Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze AKU křovinořezu Einhell Agillo

10. 4. 2022 aktualizováno

podrobná recenze aku křovinořezu Einhell AgilloVítěz testuTestado.cz

Tento výkonný akumulátorový křovinořez Einhell Agillo překvapí hlavně dlouhou výdrží, solidním zpracováním i nečekanou skladností. Další podrobnosti se dočtete v naší aktuální recenzi.

Hodnocení Einhell Agillo

8.9

Skvělý

Hodnocený AKU křovinořez Einhell Agillo zaujme výkonným motorem, dlouhou výdrží a kompaktními rozměry. Díky dělené hřídeli jej snadno převezete nebo uložíte do garáže či kůlny. Řídítka s měkčenou rukojetí usnadňují práci na větším pozemku.

Kvalita konstrukce
9
Baterie a výdrž
9
Záběr a výbava
8
Ovládání
9.5
Klady
  • Výkonný motor
  • Výdrž až 90 minut
  • Kvalitně zpracovaný postroj
  • Snadno rozložitelný
  • Nastavitelná řídítka s měkčenou rukojetí
  • Univerzální baterie Power X-Change
Zápory
  • Pouze jednoduchá strunová hlava
  • Balení bez akumulátoru a nabíječky

Kvalita konstrukce

Akumulátorový křovinořez Einhell Agillo nabízí jednoduchou a kompaktní konstrukci. Trubkový rám je hliníkový. Hřídel můžete rozdělit na dvě části. Křovinořez snadno převezete v kufru běžného rodinného vozu. Usnadňuje také skladování mimo sezónu. Baterie umístěné v zadní části stroje napomáhají celkovému vyvážení. Působí jako protizávaží k těžké žací hlavě s čelním motorem.

podrobná recenze aku křovinořezu Einhell Agillo

Klasická řídítka lze výškově nastavit. Potěší vás měkčený povrch, který pomáhá tlumit vibrace. Hmotnost 6,1 kg odpovídá kvalitě a výkonu aku křovinořezu výrobce Einhell. Na trhu sice naleznete řadu lehčích modelů, drtivá většina z nich ovšem nenabízí plnohodnotná řídítka, pouze jednodušší a lehčí kombinaci rukojeti s madlem. Řídítka však oceníte při delší práci. Jsou jednoduše pohodlnější.

Baterie a výdrž

Recenzovaný aku křovinořez Einhell Agillo napájí dvojice 18V baterií Power X-Charge. Spadají do systému Power X-Change, díky kterému lze akumulátory libovolně sdílet s řadou dalších nástrojů či nářadí pro zahradu i dílnu. Einhell aktuálně nabízí šest kompatibilních variant akumulátorů s kapacitou od 2,5 Ah do 6 Ah.

Testado radí

Baterie ani nabíječka nejsou součástí balení. Výrobce ovšem nabízí zvýhodněné startovací sety s nabíječkou i dvojicí akumulátorů.

Výdrž s dvojicí velkých 6Ah baterií se pohybuje kolem 90 minut v případě použití sekacího nože. Provoz se strunovou hlavou bude o několik minut kratší. Naopak s nejslabšími 2,5 Ah články se výdrž zkrátí na 30 až 35 minut. Přirozeně vždy záleží na zatížení, provozních podmínkách i kondici samotné baterie.

Záběr a výbava

Nožová hlava má záběr 25,5 cm, strunová 30 cm. Výměnu nástrojů usnadňuje jednoduchý systém aretace vřetena. Bezuhlíkový motor si bez obtíží poradí se vzrostlou trávou i náletovými křovinami. Vyžínací hlavice bohužel pracuje pouze s jednou strunou s doporučenou tloušťkou 2 mm. Hodí se především pro méně náročnou práci nebo začišťování okrajů trávníku. Vysoká stébla už vyžádají nůž.

nejlepší aku křovinořez Einhell Agillo

Ve výbavě nechybí kvalitně zpracovaný postroj pro rozložení váhy a snazší ovládání bateriového křovinořezu. Zvyknout si musíte pouze na komplikovanější zapínání karabiny. Potěší háček pro zavěšení aku křovinořezu Einhell Agillo na stěnu.

Ovládání

Ovládání je velmi snadné. Velkou výhodou Einhellu je absence napájecího kabelu i komplikovaného benzínového motoru. Pozornost vyžadují pouze baterie. Špatně snáší nízké teploty i dlouhodobé uskladnění ve vybitém stavu.

výkonný křovinořez na baterie Einhell Agillo recenze

Testovaný bateriový křovinořez Einhell Agillo vás zbaví vysoké trávy i obtížných křovin. Silný motor a dlouhá výdrž se hodí na malé i střední zahrady. Díky dělené hřídeli jej snadno převezete. Při práci oceníte klasická řídítka s měkčenou rukojetí i kvalitně zpracovaný ramenní popruh.

Technické parametry

Einhell Agillo
Parametry
Typ Aku strunový křovinořez
Baterie
2× 2,5 až 6 Ah
Záběr nože
25,5 cm
Záběr struny 30 cm
Dělená hřídel
Výdrž
30 – 90 minut
Rukojeť
Řídítka
Antivibrační systém
×
Univerzální baterie
Hmotnost 6,1 kg (bez akumulátoru)
Rozměry
190 × 35 × 16 cm

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář