Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze epilátoru Braun Silk-épil 9 Flex

29. 4. 2022 aktualizováno

Braun Silk Épil 9 Flex testNáš tipTestado.cz

V naší recenzi vám představíme moderní a účinný epilátor Braun Silk-épil 9 Flex. Přesněji řečeno dva epilátory v jednom – jeden menší na obličej a druhý hlavní na zbytek těla. Součástí balení je i holící hlava a mnoho masážních nástavců. Jedná se o kompletní péči v praktickém a kvalitně zpracovaném provedení.

Obsah balení

Jako první je nutné říct, že u holicích strojků a epilátorů Silk-épil 9 Flex si můžete vybrat z několika různých sad, které se liší rozsahem příslušenství. Záleží tedy na vás, zda chcete ušetřit trošku peněz i místa nebo zda si raději dopřejete komplexnější péči. My v naší recenzi testovali Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set, což je model s celkem osmi nástavci.

Přístroj značky Braun přišel zabalený v hezké semišové kosmetické taštičce s oddělenými přepážkami, do kterých hlavní součástky hezky zapadnou. V balení najdete dva epilační strojky s mnoha nástavci pro odstranění chloupků i pro péči o pokožku. Dále je zde nabíjecí adaptér, náhradní baterie a kartáček na čištění. Samozřejmě nechybí manuál, který obsahuje i český popis.

Konstrukce a design – 10/10

Hlavní epilátor Braun Silk-épil 9 Flex i menší tenký strojek na obličej mají pevnou konstrukci. Na hlavní epilační mašince najdete v zadní části pogumovanou povrchovou úpravu, která zabraňuje klouzání. To se hodí zejména při epilaci ve sprše. Braun Silk Épil 9 Flex je totiž voděodolný a můžete ho používat na mokro i na sucho.

test epilátoru Braun Silk Épil 9 Flex

Oba epilátory Braun mají vyměnitelnou hlavu se zacvakávacím systémem. Větší z přístrojů se otevírá pomocí zadního tlačítka. Nástavce toho menšího stačí jen vytáhnout. Tvarově jsou strojky velice příjemné do ruky. Cítíte jejich hmotnost v dlani, ale zároveň nejsou příliš těžké. Mají ergonomické tvarování a bez obtíží s nimi zvládnete manipulovat i delší dobu.

test epilátoru Braun Silk Épil 9 Flex

Nástavce na Silk Épil 9 Flex

Hlavním nástavcem na větším z strojků je samozřejmě epilátor s háčky pro odstranění chloupků i s kořínky. Jeho velkou předností je pohyblivá hlava, což u epilátorů není vůbec běžné konstrukční provedení. Přesněji řečeno Silk-épil 9 Flex je první epilátor na světě, který disponuje plně flexibilní hlavou.

Nejenže se celý nástavec pohybuje v hlavním kloubu zprava doleva, ale ještě se naklání dopředu a dozadu ve vrchní části, která se stará o kontakt s pokožkou. Díky tomu se Braun Silk-épil 9 Flex dokáže snadno přizpůsobit konturám těla.

epilátor Braun Silk Épil 9 Flex - nástavce

Na tomto epilačním nástavci se nachází 40 pinzet Micro-Grip, které dokáží odstranit i ty nejkratší chloupky. Hlava s pinzetami je dostatečně široká (v porovnání s předchozími modely řady Braun Silk-épil 7,5 a 3 je o 40 % širší). I samotné háčky mají poměrně větší rozměry. To přispívá k zachycení více chloupků naráz a tudíž k rychlejší epilaci.

Druhým hlavním nástavcem je pak holicí strojek s nasazovacím zastřihovačem. Ten má na rozdíl od epilátoru pevnou a nepohyblivou hlavu. Hodí se pro zkrácení chloupků před epilací. Díky zcela bezbolestnému stříhání jej také využijete pro holení citlivějších míst, jako jsou intimní partie nebo podpaží.

Na holící hlavu si lze přidat buďto zastřihovač nebo běžný nástavec pro kontakt s pokožkou či nástavec na obličej se zúženým otvorem pro kontakt s menší částí kůže. Posledním příslušenstvím, které na hlavní mašinku Braun Silk-épil 9 Flex nasadíte, je pak velký masážní nástavec. Ten má na sobě gumové výstupky, které při použití prokrvují pokožku, a lze stejně jako ostatní příslušenství používat i namokro ve sprše.

Nástavce na epilátor na obličej

Epilovací nástavec v menším ze strojků slouží k odstranění chloupků na obličeji. Díky malé rotační ploše se s ním prakticky manipuluje a přesně s ním trefíte jen místo, které potřebujete upravit. Pinzety pokrývají přední část ve velkém úhlu. Strojek tudíž spolehlivě funguje, i když přiložíte koncovku k pokožce křivě. Háčky jsou zde menší a jemnější než u hlavního epilátoru. Pokud by pro vás ale i přesto bylo trhání pinzetami na jemné kůži v obličeji bolestivé, lze samozřejmě jako alternativu použít výše zmíněný nástavec většího holicího strojku, který chloupky jen střihá.

Kromě rotační epilovací koncovky je možné na menší ze strojků nasadit také přídavnou hlavu, do které pomocí pojistky s tlačítkem zapadne běžný kartáček nebo nástavec pro revitalizaci pokožky, který má na sobě gumové štětinky a je pohyblivý ve všech směrech. Jejich pravidelné používání má pozitivní vliv na kůži a může vám pomoci třeba s bojem proti zarůstání chloupků.

zkouška epilátoru Braun Silk Épil 9 Flex

Funkce a ovládání – 9,5/10

Hlavním ovládacím prvkem je velké startovací tlačítko. Po jeho stlačení začne epilátor nebo holicí strojek Braun pracovat. Není nutné spínač držet po celou dobu, stačí jednou zmáčknout. Menší tlačítko se symbolem „I.II“ umožňuje přepínat mezi dvěma rychlostními stupni.

Díky malým rozměrům se vám nestane, že byste jej zmáčkli nechtěně. Vybraný stupeň nemá žádný indikační symbol, ale snadno ho poznáte podle změny zvuku po přepnutí. Změna rychlosti má význam především na epilačním nástavci, ale funguje samozřejmě i na holicí hlavici pro stříhání chloupků.

test Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set

Na minimalistickém těle recenzovaného epilátoru Braun Silk-épil 9 Flex se nachází dvě diody. Světlo v dolní části slouží jako indikátor nabíjení. Bílá barva označuje plnou kapacitu a žlutá naopak slabou baterii. Nahoře nad ovládacími tlačítky je potom umístěné další světélko. To funguje jako osvětlení pro epilování, abyste dobře viděli všechny chloupky. Jeho druhou funkcí je pak kontrola tlaku. Technologie SensoSmart hlídá, zda při epilaci příliš netlačíte na pokožku. Pokud ano, rozsvítí se tato kontrolka červeně.

Ovládání je velmi snadné a intuitivní. Celkově se mi s Braun Silk-épil 9 Flex při používání snadno manipulovalo. Epilátor dobře padne do ruky, neklouže a lze jej díky hmatatelnému okraji spínače zapínat a vypínat okamžitě i poslepu bez vizuální kontroly, kde se tlačítko nachází.

Menší z epilátorů umožňuje spustit chod na obě strany. Zapíná se posunutím tlačítka na jednu z krajních poloh. Středové umístění pak přístroj vypne.

Výsledky epilace – 10/10

Epilátor Braun Silk-épil 9 Flex vás zbaví chloupků už od délky pouhých 0,5 mm. To znamená, že je dokáže odstranit ještě po oholení běžným jednorázovým žiletkovým holítkem nebo po použití vlastního holicího nástavce. I u hladkého oholení jsou při epilaci vidět poměrně velké odpadající kousky chloupků, které jinak zůstávají skryté v pokožce, a kterých se pouhým odstřihnutím nebo odříznutím na povrchu kůže pomocí žiletky nezbavíte.

test Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set

Při testování jsem nejvíce ocenila dvě hlavní vlastnosti epilátoru Braun Silk-épil 9 Flex – možnost používání ve sprše a ohebnou hlavu. S flexibilním kloubem a pohyblivým kontaktním vrškem je epilace rychlá a pohodlná. Bez zbytečného natáčení přístroje projedete i nerovné části těla například v oblasti kolen. Voděodolnost má pak nejen praktickou stránku, že můžete svůj epilátor používat rovnou při mytí a nemusíte se bát, aby se nedostal do kontaktu s vodou. Největším plusem epilace na mokro je výrazné snížení bolestivosti.

V rámci testování jsem samozřejmě vyzkoušela používání na suchou pokožku i ve sprše. Odstraňování chloupků na mokro nebylo nijak nepříjemné. Kromě tlaku přístroje na kůži jsem necítila nic jiného. Dokonce i u delších chloupků a na citlivějších místech byla procedura s pomocí vody bez problémů.

U epilace na sucho se kratší chloupky vytrhávaly také bezbolestně. U delších bylo trhání cítit, ale rozhodně to nebylo nic hrozného, co by se nedalo vydržet. V porovnání s ostatními levnějšími epilátory, které jsem vyzkoušela, je epilace s Braun Silk-épil 9 Flex mnohem komfortnější a příjemnější.

Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set recenze a test dámského epilátoru

Po epilaci se mi neobjevovaly žádné pupínky či jiné podráždění pokožky. Také jsem neměla žádný problém se zarůstáním chloupků. Pokud by ale někoho podobné nepříjemnosti potkaly, lze použít speciální pečující nástavce, které pomáhají s masírováním kůže.

Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set recenze a test dámského epilátoru

Po epilaci by hladká pokožka měla vydržet dle výrobce až po dobu čtyř týdnů. Mě chloupky rostou velmi rychle, avšak na výsledek si nemohu nijak stěžovat. Po téměř dva týdny jsem měla nohy hladce oholené a nerostl na nich jediný chloupek. Také je dobré zmínit, že epilací se celkově kořínky oslabují. Chloupky pak rostou pomaleji a nejsou tak silné.

test Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set recenze epilátoru

Epilace s dalšími nástavci

Co se týká menšího epilátoru, ten se hodí pro úpravy v oblasti obličeje. Jeho používání je praktické. Mně osobně vytrhávání chloupků na obličeji nijak nevadilo, ale pro někoho může být bolestivější. To je ovšem dáno pouze jemnější pokožkou v těchto místech. V rámci testování jsem pro porovnání s klasickým Braun Silk-épil 9 Flex vyzkoušela menší epilátor i na nohy a byl maximálně citlivý. Ani trhání delších chloupků jsem s ním vůbec necítila.

Co se týká holícího nástavce, i ten funguje dobře. Pro úplně hladké oholení je ale na rozdíl od manuálního holítka nutné tah vícekrát opakovat. Výsledný pocit je však daleko příjemnější. Navíc nehrozí, že se nedopatřením říznete.

Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set recenze a test dámského epilátoru

Nabíjení a údržba – 9/10

Testovaný dámský epilátor Braun Silk-épil 9 Flex má vestavěný akumulátor, který můžete opakovaně nabíjet přes přiložený síťový adaptér. Menší epilátor na obličej je již řešený o něco méně prakticky a musíte v něm měnit baterie. Na celý pohon ale vystačí obyčejná tužková AA. Otvor pro vložení se nachází v zadní části a jeho otvírání je řešené chytrým zámečkem.

Braun Silk-épil 9 Flex 9300 Beauty Set recenze a test dámského epilátoru

O nabití vás informuje již zmíněná dioda. Výrobce uvádí, že při plném provozu vydrží Braun Silk-épil 9 Flex fungovat po dobu 50 minut bez přerušení. Dlouhou dobu chodu potvrzujeme i při našem testování. Nabití na plnou kapacitu pak zabere přibližně 2 hodiny. Během zapojení do zásuvky nejde bohužel přístroj používat.

Čištění musíte provádět ručně. Díky možnosti omytí pod vodou to naštěstí není žádný problém. Stejně jako epilátor můžete zapnout ve sprše, tak jej také snadno opláchnete. Po zapnutí se voda sama během chodu vycáká ven. S odstraněním posledních zbytků chloupků vám potom pomůže přiložený štěteček.

Závěrečné hodnocení

9.6

Perfektní

Braun Silk-épil 9 Flex je kvalitní dámský epilátor s širokým příslušenstvím, který udělá radost i nejnáročnějším uživatelům. V naší recenzi na něm nejvíce chválíme možnost používání ve sprše a flexibilní hlavu, což pomáhá rychlému a bezbolestnému zbavení se chloupků. TIP redakce!

Konstrukce a design
10
Funkce a ovládání
9.5
Výsledky epilace
10
Nabíjení a údržba
9
Klady
  • Špičkové zpracování
  • Flexibilní hlava
  • Široké příslušenství nástavců
  • Používání nasucho i ve sprše
  • Rychlá a nebolestivá epilace
Zápory
  • Nelze používat během nabíjení

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (36 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář