Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze holícího strojku Braun Series 9 Pro

11. 12. 2021 aktualizováno

Recenze holícího strojku Braun Series 9 ProNáš tipTestado.cz

Testovat praktické věci je vždy radost. A jelikož patří holení mezi rutinní návyky většiny z nás, nejnovější holící strojek od Brauna jsme odmítnout prostě nemohli. Aktuální recenze se týká modelu Braun Series 9 Pro 9477cc. Hledáte Lamborghini mezi holícími strojky? V takovém případě jste tady správně…

Obsah balení

Základní balení je opravdu bohaté. Kromě holícího strojku Braun Series 9 Pro obsahuje čistící a nabíjecí stanici SmartCare, kazetu s čistícím prostředkem, dobíjecí adaptér a brožurky. Samostatnou kapitolou je PowerCase, tedy přenosné dobíjecí ochranné pouzdro s vlastní baterií a čistícím kartáčkem. Všechno si vysvětlíme na následujících řádcích.

Braun Series 9 Pro a obsah balení

Konstrukce a design – 10/10

S holícími strojky značky Braun mám letité zkušenosti, takže mohu – z pohledu zkušeného uživatele – objektivně hodnotit také nejnovější Braun Series 9 Pro. Dílenské zpracování si zaslouží pochvalu. Strojek působí opravdu bytelně a v rukou krásně sedí. Kombinace stříbrné a černé vypadá skvěle.

test holícího strojku Braun Series 9 Pro

Braun myslel také na uživatelský komfort. Při držení se polštářek palce opírá o zdrsněnou plošku, přičemž zbylé prsty holící strojek obepínají přes příjemné pogumování. Braun Series 9 Pro se tedy drží výborně, a to i když budete mít mokré dlaně a prsty.

Nyní si recenzovaný model popíšeme. Horní stranu zdobí kazeta s planžetou, kterou lze uvolnit pomocí postranního mechanismu (stačí zmáčknout). Ve střední části spatříme systém pro uzamčení hlavy a vypínač (on/off). Ještě o kousek níže je situován displej, jenž uživateli indikuje výměnu planžety, cestovní zámek, čištění v čistící stanici a stav baterie.

Pootočením holícího strojku Braun Series 9 Pro uvidíme výsuvný zastřihovač dlouhých vousů a piny pro párování se stanicí a PowerCase. Ve spodní části je potom umístěna napájecí zdířka.

Během testování jsem na modelu Braun Series 9 Pro nenašel žádný neduh. Strojek vypadá skvěle a skvěle se také používá. Jsem přesvědčen, že svými vlastnostmi uspokojí i nejnáročnější uživatele.

Kvalita holení a manipulace – 10/10

Planžetový holící strojek řady Series 9 Pro je vhodný pro holení až 7denního strniště. Tato novinka se může pochlubit holící hlavou s pěti holícími prvky a sonickou technologií Braun. Ta je schopna vykonat až 10 000 mikrovibrací, díky čemuž zachytí větší množství vousů. Planžety Braun jsou schopny oholit i vousy kratší než 0,05 mm.

Recenze holícího strojku Braun Series 9 Pro - test holení

Musím potvrdit, že během holení strojek netrhá vousy a holení je moc příjemné. Pokud se s Braunem sžijete, brzy dosáhnete dokonalého oholení. Hlava krásně kopíruje křivky tváře, pomocí přepínače lze hlavu uzamknout a mít nad holením úplnou kontrolu.

Patřím k lidem s citlivější pokožkou, proto se neholím denně, ale zpravidla obden si upravuji strniště a jeho okolí (na tvářích, krku atd.). I v těchto případech se Braun Series 9 Pro předvedl na výbornou. Mile mne překvapila skutečnost, že na žádném místě nebyla má pokožka podrážděná. Je nicméně zřejmé, že se tento model hodí spíše pro uživatele, kteří si svoji tvář holí kompletně a pravidelně.

V rámci recenzentských muk jsem nakonec své strniště po několika letech shodil. K tomuto účelu jsem využil zastřihovač ProLift, který si poradí s delšími nepoddajnými vousy.

Pakliže pomineme můj vzhled bez vousů, můžete sami pozorovat dokonalý holící výsledek. Na druhé fotografii jsem akorát opomněl pečlivěji oholit vrchní část levé tváře, za což samozřejmě strojek nemůže. Na třetím snímku však vidíte již dokonalý výsledek začínajícího strniště. Zde jsem již na ony partie nezapomněl.

Údržba – 10/10

Nový elektrický holící strojek Series 9 Pro je 100% vodotěsný. Holit se tedy můžete i ve sprše nebo vaně, pro příjemnější zážitek není problém sáhnout po pěně nebo gelu. Díky vodotěsnosti můžete kazetu s planžetou rozebrat a opláchnout pod tekoucí vodou. Braun však přichází s dalším trumfem, který údržbu posouvá o mílový krok kupředu.

Recenze holícího strojku Braun Series 9 Pro - test holení

Onou zbraní je čistící a nabíjecí stanice SmartCare. Do stanice stačí zasunout kazeta s přípravkem (součástí balení, viz třetí fotografie níže), připojit do sítě, vložit holící strojek a zmáčknout tlačítko. Během cca 30 minut se strojek hygienicky vyčistí, promaže a vysuší. Stanice zároveň zařízení nabije (o tom si brzy povíme). A výsledek? Prostě perfektní! Strojek vypadá jako nový a září čistotou.

Na stanici SmartCare bych pochválil její praktičnost, která je vskutku mimořádná. Pokud najdete vhodné místo ve vaší koupelně, můžete ji každodenně využívat pro odkládání holícího strojku. Ten se vám před dalším použitím dobije. Čistící proces zapínat nemusíte.

Baterie a nabíjení – 10/10

Po dobu celého testování baterie nebyla limitujícím prvkem. Po oholení strniště ubyla na Braunu Series 9 Pro pouze jedna čárka (z pěti). O stavu nabití vás během používání informuje displej.

Braun lze nabíjet několika způsoby. První možností je klasickou formou přes napájecí zdroj. Mnohem pohodlnější je přes stanici SmartCare, do které stačí holící strojek pouze vložit. Třetí variantu představuje pouzdro PowerCase, které zvládne strojek nabít až na 6 týdnů používání. Pouzdro samotné potřebuje tedy také nabít: stav Li-Ion baterie vysledujete na třech diodách. PowerCase je skvělé hlavně na cesty, kde strojek nejen nabije, ale také ochrání před poškozením.

Závěrečné hodnocení

10

Perfektní

Pokud patříte mezi náročné uživatele, kteří chtějí dokonalé oholení každý den, holící strojek Braun Series 9 Pro je jasnou volbou. Nabízí nekompromisní výkon, luxus, dlouhou výdrž a praktické cestovní pouzdro s vlastní baterií. Tady není co řešit – jasný TIP redakce!

Konstrukce a design
10
Kvalita holení a manipulace
10
Údržba
10
Baterie a nabíjení
10
Klady
  • Špičkový a funkční design
  • 100% vodotěsný
  • Precizní oholení
  • Netrhá vousy a nedráždí pokožku
  • Účinný zastřihovač pro dlouhé vousy
  • Stanice pro čištění a údržbu
  • Nabíjecí pouzdro PowerCase
Zápory
  • Za luxus si logicky připlatíte

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (80 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář