Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze vřetenové sekačky Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert

1. 8. 2023 aktualizováno

recenze Einhell GE-HM 18-38 Li-Solo Expert

Recenzovaná sekačka Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert patří mezi pokročilé vřetenové typy. Díky akumulátorovému pohonu nebudete mít práci s jejím tlačením. V našem testu se podíváme, jak si celkově vede. Více zajímavých typů i na levnější modely najdete v našem srovnání vřetenových sekaček.

Hodnocení Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert

8.5

Výborná

Vřetenová sekačka Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert je vybavená aku pohonem. Potěší vás maximální šetrností k trávníku, kvalitním provedením a snadným ovládáním. Má nastavitelnou výšku a velký sběrný koš. Díky volbě kapacity baterie se hodí pro různě velké trávníky.

Kvalita konstrukce
8.5
Záběr a výbava
8
Ovládání
9
Klady
  • Kvalitní žací mechanismus
  • Možnost výběru kapacity baterie
  • Lze použít také v manuálním režimu
  • Velký sběrný koš 45 l
  • Velkoplošná kola chránící trávník
Zápory
  • Baterie není v balení (ale je kompatibilní s řadou Einhell)

Kvalita konstrukce

Tato akumulátorová vřetenová sekačka se na první pohled svou konstrukcí neliší od běžných manuálních typů. Ušetří vám však mnoho námahy. Pohon pomocí baterie zároveň nepotřebuje žádný nepraktický kabel, který by vám omezoval pohyb nebo který byste mohli nedopatřením přejet. Je však nutné pravidelné dobíjení.

Ačkoliv je Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert aku vřetenová sekačka na trávu, lze ji používat i v běžném ručním režimu a tlačit ji před sebou. Ve srovnání se základními výrobky má ovšem trošku vyšší hmotnost 13,3 kg. Snadné manipulaci to ale nijak nebrání.

sekačka na trávu test aku vřeteno

Pojezdová kola jsou dostatečně velká, aby si poradila i s běžnými terénními nerovnostmi. Zároveň jsou díky své šířce šetrná k trávníku. Madlo s ergonomickým tvarováním má na sobě polstrování jinak pevné kovové tyče, aby se vám tato vřetenová sekačka na trávu dobře držela. Držadlo si navíc můžete výškově nastavit podle svých představ. Tělo Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert je zhotovené z kvalitních plastů s vysokou odolností.

Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert je celkově robustní vřetenová sekačka s dlouhou životností a výborným zpracováním.  Ve své výbavě má přesně broušené nože vyrobené z prvotřídní oceli, které zajistí perfektní výsledek již při prvním přejetí trávníku. O provoz se stará váleček s kovovými kuličkovými ložisky. Úsporný žací systém je navíc ohleduplný k životnímu prostředí.

Záběr a výbava

Tato vřetenová aku sekačka má záběr 38 cm. To ji předurčuje po středně velké trávníky. Jedná se o kompromis mezi rychlým sekáním a schopností se dostat i na zúžená místa. Na výběr máte ze čtyř výšek sečení – 14, 23, 32 nebo 38 milimetrů. Lze tak upravit trávník zcela nakrátko i nechat o něco delší porost.

Posečená tráva je od vřetenového sečícího mechanismu vyhazovaná směrem dozadu. Zadní deflektor je nastavitelný ve třech polohách. Posečenou trávu zachytává vyjímatelný sběrný koš. Ten je ve srovnání s běžnými vřetenovými sekačkami nadprůměrně velký. Pojme až 45 litrů. Díky tomu nebude nutné Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert neustále vysýpat.

Tento model při sekání dosahuje 890 otáček za minutu. Hlučnost se pohybuje kolem 72 dB, maximálně 85,4 dB. Patří tak mezi tišší sekačky, obzvláště ve srovnání s benzínovými modely. Provoz bez motoru je samozřejmě ještě tišší.

Einhell GE-HM 18-38 Li-Solo Expert záběr a výbava

Ovládání

Baterie se umisťuje pod průhledný kryt v horní části těla sekačky. Pro změnu výšky sečení nebo polohy zadního deflektoru slouží jednoduchý manuálně nastavitelný mechanismus. O provoz se starají ovládací prvky na rukojeti. S velkým červeným tlačítkem pro start a jednou páčkou pro chod zvládne ovládání intuitivně úplně každý. Jednodušší systém u vřetenové sekačky s akumulátorem si nelze ani přát.

Nože jsou dobře uzavřené pod konstrukcí a při sečení nehrozí, že byste s nimi přišli do kontaktu. Používání této aku vřetenové sekačky je tudíž velice bezpečné.

Kvalita střihu je perfektní. Otočné vřeteno trávu rovně a přesně uřízne a nepoškodí jeho konec. Tím přispívá k dobré kondici trávníku a jeho lepší regeneraci. Dávejte však pozor na velice vysokou trávu nebo horší terén – k tomuto účelu nejsou stavěné žádné vřetenové sekačky. Přes nerovnosti nedokáže otočné vřeteno vždy spolehlivě přejet a příliš vysoká stébla se mohou namotávat do konstrukce nebo po přejetí pouze slehnout.

Baterie a výdrž

Nutné je upozornit, že součástí balení není baterie. Akumulátory od Einhell jsou univerzální a dají se použít do jakéhokoliv nářadí této značky. Nástroje jsou tudíž celkově levnější a nepotřebujete zbytečně při jejich pořízení platit pokaždé baterii. Při nákupu více strojů Einhell tak ušetříte. Pokud ale žádného domácího pomocníka této značky ještě doma nemáte, budete si muset akumulátor zakoupit. Plusem ale stále zůstává, že si můžete vybrat baterii podle vlastních představ – máte-li menší zahradu, není nutné utrácet za typ s velkou kapacitou. Pokud jste naopak majitelem velké travnaté plochy, nebude vás Einhell GE-HM omezovat. Celkově lze správnou volbou akumulátoru od 2,5 do 6 Ah z této vřetenové sekačky udělat stroj v rozpětí 190 až 450 m2 maximální plochy trávníku. Pro výběr slouží jednoduchá tabulka:

baterie pro aku sekačku Einhell

Ještě stojí za připomenutí, že pokud by vám přeci jen baterie došla, například kdybyste ji zapomněli dobít a nechtělo by se vám čekat, lze s Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert jezdit i na manuální pohon.

Einhell GE-HM 18/38 Li-Solo Expert Parametry
Typ Aku vřetenová sekačka
Baterie Volitelná od 2,5 do 6 Ah
Záběr 38 cm
Pojezd ×
Sběrný koš 45 l
Výška střihu 14 / 23 / 32 / 38 mm
Doporučená plocha 190 až 450 m2 (dle baterie)
Hmotnost 13,3 kg
Rozměry Neuvedeno

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (12 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář