar nůžek (110 × 311 × 56 mm). Dodává pocit “prodloužení ruky”, zakončené pevnými, ostrými noži. Díky tomu se dají lehce prostřihovat i hustější keře, kam by se s obyčejnými ručními nůžkami nedalo sáhnout vzhledem k potřebě rozevření rukojetí.

Hmotnost Bosch Pro Pruner Professional včetně akumulátoru je pouze 1 kg. Tuto hmotnost považuji za nízkou, což dokládá skutečnost, že ani při déletrvající práci se nedostavila únava.

Hlavní technické parametry

Parametr
Informace
Hmotnost včetně akumulátoru 1 kg
Rozměry (d × š × v) 110 × 311 × 56 mm
Akumulátor Li-ion 12V
Počet střihů na jedno nabití 4 500
Maximální průměr větve 25 mm

Bezpečnost

Kvalitní pevné ocelové nože dokážou ustřihnout větev do průměru 25 mm. Vzhledem k jejich velké síle myslel výrobce Bosch i na bezpečnost při používání. Po vložení akumulátoru se musí nejprve zapnout stiskem tlačítka na pouzdru akumulátoru, kde se zároveň rozsvítí indikátor stavu nabití.

Nyní jsou aku zahradní nůžky v takzvaném spícím stavu, tedy připraveny k práci, ale při náhodném stisku spouště zůstávají nože stále sevřené a nehrozí žádné zranění. Teprve dvojitým stiskem spouště rychle za sebou se ozve zvukové výstražné znamení a na vrchní straně rukojeti se rozsvítí zelená kontrolka, která do té doby bliká a nože se rozevřou.

Recenzované nůžky Bosch mají tudíž dvojitou ochranu před nahodilým spuštěním. (Hlavní spínač u baterie a dvojité stisknutí spouštěcího tlačítka.)

Pokud chcete nůžky odložit a zabránit nechtěnému stříhání, stačí podržet spínací tlačítko 4 sekundy, načež se ozve zvukové znamení a nože se zavřou do bezpečné polohy.

Kvalita střihu

Práce s nůžkami Bosch Pro Pruner Professional je velmi příjemná a nenáročná. Skvěle padnou do ruky, lehce se ovládají a při odložení jsem je nemusel hledat zapadlé v trávě. Vzhledem ke kvalitnímu zpracování odolají i běžné vlhkosti způsobené například ranní rosou a podobně.

test zahradních nůžek Bosch Pro Pruner Professional

Nože se díky velké síle bezuhlíkového motoru lehce zařezávají do dřeva a zanechají vždy čistý rovný střih, a to bez jakýchkoliv otřepů či hrotů. Výrobce zaručuje střih do průměru 25 mm. Když jsem špatně odhadl velikost větve a poslal nože do silnějšího dřeva, daly mi to nůžky najevo červeným blikáním kontrolky na hřbetu. I tak jsem ale často bez problémů ustřihl silnější kus.

Samozřejmě záleží také na tvrdosti dřeva, ale pro běžné zastřihování stromků na zahradě nebo údržbu živého plotu jsou nůžky vynikající.

Výdrž baterie

Výrobce udává na jedno nabití akumulátoru až 4 500 střihů. Osobně jsem při testování počet střihů nepočítal, ale ani při téměř celodenním používání při údržbě zahrady se mi akumulátor nepovedlo úplně vybít. Myslím, že díky tomu si zahradní nůžky Bosch Pro Pruner Professional oblíbí i profesionální zahradník či zahradnice. V balení jsou navíc přítomny dva akumulátory.

Nabití téměř vybitého akumulátoru do plné kapacity trvalo asi 1,5 hodiny. Za tu dobu se aktivní akumulátor v nůžkách nestačí vybít; je tedy zajištěná prakticky nonstop energie po celý den.

Ostatně samotný akumulátor byl vyroben tak, že se neomezuje jeho životnost při přerušovaném nabíjení, či pokud se nabíjí například z poloviny vybité kapacity. (Jako u dnešních chytrých telefonů.)

Veliké plus uděluji za možnost použití jednoho akumulátoru v celé řadě 12V nástrojů Bosch . Čili pokud již máte doma nějaké aku zařízení od Bosche s 12V baterií, můžete si nůžky zakoupit levněji – bez akumulátorů a bez nabíječky.

Údržba

Během používání Bosch Pro Pruner Professional není potřeba žádná speciální nebo náročná údržba. Po skončení práce je vhodné ocelové nože očistit, osušit a občas do otvoru z druhé strany seřizovací matice stříknout trochu oleje, aby nože po sobě stále lehce klouzaly a neodíraly se.

V balení najdeme šikovný šroubovák se dvěma nástavci, pomocí něhož se jednoduše povolí jistící šroubek. Ten zabraňuje pootočení matice, kterou se vymezuje vůle mezi noži. I tato údržba je dostatečně popsaná v návodu k použití a lehce ji zvládne i méně zručný člověk.

Závěrečné hodnocení

Testované akumulátorové nůžky Bosch Pro Pruner Profesional představují vynikající zahradní nástroj, se kterým se opravdu jednoduše pracuje. Oceňuji vysokou kvalitu, bytelnost konstrukce, bezpečnost a celkově uživatelskou přívětivost. Kapacita baterie nebude limitovat ani nejnáročnější uživatele. Jasný TIP redakce Testado.cz!

Klady
  • Špičkové zpracování
  • Vynikající ergonomie (krásně padnou do ruky)
  • Jednoduchá manipulace
  • Ostrý a čistý střih
  • Dlouhá výdrž akumulátoru
  • Vysoká bezpečnost (dvojitá ochrana)
  • Identický akumulátor do celé 12V řady Bosch
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (49 hlasů)

Autor recenze

Zdeněk Suchý
Zdeněk Suchý

Zdeněk se téměř 30 let živil jako automechanik a vlastníma rukama provádí rekonstrukci domu. Díky tomu se již setkal s velkým množstvím různého nářadí a má rád nové technologie, které dokážou ulehčit či usnadnit práci. Již několik let vytváří prezentace pro realitní kanceláře, naplno se věnuje focení, tvorbě videa a grafiky, kde stále vyhledává nové příležitosti. Ve volném čase je rád s rodinou, věnuje se údržbě zahrady a domu, rád poznává nová místa a občas se projede na kole. LinkedIn, Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář