Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čističky vzduchu DOMO DO264AP

čistička vzduchu DOMO DO264AP recenze

Svěží vzduch doma můžete mít, i když do pořízení čističky vzduchu nehodláte investovat majlant. Levný model DOMO DO264AP sice nenabízí tolik pokročilých funkcí jako některé jiné modely z našeho srovnání čističek vzduchu, svůj hlavní úkol ale plní na jedničku s hvězdičkou. Podrobnosti prozradí aktuální recenze.

Hodnocení DOMO DO264AP

8.1

Skvělá

Cenově dostupná čistička vzduchu DOMO DO264AP je tady pro všechny, kteří hledají přístroj s maximálně intuitivním ovládáním. Ke snadnému používání přičtěte povedený design i spolehlivý výkon a máte nejlepší levnou čističku vzduchu vhodnou do malých domácností.

Design a zpracování
8.5
Ovládání a manipulace
8
Funkce
7.5
Kvalita filtrace a hlučnost
8.5
Klady
  • Nízká cena
  • Kompaktní rozměry
  • Snadno přenosná
  • Modré podsvícení
  • Velmi jednoduché ovládání
  • Ionizátor (!)
Zápory
  • Méně odolný materiál
  • Absence dálkového ovládání
  • Bez automatického režimu

Design a zpracování – 8,5/10

Designově se čistička vzduchu DOMO DO264AP svým tvůrcům opravdu povedla. Hodnotíme ji jako jednu z nejhezčích čističek aktuálně dostupných na trhu. Bílá barva působí elegantně, efektním prvkem je pak modré podsvícení (které lze případně snadno vypnout).

DOMO DO264AP design

Vepředu se nachází otvory pro nasávání vzduchu, v horní části pak výstupy vzduchu. Ovládací panel je dobře dostupný na předním dílu přístroje. Upozornit však musíme na to, že použitý materiál nepatří mezi ty nejodolnější vůči mechanickému poškození. Při nešetrném zacházení na těle zařízení mohou vznikat škrábance. Ty samozřejmě nemají žádný vliv na funkčnost.

Se svými rozměry 35,9 × 21 × 21 cm se model řadí k nejmenším čističkám vzduchu v našem velkém testu čističek vzduchu. Díky tomu optimálně zapadne i do malých panelákových bytů. Podobně je na tom s hmotností, která činí 2,4 kg. To znamená, že se snadno přenáší.

Ovládání a manipulace – 8/10

Ovládací panel je dobře přístupný a jeho používání intuitivní. Prvním tlačítkem ovládáte rychlost ventilace, další slouží pro zapnutí či vypnutí osvětlení a poslední je hlavní vypínač. Nad tlačítky vidíte 4 kontrolky, které signalizují aktuální rychlost ventilátoru.Ovládání a manipulace čističky

Jak z předchozího odstavce odvodíte, ovládání čističky DOMO DO264AP je skutečně maximálně jednoduché. Nemusíte být vůbec technický typ, abyste přístroj zvládli během pár sekund spustit. Tato čistička vzduchu je proto mimořádně vhodná i pro starší osoby.

Co naopak zamrzí, to je absence dálkového ovladače. Samozřejmě se obejdete i bez něj, na funkčnost to vliv nemá, ale přeci jen by ještě o něco povýšil míru komfortu při ovládání.

Funkce – 7,5/10

Funkce jsou tím, kde se bohužel projevila nízká cena recenzovaného modelu. V nabídce schází oblíbený automatický režim nebo časovač. Pokud tedy máte tu představu, že čističku vzduchu zapnete a pak si jí už nebudete všímat, DOMO DO264AP vám nic takového neumožní. Na druhou stranu díky jednoduchosti ovládání nastavováním nestrávíte příliš času a mezi 3 rychlostmi ventilace můžete snadno přepínat podle svých potřeb.

Co ve výbavě čističky vzduchu nechybí, to je režim spánek. Při něm zařízení konstantně udržuje nízkou rychlost a kontrolky i podsvětlení jsou ztlumené. Ocenit musíme také funkci ionizace, která někdy schází i u dražších modelů. Ionizace probíhá automaticky při každém zapnutí a zajistí vám ještě čistší a maximálně svěží vzduch.

Kvalita filtrace a hlučnost – 8,5/10

O filtraci vzduchu se stará kvalitní HEPA filtr + aktivní uhlíkový filtr. První jmenovaný zachytává jemné částečky prachu, druhý pak výpary chemikálií a zápach z cigaret. Vzhledem k výkonu 120 m3/h je přístroj vhodný do menších místností, kde filtrace vzduchu funguje skutečně ukázkově.

Kvalita filtrace a hlučnost

Testovaná čistička vzduchu je vybavená informačním počitadlem životnosti filtru. Po 2 000 hodinách provozu se na přístroji rozbliká kontrolka a upozorní vás tak na nutnost filtr vyměnit. Je příjemné, že sami nemusíte nic sledovat nebo si do kalendáře zapisovat datum, kdy je nutné se do výměny pustit. Zmínit se musíme také o dobré dostupnosti a především nízké cenovce náhradních filtrů. To znamená, že čistička vzduchu DOMO vaši peněženku nezruinuje ani při dlouhodobém používání.

Co se hlučnosti týče, ta se pohybuje v rozmezí 37 až 55 dB. Ani při nejvyšší rychlosti tak chod čističky DOMO není nepříjemně hlasitý. Přístroj je dokonce o pár stupínků tišší než některé pokročilejší námi testované modely. Mezi hlučností jednotlivých rychlostí ventilátoru podle naší zkušenosti není příliš velký rozdíl. Výtku máme k nejnižší rychlosti, která je využívána při režimu sleep/spánek. Hlasitost 37 dB není úplně nejtišší, a pokud máte lehké spaní, hodnocený model by vás v ložnici mohl rušit.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Čistička vzduchu DOMO DO264AP na srovnávacím serveru Heureka získala hodnocení 98 %. Uživatelé chválí zejména elegantní design, snadnou přenosnost i velice solidní poměr mezi výkonem a cenou. Někteří oceňují také nízké náklady na pořízení nového filtru a jeho snadnou výměnu.

Alternativy k DOMO DO264AP

Alternativou pro náročné je model Boneco P500, jenž vyniká ve všech ohledech. Je designově povedený, dobře se ovládá a nabízí řádku funkcí. Pokud byste ocenili čističku vzduchu se zvlhčovačem, pak mrkněte na Philips Series 2000i Combi AC2729/50.

Populární čističky vzduchu na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář