Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Internetové a satelitní televize

Recenze digitální televize DIGI TV (nově Telly)

6. 3. 2019 aktualizováno

Ke sledování oblíbených seriálů a filmů je zapotřebí spolehlivý poskytovatel. Po dobu 2 měsíců jsme otestovali digitální televizi DIGI TV (nově Telly), o které vám v následujících řádcích přinášíme naše divácké dojmy.

Pozor

Tato recenze se týká starší služby Digi TV, takže některé informace nemusí být aktuální. K 1. 4. 2020 se DIGI přejmenovala na Telly, přičemž současně došlo ke změně programové nabídky a několika dalším převážně pozitivním vylepšením. Zde si můžete přečíst novou recenzi Telly TV a rovněž srovnání nejlepších internetových televizí.

Obsah balení

Pokud si službu DIGI TV objednáte, domů vám přijde krabice, uvnitř které najdete vše potřebné. V prvé řadě se jedná o set-top box Arris VIP 1113 M (lze zavěsit na zeď), síťový adaptér, ovladač, baterie do ovladače, HDMI kabel (propojí set-top box s TV), ethernetový kabel (propojí set-top box s internetovým routerem), audio kabel, technické informace, návod k instalaci a popsané funkce ovladače v českém jazyce.

Jak jsem řekl výše, ke zprovoznění služby není nic dalšího potřeba. Dost ale záleží na tom, zda budete set-top box připojovat k internetovému kabelu poblíž routeru. Pokud máte váš internetový přijímač několik metrů daleko (třeba ve vedlejším místnosti), budete muset použít jiný internetový kabel, než co je v základním balení. Ten je totiž krátký a příliš daleko nedosáhne. To stejné platí i v případě HDMI kabelu.

Recenze digitální televize DIGI TV - obsah balení

První spuštění

Instalace a první start DIGI TV je nesmírně jednoduchý a nenáročný. Pokud patříte mezi technicky nepolíbené uživatele, vězte, že vám nebude první spuštění této služby dělat žádný problém. Jednoduše vybalíte set-top box, ze zadní strany připojíte napájecí adaptér, internetový kabel (set-top box přes Wi-Fi nefunguje) a HDMI kabel. Poté se stačí přihlásit na stránce služby moje.digi2go.cz, kde vyplníte údaje, které obdržíte společně se službou. Pak už nezbývá nic jiného než zapnout televizi a je hotovo.

S touto službou ovšem nejste vázání pouze na vaši televizi. DIGI TV můžete vesele využívat až na 4 zařízeních. Digitální televizi jsem vyzkoušel na tabletu, počítači a notebooku a vše šlapalo jako hodinky. Televize fungovala bez problémů a výstup byl vždy stabilní. Své oblíbené pořady tedy můžete sledovat i mimo domov, což je samozřejmě obrovská výhoda.

Nabídka programů

Nabídka televizních stanic je skutečně pestrá. Množství a rozličnost programové zábavy se odvíjí od televizního balíčku, který si předplatíte. Některé programy navíc si můžete ještě dokoupit, takže přednastavená programová nabídka nemusí být konečná. Osobně mezi nabízenými programy nic nepostrádám a myslím si, že si mezi nimi vybere úplně každý. Od milovníků napětí, přes akci, romantiku, lechtivou tématiku, přírodu, po pohádky a hudbu.

Základní – 349 Kč / měs.

Jak již název napovídá, základní balíček nabízí směsici televizní zábavy. Nechybí zábava, napětí, sport či pohádky. K dostání je maximálně 77 TV kanálů, z nichž je 40 v HD kvalitě. Nechybí například ČT1 HD, Nova HD, Nova Gold HD, Prima HD, TV Seznam HD, Nova Cinema HD, Proma COOL HD, Filmbox Extra HD, ČT24 HD, Prima ZOOM HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD, nebo z dětských ČT :D, Tuty TV HD a další. Základní programový balíček si lze za příplatek rozšířit o dalších programy navíc, jako je kupříkladu HBO, CINEMAX a mnohé další. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

Maxi – 849 Kč / měs.

Pokud patříte mezi náročné televizní fanoušky a potrpíte si na maximální množství televizní zábavy, balíček Maxi bude pro vás to pravé televizní. Nabízí celkem 112 TV kanálů, z nichž je 58 v HD. Programová výbava zahrnuje třeba Digi Sport HD, HBO HD, Cinemax HD, JOJ Cinema HD, National Geographic HD, Dusk TV, Disney Junior nebo erotiku v podobě Eroxxx HD. Více o balíčku zde. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

Sport Plus – 349 Kč / měs.

Tento balíček zahrnuje celkem 20 TV stanic, z nichž je 18 v HD kvalitě. Konkrétně se jedná například o program Digi Sport HD, Eurosport HD, Nova Sport HD, ČT Sport HD, Golf Channel, Arena Sport a jiné. Pokud si tento balíček objednáte, v základu vám poběží pouze na jednom zařízení. DIGI TV nabízí přímé přenosy a záznamy z anglické fotbalové Premier League, španělské LaLigy, německé Bundesligy nebo italské Série A na sportovních kanálech Digi Sport. Více o balíčku zde. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

Televizní stanice a přehrávání

Nesmírnou výhodou DIGI TV je možnost sledovat filmy, pořady a seriály z archivu. To znamená, že i když je pondělí, můžete si pustit napínavou detektivku z minulého týdne. Na přehrávání přitom není vůbec nic složitého. V rámci menu si jednoduše začnete listovat zpátky mezi programy, až narazíte na ten pravý. Pak stačí stisknout tlačítko „OK” na ovladači a pořad se již automaticky spustí.

Mimo týdenního archivu máte možnost si vybrané programy nahrávat na dobu 30 dní. Stačí si na daný kanál dohledat v menu a stisknout tlačítko „Rec“. Nahrávání funguje podobně přímo během sledování daného filmu, kdy stačí dané tlačítko prostě zmáčknout. Takový způsob se ukázal jako velmi komfortní a jednoduchý. Není se zkrátka ani co učit – vše je intuitivní a snadné. Nahrané pořady se ukládají v záložce „Nahrané pořady“, kde je máte všechny hezky na očích.

Pokud přijdete ke svému oblíbenému seriálu pozdě a nestojíte o nějaké nahrávání, jednoduše si daný program přehrajete od začátku. Stačí zmáčknout šipku na ovladači a je hotovo. Pořad si přetočíte podle potřeby přesně na takovou časovou pozici, kam zrovna potřebujete. Možnost přetáčení jsem využil hlavně pro přeskakování otravných reklam, tedy v případě, kdy jsem sledoval již nahraný film (aktuální vysílání přetáčet samozřejmě nelze). Líbivá je i možnost pozastavení, kterou uvítáte při vyřízení telefonátu nebo odskočení na toaletu. Jakmile přijdete zpátky k televizi, jediným tlačítkem pokračujete přesně tam, kde jste před chvílí skončili.

Programový průvodce

Menu je vytvořeno v jednoduchém uživatelském duchu. Před jeho používáním jsem si nečetl návod a ani později jsem ke čtení technikálií nucen nebyl. Veškeré informace jsou v českém jazyce, takže se stačí jenom dívat. Nemusíte mít ani strach, že nebudete vědět, co na ovladači máte zmáčknout. Informativní poznámky vás na televizi vyspraví o všech funkcích a možnostech.

Menu je rychlé a výborně optimalizované. Ani při rychlejším rolování a výběru kanálů se jednotlivé položky nezasekávají a pohyb je pohodový. Během 2 měsíců používání jsem se nesetkal s technickými problémy, což svědčí o celkové vyladěnosti systému. Důležitou roli hraje samozřejmě rychlost vašeho internetového připojení. Pro maximální kvalitu je doporučována minimální rychlost 6 Mbps, což nebude v dnešní době u většiny domácností žádný problém.

Při sledování pořadu se můžete jediným kliknutím podívat, jak dlouho trvá nebo si o něm zjistit podrobnější informace. Dále se mi moc líbí přehledná lišta, na které jasně vidíte, v jaké časové fázi se daný program zrovna nachází. Navíc se během přetáčení nad lištou zobrazuje malé okénko s grafickým náhledem.

Náš tip

Víte, že DIGI TV můžete sledovat i na počítači? Pro pohodové sledování doporučujeme kvalitní monitor. Poradíme vám, jak takový monitor vybrat.

Mezi jednotlivými kanály můžete plynule listovat pomocí šipek. Skvělé je také rychlé přepínání mezi jednotlivými dny. Programy si není problém upravit přesně podle svého gusta. Set-top box umí pracovat i s několika účty najednou, takže si může každý člen domácnosti navolit přesně takové programy, které má zrovna on rád.

Co mi na druhou stranu chybělo je nějaké větší grafické menu a rozřazení pořadů do kategorií. Některé konkurenční digitální televize svým uživatelům automaticky vytváří graficky přehlednou nabídku dle žánru, která zahrnuje například drama, pohádky, dokumenty a jiné kategorie. Člověk tak nemusí hledat mezi stovkami programů, ale ten pravý najde právě v této nabídce.

Kvalita obrazu

Obrazová kvalita je na velmi slušné úrovni. Při pozorování z ideální vzdálenosti je sledovaný film detailní a hezký. Nebojím se tvrdit, že budou s výstupem spokojeni i náročnější uživatelé. V rámci nastavení lze využít maximální rozlišení Full HD 1080p50, poměr stran pak 16:9 nebo 4:3.

Kromě slušné kvality obrazu chválím také ozvučení. Hercům bylo vždy dobře rozumět stejně jako naladěným instrumentům. Není vlastně ani co dalšího psát – kvalita DIGI TV je skvělá.

Testado radí

Pokud si s něčím nevíte rady, doporučujeme zhlédnutí stručných videonávodů.

Dálkový ovladač

Součástí základního balení je také ovladač. Moc chválím kvalitní konstrukční zpracování. Tělo ovladače je pevné, nikde nic nevrže a jednotlivá tlačítka se mačkají pohodlně. Mají příjemnou odezvu a vůbec se nepromačkávají, jako tomu bývá u některých modelů zvykem.

Recenze digitální televize DIGI TV - ovladač

Kromě slušného zpracování oceňuji i funkční výbavu. Mimo standardních číslic najdete na ovladači tlačítko pro zobrazení informací o programu, seznam kanálů, přepínání programů a ladění hlasitosti, šipky pro pohyb v menu, krok zpět, vyhledávání, nahrávání a veškerý servis pro přetáčení kanálů.

Ovladač jsem schválně a opakovaně svěřil do rukou dvouletému dítěti, které všechna tlačítka samozřejmě obratně mačkalo. Tímto způsobem jsem se chtěl přesvědčit, zdali je možné celou službu nějakým způsobem „shodit“. Ničeho takového jsem se ale nedočkal, což je skvělá zpráva pro všechny rodiče. Ani ze zapomenutého ovladače na sedačce tak nemusíte mít žádné obavy.

Závěrečné zkušenosti a hodnocení

V prvé řadě chci zmínit, že nepatřím mezi vševědoucí televizní konzumenty, kteří mají veškeré funkce a možnosti televizí pod palcem. Přesně v takovém duchu jsem k DIGI TV přistupoval. Chtěl jsem zkrátka vyzkoušet, zdali je tato služba vhodná pro drtivou většinu běžných diváků. A k jakému závěru jsem dospěl?

Dvouměsíční zkušenosti jasně prokázaly, že je služba vysoce stabilní, ovládání jednoduché a programová nabídka dostatečně pestrá. Menu je přehledné, rychlé a v českém jazyce. Instalaci hodnotím jako snadnou a bezproblémovou. Také obraz je kvalitní a zvukový přednes poslouchatelný. Jedinou vadou na kráse je snad menu, ve kterém postrádám rozřazení pořadů dle žánru. Službu DIGI TV určitě doporučuji.

Klady
  • Různorodá nabídka programů
  • Premier League, LaLiga, Bundesliga a mnohé jiné
  • Možnost nahrávání pořadů
  • Podpora TV, PC, tabletu a chytrého telefonu
  • Slušná kvalita obrazu
  • Jednoduché ovládání v češtině
  • Skvěle optimalizovaná služba
Zápory
  • Postrádáme řazení filmů dle žánru

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 2.8 (9 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář
Uživatel
Iva Kubínová (28. 3. 2024 12:03)

Komentáře jsou hodně staré.Bez upozornění byly vypnuty,zrušeny programy AXN!Prošlá licence a nová v nedohlednu.Budeme hledat jinde!Navíc poplatky byly zdraženy!

Odpovědět
Uživatel
Bohumil Rosička (11. 4. 2024 10:04)

Dobrý den, jedná se o recenzi z roku 2019, kdy jsme službu testovali. Aktualizovanou verzi najdete zde: https://www.testado.cz/recenze-telly-tv/

Odpovědět
Uživatel
Miroslav (25. 3. 2020 14:03)

při nahrávání nemůžete přepínat na jiné kanály a mohli jste dát náhradu za sortovní kanály které dnes stratily význam děkuji.

Odpovědět
Uživatel
Digi TV (23. 3. 2020 12:03)

Dobrý den, vůbec s touto společností nejsem spokojená! Mám klasický balíček a byla jsem dohodnuta na 600,- . První vyúčtování mi přišlo 1660,- a hned další na to 457,- . Jako tohle není možný!!! A dnes mi přišlo další vyúčtování přes 3 tisíce. Nehodlám tohle platit. 😡

Odpovědět
Uživatel
telly (9. 6. 2020 06:06)

dobrý den, jsem na tom podobně, internet je pomalý, tv se mi neustále seká, že je slabé připojení k internetu, pořád po mě chtějí peníze, platim 1500 kč měsíčně, minulý měsíc po mě chtěli ještě 857 kč nevim ani za co, po týdnu mi vypli tv do doby než jsem to zaplatila a tendle měsíc po mě chtějí dalších 500 kč+zálohu co platim. také nevim za co. přitom jsem měla platit jen 500 kč měsíčně a najednou mi to zvedli na 1500 kč. a také mám klasický balíček. každý měsíc mi chodí upomínka na email, že dlužim tolik a tolik a nechápu za co. strašná společnost, určitě si seženu jinou společnost

Odpovědět
Uživatel
Jirka (20. 1. 2020 11:01)

Dobrý den, hrozná televize. Věčné aktualizace. Koukáte na film a ten se vám vypne. Předražená služba. Když mi to přestalo hrát, musel jsem čekat 14 dní na technika , kterého si každý měsíc člověk platí. Při ukončení smlouvy a okamžitému nevrácení zařízení, které nemá téměř žádnou hodnotu, okamžité penále cca10 tisíc. Jsou to pěkný loupežníci. Podotýkám, že jsem jim zařízení odeslal , ale vrátilo se mi zpět, takže jsem se samozřejmě nevešel do některé lhůty. Praktiky devadesátých let. Rozhodně bych tuto službu nikomu nedoporučoval.

Odpovědět
Uživatel
digi setobox (14. 1. 2020 12:01)

Poradte,pred dvema lety sem si nabehla a vzala si Digi na dva mesice,zadarmo.Po dvou mesicich kdyz sem to chtela vratit,dozvedela sem se ze mam smlouvu na dva roky,ted po dvou letech sem dostala vcera sms ze jsme nevratily setobox ,za ktery jsme zaplatili 700kc,dnes prisel dopis od vymahaci agentury ze dluzime 8250kc,a upozorneni ze uz to s digi nema nic spolecneho a ze nas navstivi inkasni specialista tedy exekutor.Dekuji za radu.Castka kterou po me chteji je muj duchod.Ivana

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (21. 1. 2020 15:01)

Dobrý den, vaší situace je mi líto. Doporučuji na společnost zavolat a pokusit se vše vyřešit lepší cestou. Bohužel vám jinak poradit nemohu :(

Odpovědět
Uživatel
JIŘÍ (2. 1. 2020 08:01)

No moc me sklamali. Neochota,neda se dovolat operatorovy, pri instalaci odmital technik montaz aniz by si ofotil OP ze to ma narizene i pre nesouhlas s RČ. Kdo ma stejnou zkusenost prosim napiste hodlam podat zalobu pro poruseni ochranu oso. udaju. jirka.hubenej@seznam.cz Diky Dohnal , Teplice

Odpovědět
Uživatel
Zdeněk (12. 8. 2019 20:08)

Již 3 dny mi kostičkuje obrazovka a to mi byla zvýšena cena za používání Digi tv. Jsem již z toho nešťastný. Tak nevím jestli mám přejít k jiné společnosti??? Přičemž Digi tv používám od r.2008.

Odpovědět
Uživatel
Petr Smejkal (13. 8. 2019 17:08)

Dobrý den, i když nejsem technik této společnosti, doporučuji vám zavolat na infolinku, kde vás zřejmě odkáží na technickou podporu. Asi něco zlobí... Zkoušel jste restart systému? Nebo vytáhnout TV z elektriky?

Odpovědět
Uživatel
Jiří Seifert (5. 8. 2019 11:08)

Dobrý den.Váženíuž to bude rok co jsem si pořídil Balíček DIGI sport.Jsem vcelku spokojen až na program Arena sport který je stále vysílan v SD,Mám chytrou tv a na té je tento obraz šílený,že se raděli na tento kanál nedívám.Má otázka kdy bude konečně vysílán v HD rozlišení.Doufám,že se dočkám.S pozdravem Seifert Jiří.

Odpovědět
Uživatel
Gritz Jaroslav Chodová Planá (25. 7. 2019 09:07)

Již dva měsíce využívám TVPI Chytrá anténa Digi2GO a jsem velmi spokojený. Za 100Kč měsíčně mám perfektní obraz a zvuk přes setobox Arris a pevné internetové připojení. Doporučuji !

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář