Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Continental EcoContact 6

6. 4. 2021 aktualizováno

test pneumatiky Continental EcoContact 6

V našem porovnání letních pneumatik získal model Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H ve velikostní kategorii R15 krásné stříbrné umístění. Jedná se o prémiové letní gumy, které vynikají především svou nízkou spotřebou, dlouhou životností a bezpečností i v náročnějších podmínkách.

Hodnocení Continental EcoContact 6

9.2

Perfektní

Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H jsou jedny z nejvíce ekologických modelů. Díky speciální směsi snižují spotřebu paliva a zároveň mají dlouhou životnost. Perfektních hodnot také dosahují v jízdních vlastnostech za mokra. Silnou stránkou je rovněž bezpečnost a stabilita na vozovce. Hlučnost 71 dB patří mezi vyšší, avšak s ohledem na ostatní skvělé parametry ji lze tolerovat. Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H celkově doporučujeme jako kvalitní a spolehlivý výrobek.

Chování na suchu
9
Chování na mokru
9.5
Úspora paliva
10
Tichost
7.5
Uživatelské hodnocení
10

recenze pneumatik Continental EcoContact 6 štítekMinimální spotřeba a vysoký kilometrový nájezd

Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H se řadí mezi pokročilé pneumatiky. Svou kvalitou zpracování potěší i náročné řidiče. Jejich hlavní předností je skvělá ekologie provozu. Řadí se do nejlepší třídy spotřeby A. Díky takto vysoké úspornosti vám pomohou ušetřit velké množství benzínu na najetých kilometrech. Rovněž jejich odolnost patří mezi výrazně nadprůměrné.

Tvarování a použitá směs s názvem Green Chili 2.0 dávají Continental EcoContact 6 až o 20 % delší životnost a o 15 % menší valivý odpor oproti předchozím verzím této značky a konkurenčním výrobkům. Pevné spojení polymerů zpomaluje ubývání hloubky dezénu, aby vydržel v dobrém stavu co nejdéle.

Perfektní jízdní vlastnosti

Celkový design a konstrukce zajišťují dobré jízdní vlastnosti a především vysokou míru bezpečnosti. Dezén má mírně asymetrické prořezání, což mu pomáhá při jízdě v zatáčkách.

O stabilitu se rovněž starají zaoblené rohy lamel. EcoContact 6 se mohou pochlubit výborným záběrem na každém povrchu a skvělou ovladatelností i na mokré silnici – přilnavost za mokra má nejlepší možnou třídu A.

Použitý poměr šířky žeber a drážek rychle odvádí vodu, což snižuje riziko vzniku aquaplaningu (nahromadění vody pod kolem, v jehož důsledku se stává vůz neovladatelným). Menší chybičkou v komfortnosti jízdy je hlučnost 71 dB, což řadí EcoContact 6 195/65 R15 91H do třídy 2. S ohledem na ekologický a vysoce bezpečný provoz se však dá větší počet decibelů překousnutou.

letní pneumatika Continental EcoContact 6

Hodnocení uživatelů i odborníků: nejekologičtější pneumatiky

Continental EcoContact 6 jsou zaměřené na ekologii a bezpečnost. Hodí se po běžné i náročnější motoristy. Mezi zákazníky patří k velmi oblíbeným modelům. Kromě nízké spotřeby jsou chválené také za dobrý poměr ceny a výkonu. Dokonce papírově udávaná míru hlučnosti není v praxi dle zkušeností řidičů příliš velký problém.

V rámci odborných recenzí zařadil německý motoristický časopis ACE tento typ do svého výběru a udělil mu tři hvězdičky z pěti. Ve výše zmíněných kladech, jako je malá spotřeba paliva a pomalé opotřebování, dokonce vede EcoContact 6 nad všemi ostatními výrobky a umisťuje se dle ACE na předních příčkách.

Hlavní vlastnosti a parametry

Šířka Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H je 195 a profil 65. S těmito rozměry se jedná o klasické letní pneumatiky oblíbeného typu ve velikostní kategorii vnitřního průměru R15. Index nosnosti 91 (do 615 kg) i index rychlosti H (do 210 km/h) se v této třídě řadí k vyšším. Jako jedny z mála výrobků na trhu mají Continental EcoContact 6 195/65 R15 91H přilnavost za mokra i úsporu paliva ve stupni A.

Značka Continental vyrábí sérii EcoContact 6 nejen v námi představených rozměrech 195/65 R15 91H, ale i v celé řadě dalších velikostí. Vybere i každý bez ohledu na to, jaké má auto. Konkrétní modely jsou konstruované tak, aby co nejlépe vyhovovaly potřebám různých vozů. Může se měnit nejen jejich index rychlosti a nosnosti s ohledem na rozměry, ale také celkový dezén. Na něm lze najít tři až pět žeber – stále se však jedná o výrobek s obdobnými vlastnostmi.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 195
Profil 65
Vnitřní průměr R15
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti H (do 210 km/h)
Úspora paliva A
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 71 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář