Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze chůvičky TrueLife NannyCam H32

24. 6. 2020 aktualizováno

TrueLife NannyCam H32

Na testování nám byla zapůjčena videochůvička NannyCam H32 od výrobce TrueLife. S cenovkou okolo 2 590 Kč se jedná o jednu z nejprodávanějších dětských chůviček. Za tuto částku obdržíte kvalitního pomocníka v péči o vaše dítě, který kromě přenosu obrazu nabízí i několik funkcí navíc. Jaké to jsou si podrobně představíme v recenzi.

Obsah balení

Balení obsahuje rodičovskou jednotku s displejem, dětskou jednotku (kameru) a dva síťové adaptéry – pro každou jednotku jeden. Při zprovoznění přijde vhod návod v českém jazyce, který v balení nemůže chybět. Návod je psaný srozumitelně a zcela dostačuje k seznámení s provozem chůvičky.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Design a zpracování – 9/10

Sada chůviček je kompletně vyrobená z měkkého plastu. Ten je převážně bílý s decentními šedými pruhy po obvodu. Také stojánek rodičovské jednotky je vyveden v šedém provedení.

Rodičovská jednotka měří 12 × 7 × 1,7 cm a váží 98 gramů, což je zhruba poloviční hmotnost než má většina dnešních mobilních telefonů. Díky těmto parametrům a zaobleným hranám padne dětská chůvička výborně do ruky a snadno se ovládá i jednoruč. Pohodlně se vejde i do kapsy.

Přední straně chůvičky dominuje velký LCD displej, nad kterým naleznete logo výrobce. Po jeho pravé straně jsou umístěny LED diody, z nichž červená indikuje propojení s kamerou, modrá zapnutí a třetí zapnutí režimu VOX. Hned vedle se nachází tlačítka ovládacího panelu. Na levém boku naleznete posuvné tlačítko ON/OFF a vstup pro nabíjecí adaptér. Na zadní straně naleznete reproduktor a výklopný stojánek. Stojánek je stabilní, takže se nemusíte bát nechtěného převržení jednotky.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Kamerka má podobné rozměry (10,6 × 6,7 × 2,5 cm) i hmotnost (72 gramů). Snadno se tak vejde naprosto kamkoli, a díky svému vzhledu prostor v dětském pokoji nijak nenaruší.

Na přední straně kamery naleznete čočku kamery se světelným senzorem, pod nimi se nachází infračervená LED dioda pro noční vidění, která se aktivuje automaticky po setmění. Nalevo od ní najdete diodu indikace napájení a napravo mikrofon.

Na levém boku kamery se nachází posuvné tlačítko ON/OFF a vstup pro síťový adaptér. Na zadní straně je reproduktor, tlačítko reset pro nové párování a teplotní senzor. Kamera na stojánku drží díky otočnému kloubu. U něho je výhodou velký rozsah do všech stran, takže si nasměrování kamery můžete velmi dobře nastavit tak, jak potřebujete. Na spodní straně stojánku najdete zdířky pro přimontování na zeď, takže pokud nemáte možnost kameru položit, můžete ji i pověsit.

Celkově je testovaná chůvička esteticky povedená a na kvalitu zpracování si rovněž nemůžeme stěžovat.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Ovládání a displej – 7/10

Ovládací panel rodičovské jednotky vypadá na první pohled jasně a srozumitelně. Každé tlačítko má popis či piktogram toho, k čemu slouží. Jednotku zapnete jednoduše pomocí tlačítka ON/OFF. Stiskem tlačítka OK se dostanete do hlavního menu, ve kterém se pohybujete šipkami nahoru a dolů. Tlačítkem zpět se dostanete o úroveň zpět nebo k náhledu kamery. Nad ovládacím panelem naleznete ještě tlačítka pro zapnutí/vypnutí systému VOX, pro pouštění melodií a tlačítko pro mluvení.

V hlavním menu lze rodičovskou jednotku spárovat s další kamerou, pokud byste si jich pořídili více (s přiloženou kamerou je automaticky spárovaná z výroby). Dále zde najdete budík, systém VOX, jazyk a další nastavení. Z nich zmiňme například datum a čas, úroveň jasu, jednotku zobrazované teploty (Celsium nebo Fahrenheit) a frekvenci zobrazování (50 nebo 60 Hz). K dispozici je několik jazyků, ale čeština bohužel chybí.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Kromě čtveřice tlačítek slouží k úpravě jednotlivých nastavení poněkud neintuitivně i tlačítko pro mluvení, na což může být zpočátku složitější přijít. Na druhou stranu musíme výrobci uznat, že tuto informaci v návodu zmiňuje.

Samostatným tlačítkem lze zapnout/vypnout systém VOX, který funguje jako spořič baterie. Pokud je dítě v klidu, je displej zhasnutý a rozsvítí se, až když dítě vydá nějaký zvuk nebo se hýbe. V nastavení tohoto systému si můžete vybrat mezi třemi stupni citlivosti.

Další samostatné tlačítko je pro zapnutí/vypnutí celkem 6 příjemných ukolébavek. Jejich hlasitost mi přišla trochu vyšší a bohužel ji nelze nijak regulovat. Poslední tlačítko podržením spustí mikrofon, skrze který můžete k děťátku promlouvat na dálku.

3,2palcový displej nabízí ve dne barevný, v noci černobílý obraz. Kvalita barev je sice průměrná a obraz poměrně trhaný, ale i přesto pro své účely zcela dostačující. Oproti některým jiným dětským kamerkám je obraz statický – s kamerou na dálku nelze otáčet ani zoomovat. Kromě videa se na obrazovce zobrazuje síla signálu, teplota v místnosti (velmi orientační), stav baterie a datum a čas.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Zvuk a dosah – 9/10

Systém nabízí šest stupňů hlasitosti, přičemž i ten nejnižší je dostačující a oceníte ho zejména v noci. Při provozu během dne využijete druhý nebo třetí stupeň hlasitosti. Nastavení hlasitosti se ovládá jednoduše, pouze stiskem šipky nahoru nebo dolů.

Aktivaci zvukem zajišťuje systém VOX a v menu je možné si vybrat mezi třemi stupni citlivosti, po kterých se displej aktivuje. Při nastavení vysoké citlivosti se chůvička aktivuje i při přetočení dítěte v postýlce, u vysoké citlivosti musí dítě k aktivování vydat hlasitější zvuk.

Recenze TrueLife NannyCam H32

Garantovaný dosah je 300 metrů na volném prostranství a 100 metrů v bytě. Vždy však záleží na počtu zdí a pater, které musí signál překonat. Při pohybu v běžném bytě je každopádně síla signálu dostačující, signál je stabilní a neztrácí se ani v patře.

Baterie a nabíjení – 9/10

Dětská jednotka (kamerka) musí mít neustálý přístup k elektrické energii. Díky 2,5 metru dlouhému kabelu ale není problém ji připojit i ke vzdálenější zásuvce. Rodičovská jednotka naopak funguje bezdrátově – na nevyjímatelnou akumulátorovou 750mAh baterii.

Plné nabití rodičovské jednotky trvá cca 2 hodiny. Výdrž baterie při nepřetržitě zapnutém displeji je cca 6 hodin. Se zapnutým systémem VOX, který šetří baterii, vám jednotka bez problémů vydrží celou noc. Vybitá baterie se nejprve několikrát ohlásí zvukovým signálem a jednotka se vypne až po zhruba hodině od prvního upozornění.

Závěrečné hodnocení

8.5

Skvělá

Nanny Cam H32 představuje kvalitního pomocníka v péči o vaše děťátko za rozumnou cenu. Průměrnou kvalitu displeje vyváží rozmanité množství funkcí, které dětská chůvička nabízí.

Design a zpracování
9
Ovládání a displej
7
Zvuk a dosah
9
Baterie a nabíjení
9
Klady
 • Výdrž baterie se systémem VOX
 • Velký a barevný displej
 • Dlouhý kabel k dětské jednotce
 • Rodičovská jednotka má vlastní baterii
 • Obousměrný přenos zvuku
 • Velký rozsah otočného kloubu na kamerce
 • Kvalitní signál
Zápory
 • Postrádá český jazyk
 • Nutnost připojení kamerky k síti
 • Průměrný displej
 • Nelze nastavit hlasitost přehrávaných melodií
 • Statická kamera

Nejprodávanější dětské chůvičky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Václav Hrnčíř
Václav Hrnčíř

Fanda do elektroniky a nejrůznějších spotřebičů. Vím, že vybrat správný produkt není vždycky snadné, a tak bych Vám rád pomohl alespoň v základní orientaci. Konečná volba bude vždycky na Vás, nicméně doufám, že mé rady a tipy Vaše rozhodování co nejvíce ulehčí. Můj Facebook, Osobní stránky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář