Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Crussis ONE-Largo 7.9-M

recenze Crussis ONE-Largo 7.9-M

Crussis ONE-Largo 7.9-M jsme do našeho testu a srovnání elektrických kol vybrali jako zajímavý kompromis ceny a opravdu dlouhého dojezdu. Potěší vás také kvalitní zpracování od populární české značky elektrických kol.

Hodnocení elektrokola Crussis ONE-Largo 7.9-M

8.9

Skvělé

V našem testu chválíme výborný kompromis ceny a kvalitního zpracování v kombinaci s velkým dojezdem 170 km. Jedná se o spolehlivé elektrokolo vhodné i do náročnějšího terénu. Má dobrou ovladatelnost a celkově výborné jízdní vlastnosti.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
9
Výbava
8.5
Klady
  • Dobrý poměr cena X výkon
  • Velký dojezd 170 km
  • Dobré vyvážení pro špičkové jízdní vlastnosti
  • Barevný LCD displej
  • Baterie s rychlým nabíjením a dlouhou životností
Zápory
  • Ve své třídě žádné

Konstrukce a zpracování – 9/10

Na horském elektrokole Crussis ONE-Largo 7.9-M si můžete při prvním pohledu všimnout elegantní konstrukce. To ale nijak nesnižuje jeho kvalitní a pevné zpracování. Nosnost je standardních 120 kg. Samotnou hmotnost horského elektro kola společnost Crussis zásadně neuvádí, protože vážení není nijak standardizované, záleží na přidaném příslušenství a každý velikostní typ má jinou váhu. Vybírat můžete z více velikostí; 18″, 20″ či 22″. Elektrokolo tak sedne každému bez ohledu na výšku postavy.

Díky světle šedému provedení se Crussis ONE-Largo 7.9-M hodí jako pánské i dámské elektro kolo.

Jako materiál rámu byl klasicky použitý hliník. O výkon se zde stará spolehlivý motor Panasonic GX Power Plus, který zajistí spolehlivou podporu i při prudším stoupání do kopce nebo v hůře průjezdném terénu. Disponuje výkonem 250 W a točivým momentem 75 Nm. Výhodu je, že váží jen 3,2 kg a tudíž zbytečně nenavyšuje hmotnost elektrického kola.

jak funguje Crussis ONE-Largo 7.9-M

Jízdní vlastnosti – 9/10

Elektrické horské kolo Crussis ONE-Largo 7.9-M si poradí i s náročnějším terénem. Nemusíte se s ním bát vyrazit na jakékoliv místo. Pracuje dobře jak při samostatném šlapání, tak s asistencí.

Na svůj výkon a kapacitu baterie poměrně tenké a lehké provedení dává horskému elektrickému kolu Crussis ONE-Largo 7.9-M výbornou ovladatelnost bez většího úsilí. Snadno se s ním pohybuje jak na zpevněné cestě, tak v terénu. Hodí se především na dlouhé projížďky, na kterých se můžete potkat s rozmanitým terénem.

Horské elektrokolo Crussis ONE-Largo 7.9-M má řešené odpružení vidlicí s pružinovým tlumením typu SUNTOUR XCM32 NLO DS 29″ se zdvihem klasických 100 mm. Tlumení lze na rovném povrchu vypnout a uzamknout, aby nedocházelo k pohlcování síly šlapání. Zároveň lze upravit přepětí pružiny a tím pádem nastavit míru pružení jak podle stylu vaší jízdy a aktuálního terénu, tak podle vaší tělesné hmotnosti.

Pohon je vybaven torzním snímačem šlapání, který se přizpůsobí vaší jízdě a poskytne ideální míru asistence dle potřeby.

Crussis ONE-Largo 7.9-M jízdní vlastnosti

Dojezd a baterie – 9/10

Energii na elektrický pojezd zajišťuje silná baterie LG 36V/20 Ah (720 Wh). Elektrokolo Crussis ONE-Largo 7.9-M dokáže na jedno nabití překonat vzdálenost až 170 km (v závislosti na okolních podmínkách). Ve své cenové kategorii tak patří mezi modely s nejdelším dojezdem.

Baterie je zcela integrovaná do rámu, což v kombinaci se středovým motorem přispívá dobrému vyvážení. Je samozřejmě možné ji z kola vyjmout a nabíjet mimo elektrického kola nabíječkou 2A, která je součástí balení.

Články mají dlouhou životnost a vysokou kvalitu. Baterie je elektronicky chráněná proti podbití, přebití a přehřátí pomocí BMS (Battery Management System). Jistě také oceníte funkce rychlého doplnění kapacity akumulátoru. Zejména pokud budete pořádat několikadenní výlety. Doba nabíjení na 80 % kapacity je cca 2,5-4 hodiny a plné nabití obvykle do 6 hodin.

Crussis ONE-Largo 7.9-M elektro kolo do terénu

Výbava – 8,5/10

Součástí výbavy jsou hydraulické kotoučové brzdy SHIMANO BR-MT200, které vám zajistí bezpečné zastavení. Přehazovačka SHIMANO Alivio RD-M3100-SGS má devět stupňů a asistence pět režimů. Vedle odstupňování síly můžete využít i automatický režim, který pracuje chytře a poskytuje asistenci v závislosti na vstupním točivém momentu.

Některé prvky výbavy si ale budete muset samostatně dokoupit. Na kole se nachází příprava pro stojánek s otvory s roztečí 40 mm nebo příprava pro zadní nosič. Také toto elektrokolo není standardně vybaveno blatníky, světly. Tyto drobnosti si vyberte podle svého uvážení. Naopak pedály WELLGO i s odrazkou jsou součástí elektrokola. Také zde najdete USB port, přes který si můžete dobíjet mobilní telefon, světla či jinou drobnou elektroniku.

Všechny potřebné informace od aktuálního stavu baterie, přes využívaný stupeň asistence, až po rychlost či ujeté kilometry najdete na LCD displeji. Ten má barevné provedení. Ačkoliv i černobílé dobře poslouží, použití barev nejen vypadá dobře, ale i přispívá přehlednosti. Díky podsvícení je displej viditelný i za ostrého slunečního svitu.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2024
Baterie: 36 V/20 Ah (720 Wh)
Dojezd: 170 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: V rámu
Brzdy: Kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Oblíbená elektrokola Crussis podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář