Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze zastřihovače Braun MGK 7330

28. 11. 2022 aktualizováno

test zastřihovače Braun MGK 7330Náš tipTestado.cz

I přesto, že od prvního vyrašeného vousu nebyla holá tvář nikdy tím, po čem jsem toužil, na vyzkoušení této mašiny jsem se opravdu těšil. Je to kvůli nesčetným možnostem, které nabízí pro zastřihování, tvarování a všehovšudy udržování mé pýchy a chlouby, mého mušketýrského kníru a bradky.

A to jsem ani netušil, kolik že dalších es má Braun MGK 7330 ještě v rukávu. Pojďme se pěkně popořadě podívat na všechno, co nabízí.

Obsah balení

Co se vybavení této sady týče, tak Braun rozhodně nešetřil. Tělo strojku lze osadit čtyřmi přiloženými hlavicemi. Najdeme zde nástavec pro chloupky v uších a nose, širokou hlavici pro péči o tělo, úzký zastřihovač pro precizní detaily a samozřejmě univerzální zešířený zastřihovač.

Poslední zmíněný můžeme osadit pěti různými hřebeny, třemi s pevnou výškou (přičemž jeden je určen pro citlivou pleť) a dvěma nastavitelnými. Samozřejmostí je i nabíjecí stojan s kabelem, čisticí kartáček a cestovní pytlíkové pouzdro. Jako třešničku na dort nám Braun do balení umístil ještě holicí strojek Gillette ProGlide se sadou hlavic.

Konstrukce a design – 10/10

Lehký tak akorát, že v ruce drží, jak kdyby tam přirozeně patřil. Tenhle první dojem mě neopustil od začátku holení až do konce.

Testovaný multifunkční zastřihovač Braun MGK 7330 má zaoblené tělo kónicky tvarované od širší horní části po ladný spodek. Na rozdíl od některých masitých kratších holicích strojků má příjemně podlouhlé minimalistické proporce, díky kterým ho lze sevřít pevně celou rukou. Zároveň je na zadní straně elegantně vykrojen, čímž si doslova říká o pochvalu za inteligentní průnik mezi ergonomií a designem. Pochopitelně máme každý jiné preference, co se úchopu týče, mě ale přívětivě překvapil a věřím, že nejsem jediný.

Braun MGK 7330 zkušenosti

Barevné provedení není nikterak nepříjemně výrazné, ba naopak, matnou námořnickou modří je požehnána jen přední třetina těla a zbytek je řešen univerzální černou, která u zastřihovačů nikdy neurazí. Různé typy výměnných hlavic jsou na první pohled naprosto standardní. Změnu spatřuji až u lehce plasticky modelovaných nástavců pro delší zástřihy, což je působivý detail.

Braun MGK 7330 testy a recenze

Jednoduchý ukazatel zapnutí a vypnutí symbolizuje svojí barvou stav baterie; nachází se pod pogumovanou oválnou částí ve středu přední strany, která zajišťuje jednak dodatečný grip pro umístění palce, ale jednak také dostatečně snadno dostupné spouštěcí tlačítko. Za všechny tyhle postřehy dávám konstrukci MGK 7330 plný počet. Určitě oceňuji také robustnost.

Kvalita holení a manipulace – 10/10

Asi nikdy jsem ještě k holení nepoužil zastřihovač, který by tak bezproblémově krátil dlouhé, krátké, drsné i jemnější vousy a ochlupení. Jako první jsem otestoval širší zastřihovací hlavici, kterou Braun MGK 7330 skvěle inovativně o pár milimetrů rozšířil, takže jednu tvář jsem měl reálně zakrácenou na dvě přejetí. Chvíli jsem z jeho rychlosti a ostrosti dostal i strach o svůj knír, protože minul-li bych se o centimetr nebo dva, bez diskuze bych o něj přišel. Včas jsem vyměnil první nástavec za druhou, užší hlavici, se kterou jsem již získal dostatečnou kontrolu nad detailním obrýsováním kolem úst.

Jak jsem byl (a stále jsem) nadšen z modelu MGK 7330, nedokázal jsem přestat a otestoval jsem i největší výškový nástavec na gradient svého účesu, konkrétně v bocích a na zátylku. Opět bezproblémový, rychlý, ale i plynulý proces – a já byl zase jako ze škatulky. Ani tam jsem ale nepřestal, jedním cvaknutím jsem vrátil zastřihovací hlavici do krabičky a vsadil nástavec pro péči o tělo. I tady se zastřihovač předvedl výborně, protože vzal jednoduše do hladka krk i pár nezbedných chloupků na rameni.

Braun MGK 7330 - kvalita zastřihování

Možná to vypadá, že píši spíš příběh, ale jen takhle vzdám opravdovou poctu všem možnostem, které Braun MGK 7330 nabízí. Byl jsem připravený klást vysoké nároky, ale tento zastřihovač všem dostál. Třešničkou na dortu je neuvěřitelně snadná výměna všech nástavců: palcem vytlačit, klap, vsunout, klap. A že je součástí balení i strojek Gillette ProGlide už jen korunuje multifunkčnost balení.

Údržba – 10/10

Nejlepší údržba je taková, kterou nemusíte dělat. Nejsem jedním z těch, kdo by, bohužel, měl snahu udržovat všechno tip-ťop. Právě proto oceňuji, že tento přístroj můžete buď snadno oprášit přiloženým kartáčkem a nebo, což mi osobně přijde mnohem lepší, jednoduše strčit přístroj pod tekoucí vodu a tu nechat, ať se o všechny pozůstatky vašich „kožichů“ postará sama.

Tohle je možné díky voděodolnosti těla Braun MGK 7330, se kterým se nemusíte bát vykonávat svůj grooming a manscaping třeba přímo ve sprše. Za tohle dávám maximum bodů a k tomu jedno upřímné doporučení.

Údržba Braun MGK 7330

Baterie a nabíjení – 9/10

Přesně nevím, jak dlouho se kdo holí, ale myslím, že pro většinu tato rutinní záležitost nepřesahuje 15 minut. Zastřihovač Braun MGK 7330 je na to podle všeho připraven hned téměř 7krát. Se stopkami jsem 100 minut nekoukal na zapnutý strojek a takový postup nedoporučuji ani vám.

Důležité je, že schopně vydržel a že ho na příští setkání mohu připravit odložením do nabíjecího stojanu, který je zároveň praktickým skladovacím systémem.

Braun MGK 7330 - baterie a nabíjení

Oproti některým předchozím strojkům, které jsem měl tu čest používat, je stojan MGK 7330 mnohem menší. V podstatě se jedná o kruhový podstavec, do něhož zapojíte kabel. Takový design nahrává na pozitivní body třeba při balení na cesty, mně by ale ani nevadil o něco větší, ale tím více stabilní stojan.

V současnosti ale stejně nenechávám zastřihovač nikde v prostoru, ale, tak jako asi většina z nás, ve skříňce či za zrcadlem, kde by byla jeho dodatečná stabilita a velikost stejně k ničemu. V těle je standardně lithium-iontová baterie, která je uspokojivě výkonná a při prvním nabití je připravena ani ne za hodinu.

Závěrečné hodnocení

9.8

Perfektní

Sice je Braun MGK 7330 zastřihovačem 10v1, nicméně po stránce detailnějšího dělení užití nabízí v rámci jednoho balení minimálně stovky možností. Krátit, zastřihovat či holit, tedy v tom, k čemu byl stvořen, se jedná o špičku, která každého uživatele dokáže potěšit snadným provozováním a hlavně dokonalým výsledkem.

Z mašiny jde cítit poctivá konstrukce a v kombinaci se širokým spektrem nástavců, hlavic a holicím strojkem Gillette vytváří kombo, které bych se nebál dát (ani dostat) jako dárek. Pokud hledáte spolehlivost, pak je Braun MGK 7330 ta pravá volba přesně pro vás. Tohle je nový TIP redakce Testado.cz!

Konstrukce a design
10
Kvalita holení a manipulace
10
Údržba
10
Baterie a nabíjení
9
Klady
  • Pestré příslušenství
  • Skvělá ergonomie
  • Hladký chod
  • Bezproblémový a precizní výkon
  • Atraktivní cena
Zápory
  • Nabíjecí stojan s menší stabilitou

Video recenze zastřihovače Braun MGK 7330

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Dominik Hegmon
Dominik Hegmon

Dominik je člověk s tvůrčí vervou a hlubokým zájmem o spletité záležitosti světa na všech úrovních. Je paličatým zastáncem víry, že čemukoliv, co před něj předložíte, dokáže přijít na kloub. Má blízko k přírodě, umění a přirozeným pohybovým aktivitám, mezi které spadá například horolezení. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář