Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze čističky vzduchu Stylies Pegasus

čistička vzduchu stylies pegasus

Čistička vzduchu Stylies Pegasus byla navržená speciálně pro použití v kancelářích. Výrobce kladl důraz nejen na design a kompaktní velikost, ale také na účinnou filtraci. Na to, jak moc se přístroj skutečně vydařil, se podíváme v podrobné recenzi. Další tipy najdete v našem testu čističek vzduchu.

Hodnocení Stylies Pegasus

8.3

Skvělá

Designová čistička vzduchu Stylies Pegasus na vás v průběhu používání nebude klást další finanční nároky. Její filtr je totiž permanentní, není tedy nutné dokupovat nový. Používání ještě zpříjemní nádržka na aromaterapii.

Design a zpracování
10
Ovládání a manipulace
7.5
Funkce
7.5
Kvalita filtrace a hlučnost
8
Klady
  • Příznivá cena
  • Designový kousek
  • Trvanlivý permanentní filtr
  • Přehledné kontrolky
  • Časovač
  • Nádržka na aromaterapii
Zápory
  • Bez dálkového ovládání
  • Chybí automatický režim
  • Mírně hlučnější noční režim

Design a zpracování – 10/10

Recenzovaný model Stylies Pegasus se vzhledově mírně odlišuje od svých konkurentů testovaných v aktuálním hodnocení čističek. Svým tvarem totiž připomíná designovou vázu. Na přední straně navíc nenaleznete obvyklý displej či ovládací panel, ale kontrolky indikující rychlost. Právě ty působí jako zajímavý stylový prvek, který poutá pozornost. Samotný ovládací panel je umístěný v horní části přístroje.

Stylies Pegasus - design

V čem se švýcarský výrobce vydal ověřenou cestou, to je barevnost. Bílá barva je elegantní a optimálně doplní každý interiér bez ohledu na jeho styl. Bílou doplňují kontrastní černé prvky. Zpracování je na solidní úrovni.

Stylies Pegasus vyniká má kompaktní rozměry 39,5 × 16 × 38 cm. Pro přístroj není nutné vyhrazovat příliš místa. Naopak, model je ideální i do velmi stísněných prostorů. Umístit jej můžete třeba na pracovní stůl. Kompaktní velikosti odpovídá i příjemně nízká hmotnost 3,45 kg. Přesun čističky tedy bude naprosto nenáročný.

Ovládání a manipulace – 7,5/10

Ovládací panel je umístěný na horní straně čističky vzduchu Stylies Pegasus: je tedy dobře přístupný. Ovládání by ale mohlo být ještě o něco uživatelsky komfortnější. Tlačítko je někdy potřeba zmáčknout dvakrát, protože slabší dotek nemusí stačit. Jinak je ale ovládací panel přehledný, najdete na něm tlačítko pro zapnutí, nastavení výkonu, časovače nebo nočního režimu.

Nastavený stupeň i na dálku poznáte podle počtu rozsvícených kontrolek. Při nejnižším výkonu svítí 1 kontrolka, při maximálním výkonu pak všech 5 kontrolek. Naopak na dálku není možné ovládání. V balení nenajdete dálkový ovladač, změnu nastavení provedete jedině pomocí ovládacího panelu.

čistička vzduchu stylies pegasus ovládací panel

Funkce – 7,5/10

Stylies Pegasus bohužel nemá automatický režim, spoléhat se musíte jedině na manuální nastavení. Pokud se ve vzduchu objeví větší množství prachu, zvýšení výkonu je na vás. Stejně tak se musíte postarat o jeho snížení, až už vysoký výkon nebudete potřebovat.

Vhod může přijít časovač, s jehož pomocí určíte, jak dlouho má zařízení pracovat. Jestli v kanceláři sedíte 8 hodin, časovač jednoduše nastavíte na danou dobu. Právě 8 hodin je maximální čas, na který lze funkci naprogramovat. Někteří konkurenti nabízejí ještě o něco delší dobu, pro použití do kanceláře je ale většinou 8 hodin optimální hodnota.

Příjemným bonusem je kazeta pro esenciální oleje. Najdete ji v zadní části přístroje a stačí do ní kápnout opravdu jen několik kapek vůně. Stroj následně vůni uvolní do okolí. Tak vzduch nejen osvěžíte, ale můžete rovněž navodit libovolnou atmosféru.

Kvalita filtrace a hlučnost – 8/10

Recenzovaná čistička Stylies je vybavená trojitým filtračním systémem. Vzduch prochází přes předfiltr, HPP systém a aktivní uhlíkový filtr. Od ostatních čističek vzduchu u našeho srovnání se odlišuje tím, že nevyužívá HEPA filtr, ale přednost dostal HPP filtrační systém.

Ten funguje na principu magnetického pole. V porovnání se zmíněným HEPA filtrem vykazuje mírně nižší účinnost, rozdíl je ale skutečně minimální a pohybuje se v setinách procent. V čem HPP naopak vyniká je životnost. Jedná se totiž o omyvatelný filtr.

čistička vzduchu stylies pegasus filtry

Čistička vzduchu Stylies Pegasus je vhodná pro větší místnosti až do 50 m2. Navržena byla tak, aby dobře zapadla například i do open space kanceláří. Výrobce tomu přizpůsobil i nízkou hlučnost, která ani při maximálním výkonu nepřesáhne hranici 60 dB. I když Stylies Pegasus obecně hodnotíme jako příjemně tichou, noční režim byl na náš vkus přeci jen lehce hlučnější.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Majitelé Stylies Pegasus oceňují zejména stylový vzhled přístroje, na jehož adresu od návštěv často slýchají komplimenty. Model na Heurece získal hodnocení 98 %, podle uživatelů je jeho hlavní výsadou permanentní filtr.

Alternativy ke Stylies Pegasus

Pro ty, které by zajímala nadupanější výbava, je tady čistička vzduchu Boneco P500. Monitoruje kvalitu vzduchu, umí automatický režim a nabízí časovač nastavitelný až na 19 hodin. Máte-li zájem o do puntíky vyladěné kousky, podívejte se na čističku vzduchu BIET AP300.

Oblíbené čističky vzduchu a zvlhčovače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář