Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Boneco P500

čistička vzduchu pro alergiky Boneco P500

Pokud doma máte alergika nebo silně znečištěný vzduch, povolejte na pomoc skutečného specialistu. Čistička vzduchu Boneco P500 od kvalitní švýcarské značky si v našem testu čističek vedla výborně a to až tak, že celé klání vyhrála. V recenzi se jí proto podíváme blíž na zoubek.

Hodnocení Boneco P500

9.8

Perfektní

Boneco P500 je moderní čistička vzduchu vhodná i do ložnice. Je nabitá pokročilými funkcemi, její největší devízou je ale kompatibilita s trojicí speciálních filtrů: pro alergiky, kuřáky a malé děti.

Design a zpracování
9.5
Ovládání a manipulace
10
Funkce
10
Kvalita filtrace a hlučnost
9.5
Klady
  • Vysoce efektivní filtry
  • Speciální filtr pro alergiky
  • Moderní design
  • Dálkové ovládání
  • Automatický i noční režim
  • Časovač
  • Zásobník na aromaesence
Zápory
  • Vyšší cena
  • Vyšší cena náhradních filtrů

Design a zpracování – 9,5/10

Design recenzované čističky vzduchu Boneco se nese ve znamení nejnovějších trendů. Těšit se můžete na minimalistické provedení a kombinaci bílé s černými prvky. Boneco P500 díky tomu snadno zapadne do většiny interiérů. Pokud chcete, tento model můžete klidně vnímat jako módní doplněk a stylově s ním okrášlit místnost.

Rozměrově se jedná o spíše větší čističku (45 × 22,4 × 64,2 cm), kterou ale nečiní větší problém přesunout z jednoho místa na druhé. Hmotnost činí 7,35 kg bez filtru, s filtrem se lehce zvyšuje. Konstrukce je bytelná, nemáme tedy obavy, že by vám Boneco P500 neměla sloužit po dlouhou dobu. Stojan je dostatečně stabilní a nehrozí převrhnutí.

čistička vzduchu Boneco vzhled

Ovládání a manipulace – 10/10

To, jak se čistička vzduchu Boneco P500 snadno používá, poznáte již při samotném uvedení do provozu. Přední kryt je upevněný magnety, k jeho sejmutí nepotřebujete žádné nástroje. Následně stačí jen vybalit filtr, umístit jen na své místo a kryt nasadit zpět. O nic víc není třeba se starat.

K ovládání využijete buď ovládací panel na těle zařízení, případně dálkové ovládání (v balení již včetně baterie CR 2025). Obojí funguje bez problémů, přístroj na změny v nastavení reaguje ihned.

čistička vzduchu boneco dálkové ovládání

Ve výbavě neschází ani menší, ale přehledný LCD displej. Z údajů na displeji vyčtete kvalitu ovzduší v místnosti, nastavený režim a stupeň ventilátoru i informace o časovači. Jas displeje se odvíjí od světla v místnosti. To znamená, že v šeru se automaticky ztmaví. Čističku vzduchu Boneco proto bez problému můžete používat i v ložnici.

Funkce – 10/10

Co se funkcí týče, nemáme si nač stěžovat. Čistička měří kvalitu vzduchu. Na displeji se vám zobrazuje 8 segmentů a čím více jich je vybarvených bílou barvou, tím lepší kvalita vzduchu v pokoji je. Zobrazení je úplně přehledné a zdá se, že i přesné. Aby měření stále optimálně fungovalo, stačí jednou za čas snímač částic očistit vatovou tyčinkou.

Boneco P500 funkce

Když si hlavu nechcete lámat s nastavováním, máte možnost zvolit automatický režim či režim spánek. V prvním případě přístroj monitoruje kvalitu vzduchu a stupně ventilátoru přizpůsobuje svým zjištěním. Ve druhém případě ventilátor pracuje na nejnižší stupeň. V obou případech platí, že vy se nemusíte o nic starat. To je velmi příjemné a osobně tuto možnost často využívám.

Přístroj je vybavený časovačem až na 19 hodin. Večer tak čističku vzduchu nemusíte vypínat, stačí nastavit, kdy má sama ukončit svůj provoz. Druhou možností, jak časovač využít, je nastavení doby, kdy se má zařízení automaticky zapnout. Optimální klima vás tak doma může čekat hned po příchodu z práce.

Čističku vzduchu Boneco P500 nevyužijete pouze pro osvěžení vzduchu, ale také pro jeho provonění. Na zadní straně přístroje najdete nádržku na aromatické látky. Do ní stačí přidat několik kapek vonné látky a po pokoji se vám brzy rozline příjemná vůně. Výhodou je, že vůně stačí opravdu malé množství.

Kvalita filtrace a hlučnost – 9,5/10

Na poli filtrace Boneco P500 téměř nemá konkurenci. Přístroj je kompatibilní s trojicí speciálních filtrů. Filtr Allergy z ovzduší zlikviduje až 99 % alergenů, snižuje tak náchylnost k alergiím a mírní jejich projevy. Filtr Baby odstraňuje prach, pyl i zvířecí srst a chrání tak zdraví našich nejmenších. Dvojici doplňuje filtr Smog, který využijí nejen kuřácké domácnosti, ale také všichni obyvatelé velkých měst.

čistička vzduchu Boneco filtr

Všechny typy se skládají z předfiltru (vychytává prach, chlupy a srst), HEPA filtru a vrstvy s aktivním uhlím. Filtrace je skutečně vysoce efektivní, při našem pokusu z menšího pokoje za hodinu odstranila 99,9 % nečistot.

Na nutnost vyměnit filtr vás upozorní ikonka na displeji. Výdrž filtrů se pohybuje okolo 4 až 6 měsíců. Konkrétní doba samozřejmě závisí na četnosti používání, čistotě vzduchu apod. Obecně jsme ale s výdrží filtru byli spokojení. Body musíme strhnout za vyšší cenu náhradních filtrů (cca 2 500 Kč). Filtry jsou ale skutečně synonymem kvality, a jak je známo, za kvalitu se platí.

Hlučnost se pohybuje v rozmezí 25 až 60 dB. Nejvyšší hlasitost už je znát, na ni se ale čistička vzduchu dostane pouze při maximálním výkonu. Při automatickém režimu zvýšení na maximum přístroj využívá jen sporadicky. Boneco P500 vás tak většinu času rušit nebude. Na nejnižší hlučnost pak spotřebič můžete mít zapnutý klidně i v ložnici při spánku.

Alternativy k Boneco P500

Pokud byste uvítali o něco kompaktnější čističku vzduchu, zalíbit by se vám mohla Stylies Pegasus. Jestli pro vás překážku v nákupu představuje vysoká cena náhradních filtrů, pak vás nasměrujeme na čističku vzduchu BIET AP300. Ta spolehlivě vychytává nejen prach, ale také alergeny, podobně jako Boneco P500 tak skvěle zapadne do rodin s alergiky.

Nejoblíbenější čističky a zvlhčovače vzduchu

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (21 hlasů)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář