Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bubnové sekačky Dakr Triton GCV 200

29. 3. 2022 aktualizováno

skvělá bubnová sekačka DAKR Triton GCV 200 recenzeVítěz testuTestado.cz

Bubnová sekačka Dakr Triton GCV 200 nabízí spolehlivý a tichý motor i profesionální výbavu, včetně zaměnitelných pracovních nástavců. Poradí si s neudržovaným trávníkem v komplikovaném terénu? Záběr, výkon i ovládání hodnotíme v této recenzi.

Hodnocení sekačky Dakr Triton GCV 200

9.4

Perfektní

Benzínová bubnová sekačka Dakr Triton GCV 200 potěší kvalitním zpracováním i modulární koncepcí. Moderní motor Honda GCVx 200 překvapí tichým chodem, nízkou spotřebou i vysokým výkonem. Kvalitní podvozek si snadno poradí s těžkým terénem, svahy nebo objížděním překážek.

Kvalita konstrukce
9.5
Motorizace a výkon
9
Záběr a výbava
9
Ovládání a údržba
10
Klady
  • Moderní benzínový motor Honda
  • Vysoký výkon
  • Záběr 60 cm
  • Kola s kvalitními pneumatikami
  • Samosvorná dělená náprava
  • Nastavitelná řídítka
  • Modulární koncepce
Zápory
  • Vyšší cena

Kvalita konstrukce

Testovaná bubnová sekačka Dakr Triton GCV 200 spadá mezi profesionální stroje s kvalitním zpracováním a promyšlenou konstrukcí. Triton využívá stavebnicový systém, který umožňuje nejen měnit pracovní nástavby, ale zvolit si můžete také jeden ze tří nabízených motorů. Rám z nerezové oceli zase zajišťuje odolnost a dlouhou životnost.

Bubnová sekačka Triton GCV 200 recenze

 

Robustní podvozek disponuje samosvornou dělenou nápravou, která nahradila diferenciál s uzávěrkou. Dovoluje nezávislé otáčení kol při objíždění překážek nebo manévrování v členitém terénu. Současně zajišťuje plný záběr při pohybu vpřed. Kola s průměrem 40 cm se chlubí prémiovými pneumatikami s hrubým vzorem. Vysoká kvalita použitých materiálů, především pryžové směsi, pozitivně ovlivňuje jízdní vlastnosti.

Hmotnost prázdné sekačky dosáhla na 52 kg. Přirozeně nechybí pojezd se dvěma rychlostmi. Pomalejší jede rychlostí 2,3 km/h, rychlejší 3,0 km/h. Řídítka si můžete nastavit do čtyř poloh nebo je během převozu úplně sklopit. Pochvalu zaslouží bytelný antivibrační návlek na madle.

Motorizace a výkon

Bubnovou sekačku Dakr můžete osadit motory Briggs&Stratton 850 I/C, Kawasaki FJ 180 nebo Honda GCVx 200. Recenzovaný model využívá moderní motor Honda se zdvihovým objemem válců 201 cm³ a výkonem 5,2 kW.

  • Modely s motory Briggs&Stratton nesou označení Triton Enduro/Enduro 2, modely s motory Kawasaki pak Triton FJ/FJ 2.

Výhodou zvolené motorizace je nižší spotřeba, menší množství zplodin a tišší chod při zachování vysokého výkonu. Počítejte ovšem s vyšší citlivostí na kvalitu paliva a standardním hliníkovým válcem. Oba alternativní motory disponují odolnějším litinovým válcem s delší životností.

výkonná a kvalitní bubnová sekačka DAKR Triton GCV 200 recenze

Recenzovaná bubnová sekačka Dakr Triton GCV 200 se výborně hodí pro běžnou práci. Motor má kultivovaný chod a skvělý výkon. Pro vysoké zatížení a intenzivní pracovní tempo zvažte spíše motory Briggs&Stratton 850 I/C nebo Kawasaki FJ 180, které jsou odolnější a slibují vyšší životnost.

  • Nepleťte si motor Briggs&Stratton 850 I/C s typem Briggs&Stratton 850. Varianta 850 I/C je výrazně přepracovaná.

Záběr a výbava

Sekat můžete s jednoduchým nebo dvojitým talířem. Záběr je v obou případech 60 cm. Základní talíř disponuje dvěma noži, dvojitý talíř čtyřmi. Výška strniště se pohybuje od 3,5 do 4 cm. Žací nástroje i pojezd ovládáte nezávisle. Bezpečnost zajišťuje ochranný nerezový kryt, který splňuje nové bezpečnostní normy.

Připojit lze také mulčovač nebo sněhovou radlici. Mulčovač nabízí záběr 55 cm s výškou sečení od 4 do 10 cm. Výšku nastavujete centrálně. Mulčovač Dakr Triton GCV 200 ošetří za hodinu plochu o rozloze až 1 650 m². Součástí výbavy je kombinovaný ochranný kryt.

mulčovací bubnová sekačka DAKR Triton recenze

Nástavce měníte docela snadno, díky dobrému přístupu k aretačnímu šroubu. Žací adaptér využívá kuželové spojení pro snížení vibrací. Točivý moment přenáší řemen s kevlarovými vlákny. Zvyšují odolnost a zabraňují protahování řemene.

Ovládání a údržba

Kombinace kvalitního podvozku, dvourychlostního pojezdu a robustních řídítek ovládání sekačky výrazně zjednodušuje. Na rovné ploše ji snadno uřídíte jednou rukou. Samosvorná náprava dokáže držet směr i v těžkém terénu. Při jízdě z kopce a bez pojezdu motor přirozeně brzdí, neobtěžuje vás žádné samovolné rozjíždění známé z jednodušších volnoběžkových systémů.

Testado radí

Dakr je česká firma sídlící v Hranicích. Servis a prodej zajišťuje síť smluvních prodejců, kteří vám ve většině případů pomohou s výběrem a vyzkoušením bubnových sekaček i dalších výrobků značky.

Údržba se neliší od jiných strojů podobné kategorie. Zahrnuje pravidelné výměny oleje, čištění filtrů a kontrolu mechanických částí stroje. Pokud sekačku neplánujete v zimě využívat s radlicí pro odklízení sněhu, doporučuje výrobce před delším odstavením použít kvalitní stabilizátor paliva.

Bubnová sekačka Dakr Triton GCV 200 je skvělým pomocníkem pro velké zahrady s plochou kolem 10 000 m². Pokročilá dělená náprava spolu s velkými pojezdovými koly zajišťuje skvělou průchodnost terénem. Práci usnadňuje motorový pojezd se dvěma rychlostmi a rozměrná, výškově nastavitelná řídítka.

Technické parametry

Dakr Triton GCV 200 Parametry
Typ Stavebnicová bubnová sekačka
Motor
Honda GCVx 200
Objem válců
201 cm³
Výkon
5,2 kW
Náprava
Samosvorná dělená
Záběr
60 cm
Strniště
3,5/4,0 cm
Nastavitelná řídítka
Pojezd
2,3 a 3,0 km/h
Hmotnost 52 kg
Doporučená plocha
10 000 m²

Oblíbené bubnové sekačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář