Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Pneumatiky

Recenze Continental PremiumContact 6

5. 4. 2021 aktualizováno

letní pneumatiky Continental PremiumContact 6

Continental PremiumContact 6 225/45 R17 94Y patří mezi letní pneu s nejlepšími jízdními vlastnostmi a maximální bezpečností. V našem testu letních pneumatik získávají oprávněně skvělé hodnocení ve velikostní kategorii R17.

Hodnocení Continental PremiumContact 6

9.1

Perfektní

Ačkoliv se některými detaily, jako je například hlučnost a spotřeba paliva, gumy Continental PremiumContact 6 225/45 R17 91V řadí k průměru, v rámci jízdních vlastností na moku i na suchu jsou nepřekonatelné. Tento model doporučujeme všem motoristům, pro které bezpečnost a skvělá ovladatelnost představují ten nejdůležitější parametr. Velkým plusem je pak také dlouhá životnost.

Chování na suchu
10
Chování na mokru
10
Úspora paliva
8
Tichost
7.5
Uživatelské hodnocení
10

energetický štítek Continental PremiumContact 6 Bezpečné i na mokré silnici

Recenzované pneumatiky Continental PremiumContact 6 225/45 R17 94Y patří mezi prémiové letní gumy, které se budou líbit i náročnějším motoristům. Vychází z modelů PremiumContact 5 a SportContact.  V porovnání se svými předchůdci jsou lepší v přilnavosti na mokré vozovce. V tomto ohledu se řadí na energetickém štítku do nejlepší možné třídy A.

Díky průřezům po celé ploše dezénu spolehlivě odvádí vodu. Tvarování rovněž zajišťuje perfektní stabilitu v zatáčkách. Díky těmto vlastnostem v kombinaci s krátkou brzdnou dráhou jsou Continental PremiumContact 6 225/45 R17 94Y vysoce bezpečnými letními pneumatikami, na které se můžete spolehnout v každé situaci.

Prodloužená životnost

Další vlastností, která si na pneumatikách Continental PremiumContact 6 zaslouží pochvalu, je dlouhá životnost. Velký kilometrový nájezd zde zajišťuje použitý materiál se silika směsí. Ten je ve srovnání s běžnými pneumatikami tvrdší, tudíž se dezén tak rychle neopotřebovává.

Ačkoliv Continental Continental PremiumContact 6 225/45 R17 94Y patří do vyšší třídy nejen svými vlastnostmi, ale také cenou, díky své odolnosti vám pomohou ušetřit na frekvenci obměny gum. Valivým odporem, který má vliv na spotřebu paliva, se však řadí k průměru. Třída C nepatří mezi vůbec špatné hodnoty, zvláště v rozměrnější velikosti R17, nicméně u prémiového výrobku bychom čekali na energetickém štítku lepší hodnocení.

test Continental PremiumContact 6 225-45 R17 94Y

Cestovní komfort

Dobrá ovladatelnost a použitá směs pro výrobu recenzovaných pneumatik Continental R17 94Y pomáhají zvýšit jízdní komfort. Díky skvělému provedení si s nimi můžete bez starostí dovolit i sportovnější styl jízdy.

Hlučnost 72 dB sice patří již k vyšším hodnotám, ovšem stejně jako u spotřeby, nejedná se o žádný zásadní prohřešek. Continental PremiumContact 6 jsou zkrátka zaměřené na maximální bezpečnost na každém povrchu a nedělají kompromisy pro snížený méně důležitých parametrů. O tom, že se jedná o dobrou volbu, vypovídají skvělá hodnocení zákazníků i odborných testů. První místo jim udělily ve svých srovnáních Gute-Fahrt, Autozeitung, Autobild, EVO i ADAC.

Hlavní vlastnosti a parametry

Jak můžete z označení Continental PremiumContact 6 225/45 R17 94Y snadno vyčíst, tento model má vnitřní průměr R17. Šířka 225 patří v této velikostní kategorii mezi standard, zatímco profil 45 náleží k výrazně nižším hodnotám. Ačkoliv se setkáte u této řady i s větším profilem, mnohé typy ho mají snížený.

Taková vlastnost spolu s celkovým provedením podporuje již zmíněné skvělé jízdní vlastnosti a umožňuje vám sportovnější styl řízení. S ním souvisí nadprůměrný rychlostní index Y (do 300 km/h). Index nosnosti pak činní 94 (do 670 kg).

U pneumatik Continental PremiumContact 6 je nabídka různých velikostí opravdu široká. Vysokou míru bezpečnosti poskytují všechny výrobky této řady. Mezi jednotlivými typy se pak můžete rozhodnout, jaký zvolíte poměr parametrů, jako je maximální rychlost, hlučnost či spotřeba.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 225
Profil 45
Vnitřní průměr R17
Index nosnosti 94 (do 670 kg)
Index rychlosti Y (do 300 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 72 dB

Nejoblíbenější pneumatiky na automobil

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.2 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář