Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze Continental PremiumContact 7

Continental PremiumContact - letní pneu

Continental PremiumContact 7 patří mezi nejprodávanější letní pneumatiky na trhu. Německá společnost Continental je zárukou kvality, což dokázala dalším modelem pneu. Jak ale dopadl v našem srovnávacím testu? Přečtěte si níže.

Hodnocení Continental PremiumContact 7

9.4

Perfektní

Continental PremiumContact 7 205/55 R16 vynikají svými předvídatelnými jízdními vlastnostmi na suché i mokré vozovce. Je tomu tak díky speciální měkké směsi a adaptivnímu dezénu. Jsou tiché a v současné době patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému automobilu na letní sezónu dopřát.

Chování na suchu
10
Chování na mokru
10
Úspora paliva
9
Tichost
9
Uživatelské hodnocení
9

Chování na suchu a na mokru

Letní pneumatiky Continental PremiumContact 7 jsou vybavené adaptivním dezénem, který se hodí do každého počasí, které vás může během letní sezóny potkat. Využitá technologie se dokáže maximálně přizpůsobit povětrnostním podmínkám. Tento typ dezénu navíc spolehlivěji reaguje na mokrou silnici a snižuje riziko nebezpečného aquaplaningu díky rychlejšímu odvodu vody.

Tyto letní pneumatiky jsou vylepšenou verzí stejnojmenných pneumatik řady 6. Vylepšená směs pryže zajistila perfektní ovladatelnost na morké i suché silnici. Větší stabilita a přilnavost zde jdou ruku v ruce s kratší brzdnou dráhou. Celkově dosahují tyto letní pneumatiky velice dobrých výsledků, co se týče stability a přilnavosti na suché i mokré silnici.

Continental PremiumContact - dezén

Úspornost a hlučnost

Letní pneu Continental PremiumContact 7 odpovídá energetické třídě úspory paliva C. Vlastně si tak nevedou vůbec špatně a patří v tomto hodnoceném parametru k lepšímu průměru. To samé bychom mohli říci také o hlučnosti, která svou třídou odpovídá v tomto případě písmenu B. Míra hlučnosti se pak pohybuje kolem 71 dB. Uživatelé tento parametr spíše chválí.

Pokud bychom měli hodnotit míru opotřebení, hodí se zmínit, že jsou tyto letní pneumatiky opatřeny ochranným lemem, jehož účelem je eliminace poškození pneumatik vnějšími vlivy. Recenze odhadují životnost těchto letních pneumatik zhruba na 35 000 km.

Continental PremiumContact - energetický štítek

Výsledky během testování

Continental PremiumContact 7 jsou mnohokrát recenzované letní pneumatiky. Drtivá většina těchto testů jim dala hodnocení minimálně 90 %. To samé můžeme říci i o uživatelských recenzích. Mezi nejvíce vyzdvihované vlastnosti patří skvělé jízdní vlastnosti na suchu i na mokru, perfektní zpětná vazba i přijatelná hlučnost. Autoklub ADAC tyto letní pneumatiky umístil na 1. příčku v Testu letních pneu pro rok 2024.

Hlavní vlastnosti a parametry

V tomto článku hodnotíme letní pneumatiky Continental PremiumContact 7 pro vnitřní průměr R16. Šířka takové pneumatiky činí v tomto případě 205 mm a profil pak odpovídá 55 mm. Index nosnosti, tedy maximální zátěž na pneumatiku se rovná označení 91 (615 kg).

Použití německá technologie i v tomto případě slibuje bezpečí a pohodlí během vaší jízdy. Unikátní použitá směs RedChilli společně s již zmiňovaným adaptivním vzorkem přispívá ke zkrácení brzdné dráhy. Pneumatiky jsou dostupné i v dalších velikostech, přičemž R16 jsou představitelem té nejmenší. Největší velikostní kategorie jsou pneumatiky R21.

Klíčové vlastnosti Hodnoty
Šířka 205
Profil 55
Vnitřní průměr R16
Index nosnosti 91 (do 615 kg)
Index rychlosti V (do 240 km/h)
Úspora paliva C
Přilnavost za mokra A
Hlučnost 72 dB

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (20 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář