Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Čističky vzduchu

Recenze čističky vzduchu Winix ZERO

čistička vzduchu Winix Zero recenze

Kvalita ovzduší ve velkých městech nemusí být zrovna nejukázkovější. Naštěstí byly vyvinuty čističky vzduchu pro zlepšení vzduchu v domácnosti či kanceláři. Jedním z takových je i Winix ZERO. Pokud potřebujete pročistit vzduch ve velkých prostorách a zároveň nechcete příliš vyprázdnit peněženku, pak je tato recenze určena právě vám. Hned na úvod vám totiž můžeme prozradit, že Winix ZERO nabízí optimální poměr mezi cenou a kvalitou.

Hodnocení Winix ZERO

8.6

Skvělá

Čistička vzduchu Winix ZERO nabízí pěkný design, přehledný ovládací panel i solidní výkon. Se 4stupňovým filtračním systémem se neztratí ani v prašném prostředí či středně velkých místnostech.

Design a zpracování
9
Ovládání a manipulace
8
Funkce
8.5
Kvalita filtrace a hlučnost
9
Klady
  • Kvalitní provedení
  • 4stupňová filtrace
  • Velmi tichý chod
  • Automatický i noční režim
  • Přehledný ovládací panel
  • Časovač a snímač kvality vzduchu
Zápory
  • Rozměrově větší
  • Absence dálkového ovládání

Design a zpracování – 9/10

Vzhled Winix ZERO je takovou příjemnou klasikou na poli čističek vzduchu. Převládající barvou je bílá, kterou doplňuje černý ovládací panel umístěný v horní části přístroje. Obecně tak není nutné čističku nějak skrývat, protože dobře doplňuje moderní interiér.

Počítejte však s tím, že pro spotřebič musíte vyhradit více místa. Winix ZERO s rozměry 69,2 × 45,5 × 28 cm a hmotností přes 8 kilogramů není žádný prcek. I přesuny proto mohou být lehce náročnější, jak jsme ale vyzkoušeli, zvládnout to samozřejmě lze. Na druhou stranu díky vyšší hmotnosti je recenzovaná čistička vzduchu dokonale stabilní.

čistička vzduchu Winix Zero recenze

Ovládání a manipulace – 8/10

Uvedení do provozu je otázkou pár minut. Kryt lze snadno odejmout, pak už jen stačí správně umístit filtry. Po prvním zapnutí čističky vzduchu proběhne nastavení senzoru podle kvality okolního vzduchu, tato akce zabere zhruba 30 sekund.

Schází bohužel možnost Winix ZERO ovládat na dálku. Vždy, když chcete změnit nějakou funkci nebo nastavení, musíte vstát a požadovanou funkci nastavit na ovládacím panel. Ten je naštěstí dostatečně velký, maximálně přehledný je proto vhodný i pro starší osoby.

Na ovládacím panelu naleznete ikony, pomocí kterých snadno nastavíte rychlost ventilátoru nebo časovač. Světelný senzor pak monitoruje intenzitu okolního světla a automaticky tlumí jas kontrolek ovládacího panelu.

čistička vzduchu Winix Zero ovládání

Funkce – 8,5/10

Čistička vzduchu Winix ZERO je vybavená ukazatelem kvality vzduchu. O ní vás informuje ve 3 úrovních (velmi dobrá, uspokojivá, špatná kvalita). Ukazatel funguje spolehlivě, jeho zjištění odpovídají ostatním modelům. Uvítali bychom ale, kdyby stupňů bylo ještě o něco víc, aby informace byla ještě přesnější a víc vypovídající.

Zvolit můžete automatický režim, kdy čidla automaticky vyhodnocují kvalitu vzduchu a dle potřeby zvyšují či snižují rychlost filtrace vzduchu. Využít můžete i noční režim, v jehož případě je rychlost otáček ventilátoru automaticky nastavena na nízkou hodnotu. Oba režimy pro vás znamenají naprostou svobodu, protože se nemusíte vůbec o nic starat. K dispozici je samozřejmě také ruční nastavení, kdy si vše upravíte sami.

Pozitivně hodnotíme automatické spuštění nočního režimu po setmění. Naopak zamrzí fakt, že ovládací panel není možné kompletně ztlumit. Světla ikonek tak v ložnici mohou působit rušivě. Plusové body připisujeme za časovač, s jehož pomocí nastavíte dobu, po jakou má zařízení pracovat.

Kvalita filtrace a hlučnost – 9/10

Hodnocená čistička vzduchu Winix ZERO je vybavená 4stupňovým systémem filtrace. A ten svou práci odvádí skutečně efektivně. Vzduch prochází skrz předfiltr, HEPA filtr, aktivní uhlíkový filtr a PlasmaWave. Poslední jmenovaná technologie zajišťuje rozklad všech mikročástic a k tomu vytváří kladné i záporné ionty. Vzduch díky tomu bude nejen čistý, ale rovněž příjemně svěží.

čistička vzduchu Winix Zero filtry

Výrobce přístroj doporučuje používat v místnostech do velikosti až 99 m2, v případě alergiků pak do 35 m2. Můžeme potvrdit, že čistička Winix ZERO se neztratí ani ve větších prostorách. Co se výdrže filtrů týče, uhlíkový je třeba měnit zhruba po 3 měsících, HEPA filtr pak vydrží až jeden rok používání. Životnost filtrů je tudíž naprosto uspokojivá. Cena nových filtrů je zhruba 1 400 Kč.

Hlučnost čističky vzduchu Winix se pohybuje mezi 27 až 60 dB. Nejvyšší hlasitost už může být rušivá, pokud ale máte nastavený automatický režim, přístroj se na maximální výkon (a tedy i hlučnost) bude dostávat jen mimořádně. Nejtišší je zařízení při režimu spánku, kdy ho lze umístit i do ložnice.

Recenze a zkušenosti zákazníků

Majitelé čističky vzduchu Winix ZERO na Amazonu sdílejí vesměs pozitivní zkušenosti a model celkově hodnotí 4,6 body z maximálních 5. Na blogu heatpumpsource.co.uk zařízení oceňují i odborníci, kteří chválí zejména super silný filtrační systém.

Alternativy k Winix ZERO

Chcete ještě něco o chlup lepšího? Pak se podívejte na čističku vzduchu Winix ZERO Pro. Je to vlastně tato recenzovaná čistička v bleděmodrém, jen ještě o něco nadupanější.

Nejlepší čističky vzduchu a zvlhčovače

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Pavla Šindelářová
Pavla Šindelářová

Často ji zastihnete na cestách či u notebooku. A vůbec nejčastěji na cestách s notebook v ruce. Před každým nákupem je zvyklá provést důkladnou rešerši, ráda vám to proto zjednoduší a informace o výběru všemožné elektroniky nabídne na jednom místě. Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář