Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze digitální televize DIGI TV

Ke sledování oblíbených seriálů a filmů je zapotřebí spolehlivý poskytovatel. Po dobu 2 měsíců jsme otestovali digitální televizi DIGI TV, o které vám v následujících řádcích přinášíme naše divácké dojmy.

  Obsah balení

  Pokud si službu DIGI TV objednáte, domů vám přijde krabice, uvnitř které najdete vše potřebné. V prvé řadě se jedná o set-top box Arris VIP 1113 M (lze zavěsit na zeď), síťový adaptér, ovladač, baterie do ovladače, HDMI kabel (propojí set-top box s TV), ethernetový kabel (propojí set-top box s internetovým routerem), audio kabel, technické informace, návod k instalaci a popsané funkce ovladače v českém jazyce.

  Jak jsem řekl výše, ke zprovoznění služby není nic dalšího potřeba. Dost ale záleží na tom, zda budete set-top box připojovat k internetovému kabelu poblíž routeru. Pokud máte váš internetový přijímač několik metrů daleko (třeba ve vedlejším místnosti), budete muset použít jiný internetový kabel, než co je v základním balení. Ten je totiž krátký a příliš daleko nedosáhne. To stejné platí i v případě HDMI kabelu.

  Recenze digitální televize DIGI TV - obsah balení

  První spuštění

  Instalace a první start DIGI TV je nesmírně jednoduchý a nenáročný. Pokud patříte mezi technicky nepolíbené uživatele, vězte, že vám nebude první spuštění této služby dělat žádný problém. Jednoduše vybalíte set-top box, ze zadní strany připojíte napájecí adaptér, internetový kabel (set-top box přes Wi-Fi nefunguje) a HDMI kabel. Poté se stačí přihlásit na stránce služby moje.digi2go.cz, kde vyplníte údaje, které obdržíte společně se službou. Pak už nezbývá nic jiného než zapnout televizi a je hotovo.

  S touto službou ovšem nejste vázání pouze na vaši televizi. DIGI TV můžete vesele využívat až na 4 zařízeních. Digitální televizi jsem vyzkoušel na tabletu, počítači a notebooku a vše šlapalo jako hodinky. Televize fungovala bez problémů a výstup byl vždy stabilní. Své oblíbené pořady tedy můžete sledovat i mimo domov, což je samozřejmě obrovská výhoda.

  Nabídka programů

  Nabídka televizních stanic je skutečně pestrá. Množství a rozličnost programové zábavy se odvíjí od televizního balíčku, který si předplatíte. Některé programy navíc si můžete ještě dokoupit, takže přednastavená programová nabídka nemusí být konečná. Osobně mezi nabízenými programy nic nepostrádám a myslím si, že si mezi nimi vybere úplně každý. Od milovníků napětí, přes akci, romantiku, lechtivou tématiku, přírodu, po pohádky a hudbu.

  Základní – 349 Kč / měs.

  Jak již název napovídá, základní balíček nabízí směsici televizní zábavy. Nechybí zábava, napětí, sport či pohádky. K dostání je maximálně 77 TV kanálů, z nichž je 40 v HD kvalitě. Nechybí například ČT1 HD, Nova HD, Nova Gold HD, Prima HD, TV Seznam HD, Nova Cinema HD, Proma COOL HD, Filmbox Extra HD, ČT24 HD, Prima ZOOM HD, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD, nebo z dětských ČT :D, Tuty TV HD a další. Základní programový balíček si lze za příplatek rozšířit o dalších programy navíc, jako je kupříkladu HBO, CINEMAX a mnohé další. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

  Maxi – 849 Kč / měs.

  Pokud patříte mezi náročné televizní fanoušky a potrpíte si na maximální množství televizní zábavy, balíček Maxi bude pro vás to pravé televizní. Nabízí celkem 112 TV kanálů, z nichž je 58 v HD. Programová výbava zahrnuje třeba Digi Sport HD, HBO HD, Cinemax HD, JOJ Cinema HD, National Geographic HD, Dusk TV, Disney Junior nebo erotiku v podobě Eroxxx HD. Více o balíčku zde. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

  Sport Plus – 349 Kč / měs.

  Tento balíček zahrnuje celkem 20 TV stanic, z nichž je 18 v HD kvalitě. Konkrétně se jedná například o program Digi Sport HD, Eurosport HD, Nova Sport HD, ČT Sport HD, Golf Channel, Arena Sport a jiné. Pokud si tento balíček objednáte, v základu vám poběží pouze na jednom zařízení. DIGI TV nabízí přímé přenosy a záznamy z anglické fotbalové Premier League, španělské LaLigy, německé Bundesligy nebo italské Série A na sportovních kanálech Digi Sport. Více o balíčku zde. Podrobné informace o balíčku najdete zde.

  Televizní stanice a přehrávání

  Nesmírnou výhodou DIGI TV je možnost sledovat filmy, pořady a seriály z archivu. To znamená, že i když je pondělí, můžete si pustit napínavou detektivku z minulého týdne. Na přehrávání přitom není vůbec nic složitého. V rámci menu si jednoduše začnete listovat zpátky mezi programy, až narazíte na ten pravý. Pak stačí stisknout tlačítko „OK“ na ovladači a pořad se již automaticky spustí.

  Mimo týdenního archivu máte možnost si vybrané programy nahrávat na dobu 30 dní. Stačí si na daný kanál dohledat v menu a stisknout tlačítko „Rec“. Nahrávání funguje podobně přímo během sledování daného filmu, kdy stačí dané tlačítko prostě zmáčknout. Takový způsob se ukázal jako velmi komfortní a jednoduchý. Není se zkrátka ani co učit – vše je intuitivní a snadné. Nahrané pořady se ukládají v záložce „Nahrané pořady“, kde je máte všechny hezky na očích.

  Pokud přijdete ke svému oblíbenému seriálu pozdě a nestojíte o nějaké nahrávání, jednoduše si daný program přehrajete od začátku. Stačí zmáčknout šipku na ovladači a je hotovo. Pořad si přetočíte podle potřeby přesně na takovou časovou pozici, kam zrovna potřebujete. Možnost přetáčení jsem využil hlavně pro přeskakování otravných reklam, tedy v případě, kdy jsem sledoval již nahraný film (aktuální vysílání přetáčet samozřejmě nelze). Líbivá je i možnost pozastavení, kterou uvítáte při vyřízení telefonátu nebo odskočení na toaletu. Jakmile přijdete zpátky k televizi, jediným tlačítkem pokračujete přesně tam, kde jste před chvílí skončili.

  Programový průvodce

  Menu je vytvořeno v jednoduchém uživatelském duchu. Před jeho používáním jsem si nečetl návod a ani později jsem ke čtení technikálií nucen nebyl. Veškeré informace jsou v českém jazyce, takže se stačí jenom dívat. Nemusíte mít ani strach, že nebudete vědět, co na ovladači máte zmáčknout. Informativní poznámky vás na televizi vyspraví o všech funkcích a možnostech.

  Menu je rychlé a výborně optimalizované. Ani při rychlejším rolování a výběru kanálů se jednotlivé položky nezasekávají a pohyb je pohodový. Během 2 měsíců používání jsem se nesetkal s technickými problémy, což svědčí o celkové vyladěnosti systému. Důležitou roli hraje samozřejmě rychlost vašeho internetového připojení. Pro maximální kvalitu je doporučována minimální rychlost 6 Mbps, což nebude v dnešní době u většiny domácností žádný problém.

  Při sledování pořadu se můžete jediným kliknutím podívat, jak dlouho trvá nebo si o něm zjistit podrobnější informace. Dále se mi moc líbí přehledná lišta, na které jasně vidíte, v jaké časové fázi se daný program zrovna nachází. Navíc se během přetáčení nad lištou zobrazuje malé okénko s grafickým náhledem.

  Náš tipNáš tip

  Víte, že DIGI TV můžete sledovat i na počítači? Pro pohodové sledování doporučujeme kvalitní monitor. Poradíme vám, jak takový monitor vybrat.

  Mezi jednotlivými kanály můžete plynule listovat pomocí šipek. Skvělé je také rychlé přepínání mezi jednotlivými dny. Programy si není problém upravit přesně podle svého gusta. Set-top box umí pracovat i s několika účty najednou, takže si může každý člen domácnosti navolit přesně takové programy, které má zrovna on rád.

  Co mi na druhou stranu chybělo je nějaké větší grafické menu a rozřazení pořadů do kategorií. Některé konkurenční digitální televize svým uživatelům automaticky vytváří graficky přehlednou nabídku dle žánru, která zahrnuje například drama, pohádky, dokumenty a jiné kategorie. Člověk tak nemusí hledat mezi stovkami programů, ale ten pravý najde právě v této nabídce.

  Kvalita obrazu

  Obrazová kvalita je na velmi slušné úrovni. Při pozorování z ideální vzdálenosti je sledovaný film detailní a hezký. Nebojím se tvrdit, že budou s výstupem spokojeni i náročnější uživatelé. V rámci nastavení lze využít maximální rozlišení Full HD 1080p50, poměr stran pak 16:9 nebo 4:3.

  Kromě slušné kvality obrazu chválím také ozvučení. Hercům bylo vždy dobře rozumět stejně jako naladěným instrumentům. Není vlastně ani co dalšího psát – kvalita DIGI TV je skvělá.

  Testádo radíTestádo radí

  Pokud si s něčím nevíte rady, doporučujeme zhlédnutí stručných videonávodů.

  Dálkový ovladač

  Součástí základního balení je také ovladač. Moc chválím kvalitní konstrukční zpracování. Tělo ovladače je pevné, nikde nic nevrže a jednotlivá tlačítka se mačkají pohodlně. Mají příjemnou odezvu a vůbec se nepromačkávají, jako tomu bývá u některých modelů zvykem.

  Recenze digitální televize DIGI TV - ovladač

  Kromě slušného zpracování oceňuji i funkční výbavu. Mimo standardních číslic najdete na ovladači tlačítko pro zobrazení informací o programu, seznam kanálů, přepínání programů a ladění hlasitosti, šipky pro pohyb v menu, krok zpět, vyhledávání, nahrávání a veškerý servis pro přetáčení kanálů.

  Ovladač jsem schválně a opakovaně svěřil do rukou dvouletému dítěti, které všechna tlačítka samozřejmě obratně mačkalo. Tímto způsobem jsem se chtěl přesvědčit, zdali je možné celou službu nějakým způsobem „shodit“. Ničeho takového jsem se ale nedočkal, což je skvělá zpráva pro všechny rodiče. Ani ze zapomenutého ovladače na sedačce tak nemusíte mít žádné obavy.

  Závěrečné zkušenosti a hodnocení

  V prvé řadě chci zmínit, že nepatřím mezi vševědoucí televizní konzumenty, kteří mají veškeré funkce a možnosti televizí pod palcem. Přesně v takovém duchu jsem k DIGI TV přistupoval. Chtěl jsem zkrátka vyzkoušet, zdali je tato služba vhodná pro drtivou většinu běžných diváků. A k jakému závěru jsem dospěl?

  Dvouměsíční zkušenosti jasně prokázaly, že je služba vysoce stabilní, ovládání jednoduché a programová nabídka dostatečně pestrá. Menu je přehledné, rychlé a v českém jazyce. Instalaci hodnotím jako snadnou a bezproblémovou. Také obraz je kvalitní a zvukový přednes poslouchatelný. Jedinou vadou na kráse je snad menu, ve kterém postrádám rozřazení pořadů dle žánru. Službu DIGI TV určitě doporučuji.

  Klady
  • Různorodá nabídka programů
  • Premier League, LaLiga, Bundesliga a mnohé jiné
  • Možnost nahrávání pořadů
  • Podpora TV, PC, tabletu a chytrého telefonu
  • Slušná kvalita obrazu
  • Jednoduché ovládání v češtině
  • Skvěle optimalizovaná služba
  Zápory
  • Postrádáme řazení filmů dle žánru

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte recenzi

  Celkové hodnocení: 4.0 (4 hlasy)

  Autor recenze

  Petr Smejkal
  Petr Smejkal

  Milovník nových technologií, populární vědy, techniky, historie, internetu a knih. Obdivovatel Elona Muska, vesmíru a hrdinů (nejen) z 2. světové války.

  Podobné recenze

  Diskuse u článku

  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Odeslat komentář