Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis e-Guera 10.9-M

recenze Crussis e-Guera 10.9-M

Horské dámské elektrokolo Crussis e-Guera 10.9-M v našem testu a srovnání elektrických kol jednoznačně chválíme za nadprůměrné jízdní vlastnosti spolu s komfortem a doporučujeme ho pro náročnější zákaznice.

Hodnocení elektrokola

9.5

Perfektní

Toto elektrické horské kolo je jako stvořené pro náročný terén. Má nadprůměrné odpružení, které je snadno nastavitelné. Také se vyznačuje vysokým výkonem motoru a kvalitním zpracováním včetně všech použitých komponentů. V neposlední řadě chválíme baterii s dojezdem až 170 km.

Konstrukce a zpracování
9.5
Jízdní vlastnosti
10
Dojezd a baterie
9.5
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní zpracování
  • Zdvih odpružení 120 mm
  • Dlouhý dojezd 170 km
  • Výkonný motor
  • Skvělé zvládání náročného terénu
Zápory
  • Vyšší cena

Konstrukce a zpracování – 9,5/10

Crussis e-Guera 10.9-M je model horského elektrického kola, který je určený speciálně pro ženy. Dámské postavě má přizpůsobenou celkovou konstrukci, jako je například snížená rámová trubka pro snadnější nastupování. Na výběr máte z více velikostí, aby mohli e-Guera používat všichni bez ohledu na výšku postavy. Rám je zhotovený z hliníku, který v sobě kombinuje lehkost a pevnost.

Toto horské elektrokolo je vybavené špičkovým motorem Panasonic GX Ultimate 250 W. Ten váží pouhých 2,95 kg, tudíž zbytečně nenavyšuje hmotnost. Zároveň vás ale překvapí svou silou. I při nízké kadenci poskytuje vysoký točivý moment 95 Nm. Motor je navíc vybaven torzním snímačem šlapání pro chytré nastavení síly asistence.

Celkovou hmotnost svých elektrický kol společnost Crussis neuvádí, protože vážení není nijak standardizované a tudíž ani porovnatelné. Také záleží na přidaném příslušenství a každý velikostní typ má jinou váhu.

hodnocení Crussis e-Guera 10.9-M

Jízdní vlastnosti – 10/10

Crussis e-Guera 10.9-M se všeobecně hodí pro pokročilé cyklistky, které využijí všechny nabízené možnosti. Stejně dobře poslouží ale i náročným začátečnicím, kterým nevadí do kvalitního vybavení investovat větší finanční částku.

Kola o velikosti 27,5″ a přilnavé pláště s hrubým dezénem Maxxis Ardent jsou jako stvořené do terénu. S Crussis e-Guera 10.9-M se nemusíte bát zdolávat i náročnější trasy. Kazeta PG-1210 SX se dokáže přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám a díky celkovému kvalitnímu zpracování s vyváženým těžiště se můžete spolehnout na dobrou ovladatelnost.

Při jízdě přes překážky vám pohodlí zajistí měkká sedlovka Selle ROYAL a vidlice ROCKSHOX FS Recon Silver RL Solo Air se vzduchovým tlumením a s nadprůměrným zdvihem 120 mm namísto obvyklých 100 mm. Míra tlumení je samozřejmě u tohoto pokročilého horského kola nastavitelná a pružnost výborně reaguje na hmotnost jezdce. Jako bonus lze úpravu tlumiče provést přes displej, aniž byste museli slézat ze sedla. Na rovince vidlice zbytečně nepruží, aby nepohlcovala vámi vynaloženou sílu. V případě potřeby, když pojedete další dobu po zpevněné cestě, ji lze samozřejmě úplně uzamknout.

Crussis e-Guera 10.9-M pohon

Dojezd a baterie – 9,5/10

Uvnitř rámu je integrovaná baterie LG Li-ion 36V/20 Ah (720 Wh), která se vyznačuje kvalitou a spolehlivostí. Pro snadnější dobíjení ji lze z profilu rámu samozřejmě vyjmout a nabíjet v klidu doma mimo elektrokolo. Součástí balení je nabíječka 4 Ah.

Na jedno nabití dokáže Crussis e-Guera 10.9-M překonat vzdálenost až 170 km. Samozřejmě reálný dojezd závisí na profilu trati, teplotě, hmotnosti jezdce, míře asistence a dalších proměnných.

Crussis e-Guera 10.9-M panel

Výbava – 9/10

Jízdní panel je vybavený LCD barevným displejem, který je díky výrazným barvám a jasnému podsvícení dobře čitelný i na ostrém slunci. Během jízdy na obrazovce můžete sledovat všechny důležité informace o aktuálním stavu baterie, využívaného stupně asistence, rychlosti či ujeté vzdálenosti. Součástí výbavy je také USB port pro připojení externích zařízení, jako jsou mobilní telefon či světla.

Přehazovačka disponuje dvanácti stupni v jedné řadě. Ačkoliv větší počet stupňů prodlužuje přepínání a změna z minima na maximum (a obráceně) není tak svižná, můžete si na druhou stranu svou jízdu mnohem detailněji přizpůsobit.

Na výběr máte ze tří základních režimů asistence HIGH, STANDARD a ECO. Navíc je k dispozici také dynamický režim AUTO, jenž poskytuje sílu asistence v závislosti na vstupním točivém momentu jezdce.

Jak je u kvalitního a pokročilého horského elektrokola očekávatelné, brzdy vepředu i vzadu jsou hydraulického kotoučového typu. Zajistí vám tak bezpečnost i při vyšší rychlosti, v náročném terénu nebo za mokra.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2024
Baterie: 36 V / 720 Wh (20 Ah)
Dojezd: 170 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: V rámu
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 120 mm
Počet převodů: 1 × 12
Nosnost: 120 kg

Oblíbená horská elektrokola podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář