Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze Dormeo Aloe Vera 5 zón

4. 10. 2021 aktualizováno

Hodnocení Dormeo Aloe Vera 5 zón

Lepší spánek díky Aloe vera? Přistýlka Dormeo Aloe Vera 5 zón láká na speciální bylinné ošetření. Nabízí také antibakteriální ochranu, vysokou prodyšnost a pět samostatných komfortních zón. Nejdůležitější klady i zápory přiblížíme v naší aktuální recenzi.

Detailní porovnání s konkurencí nabízí náš výběr nejlepších přistýlek Dormeo.

Hodnocení Dormeo Aloe Vera 5 zón

8.9

Skvělá

Přistýlka se sametovým povrchem ošetřeným výtažkem z léčivé byliny Aloe vera. Kvalitní zpracování a moderní design doplňuje pohodlí pěti komfortních zón optimalizovaných pro různé části těla. Samozřejmostí je antibakteriální ochrana spolu s vysokou prodyšností.

Konstrukce
9
Možnosti použití
8.5
Komfort
9
Design
9
Klady
  • Potah ošetřený Aloe vera
  • 5 komfortních zón
  • Vysoká prodyšnost
  • Antibakteriální ochrana
  • Moderní design
  • Vynikající poměr ceny a kvality
Zápory
  • Nižší tuhost nemusí vyhovovat všem

Konstrukce –⁠ 9/10

Hodnocená přistýlka značky Dormeo měří na výšku 5 cm. Hlavní část zabírá jádro s výškou 4 cm, zbývající 1 cm patří Formacell pěně prošité do povlaku. Vlákna potahu navíc obohatily výtažky z Aloe Vera. Jádro tvoří kvalitní pěna Orthocell. Zajišťuje přistýlce dostatečnou pevnost při současné schopnosti přizpůsobit se tvaru vašeho těla. Kvalita zpracování je vynikající.

Samozřejmě nechybí důkladná antibakteriální ochrana. Dormeo kladlo důraz také na zvýšenou prodyšnost. Dobrá cirkulace vzduchu pomáhá efektivně odvádět vlhkost a posiluje dojem svěžesti. Suché prostředí podporuje kvalitní spánek a navíc omezuje množení bakterií nebo roztočů. Tím se ještě vylepšuje antibakteriální ochrana.

Pozor

Tuhosti matrace věnujte dostatečnou pozornost. Příliš tvrdá nebo naopak měkká matrace může vést k rozličným zdravotním komplikacím v podobě bolesti zad a boků, znecitlivění končetin nebo mravenčení.

Testovaná přistýlka Dormeo Aloe Vera 5 zón patří mezi měkčí typy, vhodné spíše pro menší a lehčí postavy. Ocení ji také lidé s bolestmi kloubů. Měkký povrch tlačí na klouby jen velmi mírně a nezpůsobuje nepříjemné otlaky nebo bolesti, které by spánek rušily. Pokud plánujete touto přistýlkou vylepšit starší postel nebo pohovku, pravděpodobně s ní budou nejspokojenější ženy, starší lidé či osoby s revmatickým onemocněním. Rozhodující jsou ovšem vždy vaše zvyky a individuální potřeby.

Možnosti použití –⁠ 8,5/10

Možnosti použití jsou stejně široké jako v případě ostatních přistýlek Dormeo. Nechybí pohodlí kombinované se skladností. Přistýlku Aloe Vera stačí jednoduše srolovat a přenést nebo uklidit. Můžete ji také uložit do přenosného vaku. Vyžaduje to trochu šikovnosti.

Nejde sice o tak pohodlné řešení jako v případě stahovacích pásků, ale na druhou stranu vak oceníte při cestování. Dobře se s ním manipuluje. Navíc chrání potah před ušpiněním.

Aloe Vera kvalitní přistýlka Dormeo recenze

Testovanou Dormeo Aloe Vera samozřejmě využijete jako běžnou přistýlku pro občasné přespání. Vzít si ji můžete také na dovolenou. Zajistí vám pohodlný spánek v karavanu i kempu. Díky kvalitnímu zpracování se nemusíte bát ani každodenního používání. Hodí se jako horní matrace v případě, kdy chcete zachránit starší proleželou matraci nebo vám původní matrace z libovolného důvodu přestala vyhovovat.

Komfort –⁠ 9/10

Vynikající pohodlí zaručuje pětice komfortních zón. Celá přistýlka se dělí na pět částí určených pro hlavu a krk, trup, boky, nohy a chodidla. Každá z těchto částí nabízí tělu jinou oporu. Dochází tím k optimálnímu rozložení hmotnosti. Cílem tohoto dělení je dosáhnout optimálního poměru mezi správnou oporou a vyrovnáním páteře.

Vše při maximálním stupni pohodlí bez pocitu tvrdosti nebo přílišného tlaku.

Dormeo Aloe Vera pět zón komfortu recenze

Specialitou hodnocené přistýlky je potah ošetřený výtažkem z léčivé byliny Aloe vera. Díky tomu poskytuje mimořádnou měkkost. Povrchová úprava dále posílila pocit svěžesti a změnu poznáte i pouhým dotykem. Látka je mnohem příjemnější na omak.

Testado radí

Aloe vera je vytrvalá sukulentní bylina s dlouhými listy zakončenými jemnými ostny. Její léčivé vlastnosti se využívají již několik tisíc let. Ceněna je mimo jiné díky vysokému obsahu polysacharidů, které mají na lidské tělo komplexní hojivé účinky. Aloe vera se využívá i při léčbě spálenin.

Vysoká prodyšnost pomáhá nejen při odvádění vlhkosti, ale vylepšuje i termoregulaci. Nabídne příjemně chladivý pocit se snahou předejít přehřátí spojenému s nepříjemným pocením.

přistýlka s přídavkem Aloe Vera recenze

Design –⁠ 9/10

Přistýlka Aloe Vera 5 zón disponuje elegantním designem, kde základní bílou barvu doplňují světle zelené detaily. Zelený je také bok přistýlky. Spodní část pak obsahuje neklouzavé plochy. Ve většině případů nebudete muset přistýlku nijak poutat, stačí ji položit na místo.

Potah přistýlky snadno sundáte a vyperete. Díky jednoduchému čištění se hodí i jako horní matrace, která chrání drahé klasické matrace pod sebou.

Vybírat můžete z 11 standardních velikostí. Nejmenší přistýlka Aloe Vera 5 zón měří 70 × 190 cm, největší naopak 180 × 200 cm. V nabídce naleznete šířky 70, 80, 90, 120, 140, 160 a 180 cm.

Technické parametry

Dormeo Aloe Vera 5 zón
Parametry
Výška 5 cm
Jádro 4 cm; pěna Ecocell
Horní vrstva
1 cm; tkaný potah s přídavkem Formacell pěny
Antibakteriální úprava
Komfortní zóny
5; hlava a krk, trup, boky, nohy, chodidla
Pratelný potah
Zvýšená prodyšnost
Velikost 11 variant; od 70 × 190 cm do 180 × 200 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář