Recenze digitální televize Lepší.TV

Televizní vysílání za posledních několik krátkých let zaznamenalo obrovské změny. Některé byly k horšímu a jiné zase k lepšímu. Pokud jde o obrat k lepšímu, mezi asi největší pozitiva patří výskyt digitálních televizních služeb, které mohou náročnějším divákům jejich sledování usnadnit a zefektivnit. Jedna taková se nám dostala na stůl. Řeč je o multifunkční internetové televizi Lepší.TV, kterou si lze pořídit za cenu 189 Kč měsíčně.

Danou službu jsme po dobu jednoho měsíce vyzkoušeli a nyní vám přinášíme naše postřehy. Hlavně nás zajímalo, jak si stojí v porovnání s tvrdou konkurencí, která na mobilním a televizním trhu vládne řadu let.

Obsah balení

Pokud si Lepší.TV objednáte, domů vám dorazí papírová krabice, ve které se nachází TV box (přijímač), napájení do sítě, dálkový ovladač + baterie, HDMI kabel a uživatelský manuál v češtině. Spolu s tímto balením k nám doputoval také internetový kabel, který jsme ovšem nevyužili pro jeho krátkost. Je nicméně podstatné, kde máte umístěn svůj internetový router – pokud blízko, kabel samozřejmě přijde vhod.

Lepší.TV

Datový tok Lepší.TV sice lze “živit” také po Wi-Fi, nicméně jak sám poskytovatel upozorňuje, bezdrátový přenos musí být dostatečně silný a spolehlivý, aby služba dobře fungovala. Všichni dobře víme, jak to s tímto typem připojení vlastně je, tudíž je nejlepší počítat s drobnou dírou ve zdi a menší investicí do několikametrového internetového kabelu. Za trochu úsilí budete náležitě odměněni spolehlivým přenosem.

První spuštění

Po zapojení TV boxu do sítě, propojením s internetovým kabelem a s televizí pomocí HDMI kabelu, se celá služba automaticky spustí sama. V prvních okamžicích služba nabízí možnost volby připojení a případně doladění okrajů obrazovky. Nic složitého, digitální televizi spustí skutečně i začínající uživatel.

Obrovskou výhodou Lepší.TV je možnost sledovat své oblíbení filmy nejen na televizi, ale také na počítači, tabletu a mobilním telefonu. Netřeba nic zdlouhavě instalovat ani ladit, jednoduše jsem si na každém přístroji zašel na stránku Lepsi.TV, kde jsem se přihlásil na svůj účet – a bylo hotovo. Služba byla ihned k dispozici – kdekoliv a kdykoliv.

Bezproblémový chod na jakémkoliv místě a mimo domov je skutečně výhoda všech výhod. Svůj oblíbený pořad nebo film si tak můžete prohlédnout cestou do zaměstnání, do školy nebo prostě někde venku během nudných chvil. Lepší.TV tedy volila cestu budoucnosti, kdy nebude potřeba žádných drahých a otravných přijímačů a kabelů, ale jednoduše si uživatel vystačí s internetovým připojením.

zpět na obsah ↑

Televizní stanice a přehrávání

Za paušální částku 189 Kč měsíčně je k mání více než šedesátka programů, mezi nimiž jsou zastoupeny klasické stanice typu ČT1, ČT2, NOVA, NOVA CINEMA, Prima a třeba Prima COOL. Mezi filmovými stanicemi najdete JOJ Cinema, Filmbox Premium, HOROR Film a třeba CS Film. Nechybí ani dětské stanice, trojice programů pro dospělé s lechtivou tématikou, slovenské programy, hudební a zpravodajské stanice včetně rádií. Dokumentární stanice jsou zastoupeny programy Prima ZOOM a KinoSvět, na čemž by mohl provozovatel lehce zapracovat a daný sortiment rozšířit o několik dalších. Je i skvělé, že se v nabídce nachází několik prémiových stanic a ve videotéce zase kolem 400 “nejlepších” filmů v ceně.

lepsitv

Jednotlivé programy lze sledovat s odstupem 7, 14 až 30 dní. Vždy záleží na dané stanici. Kromě zpětného sledování můžete vybraný pořad přetáčet a pozastavovat. To divákovi ušetří spoustu času, kterou by jinak strávil sledováním otravných reklam. Tato výhoda navíc eliminuje, aby vám nějaký film či pořad unikl. A pokud vám zazvoní telefon, pořad „pauznete“, hovor si v klidu vyřídíte a svůj oblíbený film můžete pohodlně sledovat přesně tam, kde jste skončili.

Obrovskou výhodou této služby je také možnost si vámi vybrané filmy nahrávat a kdykoliv si je s odstupem času spustit. Jednoduše zmáčknete tlačítko a poté se můžete nerušeně koukat. Nahraný pořad se automaticky přesune do sekce s nahrávkami, kde budete mít všechny filmy na jednom místě – přehledně a kdykoliv k dispozici. A je jedno, kde dáte pokyn k nahrávání, podívat se na něj můžete na jakémkoliv zařízení s internetovým připojením. Prostě se přihlásíte a službu naplno využíváte.

Co se týče kvality zobrazení, jedná se spíše o průměr. Zde Lepší.TV za některou konkurencí ještě zaostává a má co dohánět. Pokud jste milovníci sebemenších detailů a titěrností, tato služba pro vás zřejmě vhodná úplně není, neboť výstupní kvalita není úplně kvalitní.

zpět na obsah ↑

Elektronický programový průvodce

Během používání Lepší.TV budete využívat přehledného programového průvodce, který je hezky graficky zpracován. Na horní straně lišty je k vidění časová osa, vlevo jednotlivé stanice a vpravo od nich zase vybrané pořady. Po trošce cviku se budete velice rychle orientovat a filmový výběr vám zabere jen několik krátkých okamžiků.

Vybráním pořadu se na spodní části obrazovky zobrazí informativní lišta, která diváka seznámí s celkovým procentuálním hodnocením pořadu, jeho celým názvem a třeba délkou. Po spuštění začne automaticky ubíhat grafický indikátor, který vás v aktuálním čase informuje o době přehrávání a času do konce vysílání.

Programový průvodce nabízí skutečně mnoho užitečných informací, osobně bych ale uvítal větší přehlednost. Dalo mi docela dost úsilí, abych se ve všech těch barvách, kolonkách, číslech a popiscích orientoval. Nejde však o nic zásadního, ale o trochu trpělivosti a zvyku.

zpět na obsah ↑

Dálkový ovladač

Pomocí přiloženého dálkového ovladače můžete pohodlně ovládat celé digitální vysílání. Mezi tlačítky se nachází mimo zapnutí TV boxu také standardní nabídka pro přetáčení a pozastavení, nahrávání, informace o pořadu, krok zpět, skok na domovskou obrazovku a třeba i číslice, s jejichž pomocí si můžete jednotlivé programy vybírat.

Lepší.TV

zpět na obsah ↑

TV box

Přiložená “chytrá krabička” neslouží pouze k přehrávání vybraných pořadů, ale dokáže zajistit podporu i mnoha jiných funkcí. Jedná se vlastně o jakýsi miniaturní počítač s operačním systémem Android, který nabízí mnoho zábavy. Přes TV box si můžete stáhnout tisíce her přes službu Google Play Store, brouzdat po internetu přes prohlížeč Google Chrome, listovat v galerii, poslouchat hudbu nebo třeba sledovat kanál YouTube.

Valnou většinu úkonů  zvládnete pomocí přiloženého dálkového ovladače, nicméně mnoho her se (logicky) s jednoduchými tlačítky hrát nedá. I na tuhle skutečnost ale služba Lepší.TV pamatuje a do TV boxu lze přes USB port zapojit vaši klávesnici a myš. Na bočních stranách TV boxu totiž nenajdete pouze klasický ethernetový port a HDMI zdířku, ale také dvojici USB portů a zdířku pro vložení SD/MMC.

A pokud si chcete dopřát maximální pohodlí, stačí si pořídit bezdrátový HW a vše ovládat z gauče i na větší vzdálenost. Nikdo vám v ničem bránit nebude. Kladně hodnotím také miniaturní velikost TV boxu, jejíž přítomnost vám nebude v obývacím pokoji narušovat celkový design místnosti. Možná přítomné diody svítí až moc, ale to je prostý detail.

Lepší.TV

zpět na obsah ↑

Závěrečné zkušenosti a hodnocení

Po měsíci zkoušení mohu obecně říci, že jsem byl se službou Lepší.TV spokojen. Kladně hodnotím především pestrou nabídku programů, nadupanou filmovou videotéku, možnost si pořady nahrávat a libovolně přetáčet a pozastavovat. Výborná je i možnost službu využívat na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu, kdykoliv a kdekoliv v republice. Navíc jsem se během měsíce nikdy nesetkal s výpadkem nebo nějakým technickým problémem, který by mi ve sledování televize nějak bránil. Solidní snůška pozitiv za paušální částku 189 Kč měsíčně. Výborná je i garance vrácení peněz v případě, že nebudete s Lepší.TV spokojeni.

Negativně naopak hodnotím horší kvalitu zobrazení, která by zejména náročnějšímu divákovi vadit přece jen mohla. Provozovatelům bych také doporučil zjednodušit a zpřehlednit uživatelské rozhraní k přehrávání filmů, kde by mohl začínající uživatel mírně znejistit.

KLADY
 • Pestrá nabídka TV programů
 • Hutná dávka filmů ve videotéce
 • Možnost nahrávání pořadů
 • Podpora TV, PC, tabletu a chytrého telefonu
 • Optimalizovaná služba
ZÁPORY
 • Horší kvalita obrazu
 • Nepřehledné uživatelské prostředí
Uživatelské hodnocení: 3 (9 hlasů)

Za zapůjčení děkujeme lepsi.tv.

Milovník nových technologií, populární vědy, techniky a historie. Velký optimista s pesimistickými názory, který je fascinován životem vizionáře Elona Muska, který svojí neskutečnou pílí dokázal prakticky z ničeho vybudovat obrovskou příležitost pro lidstvo.

9 komentářů
 1. LEPSI TV PROMO KÓD : Pitrygo6414
  U objednávky zadáte do formuláře https://www.lepší.tv/objednavka/ a neplatíte poštovné.

  Se službou velká spokojenost, kvalita obrazu není vůbec špatná!

  • Největší sračka co je kvalita žádna nic tam nedávají furt to samé dokola a ještě vam účtujou HBO ktedy sem chtěla jen na měsíc oni to účtují porad 200 na vis ale pecka je to ze to nefunguje tak pozor!!

 2. Mám lepšítv již druhý měsíc a nezbývá mi než souhlasit s uvedeným článkem.Zatím jsem velmi spokojen.

 3. Dneska jsem to objednal na zkousku, vypada to, ze dvvt davam vale, za ty prachy jsem ochoten to platit, narozdil od konkurentu. Doufam, ze si to tu cenovku udrzi. Obraz by mohl byt lepsi, zvlast u hd programu. Snad to jeste vylepsi

 4. Dobrý den nedoporučuji mám to už půl roku aplikace v tv se seká to je to nejmenší po dvou měsících přidaly kanály HBO na měsíc zdarma po uplynutí toho měsíce jsem najednou platil místo 200 asi 430 korun a to jsem to zasrany HBO nechtěl nechápu jak vám můžou dát kanály navíc bez domluvy a bez objednání. Na infolinku se nedá pořádně dovolat.odstoupil jsem tedy od smlouvy zaplatil jsem za 3 měsíce 1200 i s tím HBO a přijdu domů kouknu na lepsitv a HBO nikde takže zase volání na info a tam mi řekl pan tak já vám to teda zapnu to je vše.zlodejna jak prase nebrat stejně tam nic nedavaj.

 5. Pozor na LepsiTV!!!!!
  Lakaju na garanciu vratenia penazi, co je klamstvo!!!
  Zaplatil som si sluzbu na 1 mesiac a po 3 tyzdnoch som ziadal pre nekvalitny obraz vratenie penazi. Doteraz mi ziadne peniaze neposlali, no po 2,5 mesiaci mi poslali odstupenie od zmluvy so sankciou 3 nasobku mesacneho poplatku s vyhrazanim sa ze budem musiet zaplatit aj sudne trovy a naklady na pravne sluzby. Seriozna firma sa takto neprezentuje. POZOR na LepsiTV!!!

 6. Již několik měsíců používám Lepší TV a zde jsou plusy a mínusy:

  Plusy:
  – neomezené nahrávání pořadů (v nízké kvalitě)
  – výběr filmů dle hodnocení

  Mínusy:
  – špatné jednání se zákazníkem, nevstřícnost (typičtí hulváti z Ostravy)
  – tragické smluvní podmínky
  – absolutně strašný setup box (malý dosah dálkového ovládání, tragicky pomalý – nějaký čínský bazmek; posílám na reklamaci protože se rozpadá obraz při zahřívání)
  – nevyladěný software (pomalé, chybové hlášky hned po vybalení, špatná ergonomie ovládání, nefunguje čeština na USB klávesnici, menu se týká telefonu, jiné aplikace (prohlížeč, Youtube …) nejsou optimalizované na ovládání klávesnicí nebo dálkovým ovladačem a tak jsou v praxi dost nepoužitelné.
  – nic moc kvalita obrazu – při rychlých pohybech cukání obrazu

  Hlavní problém mám s nekvalitou setup boxu ve spojení s absolutní nevstřícností.Takový hovádka by člověk pohledal a jednání s nima je za trest.

 7. Sluzba me na prvni pohled zaujala, ale po podrobnejsim zkoumani jsem skepticky. V castych otazkach tvrdi, ze nepodepisujete smlouvu, ale ejhle, pri objednavani najednou smlouva je. Tvrdi, ze muzete zaplatit i prevodem nebo slozenkou, ale pri objednavce je jedina moznost platba kartou a jeste navic je povinne zatrzeno, ze povolujete pravidelne strhavani platby. Pritom tvrdi, ze se k nicemu nezavazujete. Reakce podpory na zaslane dotazy je starsi vic, nez tyden. Kdyz k tomu pridam nektere zdejsi reakce, tak tomu uz moc naklonen nejsem…

 8. Má zkušenost je bohužel podobná 🙁
  Měl jsem možnost službu vyzkoušet na TV Samsung, kde běžela přímo v aplikaci televize. Tam vše fungovalo poměrně dobře, kvalita obrazu sice byla o něco horší než klasické DVBT HD vysílání i než připojená T-Mobile TV, ale pořád byla dostačující. Objednal jsem tedy TV Box k mé starší Full HD Plasma TV LG 50″. První co nefungovalo je dálkový ovladač…zadání přihlašovacích údajů mi trvalo pět minut, když jsem měl ovladač půl metru od IR přijímače (když používají externí IR přijímač, asi nějaký problém bude, nikde jinde jsem takovou věc neviděl). Horší je to s kvalitou obrazu, která i přes vybranou Vysokou kvalitu je u HD programů na úrovni obyčejného vysílání DVBT.
  Zkusil jsem kontaktovat podporu e-mailem, ale bez odezvy. Zkusil jsem chat na jejich stránkách, což zafungovalo, ale jediné co jsem se dozvěděl, že mám vyměnit baterie v ovladači. Když jsem se zeptal jaký je s těmi ovladači známý problém, dostal jsem odpověď že žádný (kdyby nebyl, proč by v FAQ měli jako jeden z mála bodů nefunkční dálkové ovládání – kontaktujte podporu).
  Když to shrnu, jsem opravdu docela zklamaný a ani nemám chuť se pouštět do nabízené reklamace, ale rovnou zařízení vrátím… Doufám, že si nezažiji ještě zkušenost s vymáháním těch 2000 Kč za TV box… Tak uvidíme…

  Okomentujte