Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze zastřihovače Braun Series X XT5200

29. 4. 2022 aktualizováno

Recenze Braun Series X XT5200

Braun Series X XT5200 je pánský zastřihovač a elektrický strojek na holení i úpravu tělesného ochlupení v jednom. Nosím vousy delší, takže musím říct, že se mi takový doplněk hodí. O své zkušenosti se rozepíši v této recenzi.

Obsah balení 

V balení naleznete zastřihovač Braun Series X XT5200, dále nabíječku do sítě, pouzdro a 6 nástavců na zastřihování. Dva šedivé jsou na tělo, na obličej tu máme celkem čtyři. Ty jsou odstupňované pro různou délku vousů po 1, 2, 3 a 5 mm.

Konstrukce a design – 9,5/10 

Testovaný zastřihovač Braun Series X XT5200 vypadá na pohled elegantně a jeho rukojeť je štíhlá. Zároveň je pogumovaná, takže se nový Braun dobře drží v ruce a neklouže. Tmavší odstín těla má velkou výhodu: jen tak se neušpiní, přičemž zvolené plasty budou vypadat stejně dobře i po měsících používání.

test Braun Series X XT5200

Braun Series X XT5200 je sestrojen tak, aby byl kompletně vodotěsný. Díky tomu se ho nemusíte bát použít ve sprše. Voda nevadí ani otevřenému nabíjecímu konektoru, jen ji nechte před nabíjením raději vyschnout.

Hlavice zastřihovače s technologií 4D-Blade má ochranou planžetu, aby čepel nepřišla do přímého kontaktu s pokožkou. Nemůže se vám tedy stát, že byste se strojkem řízli na citlivých partiích.

Hlavice je vyrobená z nerezové oceli a za určitých podmínek má vydržet ostrá až 6 měsíců. Časem budete potřebovat pořídit novou. Její výměna je opět snadná. Stačí s ní pootočit a snadno jí z těla strojku Braun vyjmete a nasadíte novou.

Konstrukci nemám co vytknout. Je účelně vytvořena a prostě funguje!

Recenze Braun Series X XT5200 - obsah balení

Kvalita holení a manipulace – 9/10 

S kvalitou holení jsem byl velmi spokojen. Se zastřihovačem Braun Series X XT5200 zvládnete pohodlně oholit každou partii na vašem těle včetně těch intimních. Na těle je holení příjemné a strojek zvládne i jemné chloupky. Nemusíte se bát zranění v případě, že by vám ujela ruka. Strojek je určen pro suché i mokré holení: můžete klidně použít holící gel, ale podle mé zkušenosti není ani potřeba.

Vousy se pomocí Braunu dobře tvarují. Za sekundu strojek XT5200 vyvine 450 pohybů, takže zvládá zkrátit i tvrdší vousy. I když v jejich případě zastřižení trvá o trochu déle. Ze své zkušenosti doporučuji pravidelnou péči, pak je práce se zastřihovačem opravdu rychlá. Rozhodně nenechávejte vousy přerůst tak, jako to mám ve zvyku já.

Manipulace je naprosto jednoduchá, stačí si vybrat nástavec, zmáčknout tlačítko a začít holit. Střih umí Braun Series X XT5200 dokonale přesný, navíc bude po vašem těle dobře klouzat.

Recenze a testy Braun Series X XT5200

Údržba – 9,5/10 

K údržbě recenzovaného modelu Series X toho moc nepotřebujete. Hlavici stačí opláchnout pod tekoucí vodou dle vašich hygienických standardů. To samé platí o plastových nástavcích na zastřihování. Tekoucí voda pro důkladné vyčištění bohatě stačí.

Baterie a nabíjení – 10/10

O výdrži baterie jsem se nikde nedočetl. Já jsem strojek Braun Series X XT5200 měl k dispozici po dobu jednoho měsíce a nabíjel jsem jen jednou. Dle zkušeností uživatelů vydrží 3 až 4 měsíce. Vše záleží samozřejmě na tom, jak moc často a jaké části vašeho těla budete holit.

K nabíjení stačí připojit adaptér do elektrické sítě. O plném nabití vás bude informovat dioda nad zapínacím tlačítkem. Až bude strojek nabitý, tak se rozsvítí zeleně.

Závěrečné hodnocení

9.5

Perfektní

Testovaný zastřihovač Braun Series X XT5200 poskytuje kvalitní a přesné oholení vaší tváře a celého těla včetně intimních partií. Dobře holí s pěnou, gelem, nad umyvadlem nebo ve sprše. Snadnému používání přispívá 6 vyměnitelných nástavců a dlouhá výdrž na baterii.

Konstrukce a design
9.5
Kvalita holení a manipulace
9
Údržba
9.5
Baterie a nabíjení
10
Klady
  • Kvalitní a přesné oholení
  • Na tělo, intimní partie a obličej
  • Holení s pěnou, gelem, ve sprše
  • Snadná manipulace a používání
  • 6 vyměnitelných nástavců
  • K čištění stačí tekoucí voda
  • Dlouhá výdrž na jedno nabití
Zápory
  • Delší tvrdší vousy dají více práce
  • Balení bez štětečku

Video recenze Braun Series X XT5200

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář