Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Nářadí

Recenze ponorného tlakového čerpadla Einhell GE-PP 1100 N-A

3. 10. 2022 aktualizováno

Recenze ponorného tlakového čerpadla Einhell GE-PP 1100 N-ANáš tipTestado.cz

Na sklonku léta jsme podrobně vyzkoušeli ponorné tlakové čerpadlo Einhell GE-PP 1100 N-A. Nejvíce nás zaujal vysoký výkon (6 000 l/hod.), obří dopravní výška a kvalita zpracování. Pokud přemýšlíte nad podobným čerpadlem na svoji zahradu, model od Einhell bude možná ten pravý pro vás.

Obsah balení

Uvnitř krabice se nachází ponorné tlakové čerpadla Einhell GE-PP 1100 N-A, ke kterému je pevně připojen 15metrový napájecí kabel do klasické zásuvky. Samozřejmostí je také manuál s popisem produktu a bezpečnostními pokyny.

* Pro připojení hadice je nutné si obstarat příslušnou redukci.

Konstrukční zpracování

Hlavní materiály testovaného modelu Einhell GE-PP 1100 N-A zastoupila ušlechtilá nerezová ocel (kryt čerpadla) a pevné plastové prvky. Celková hmotnost se pohybuje kolem 8,7 kg.

Horní část ponorného čerpadla Einhell je opatřena šikovným madlem. Jeho přítomnost oceníte při přenášení a spouštění zařízení do zahradní studny a podobných míst. Uprostřed madla se nachází vykrojení, ve kterém skvěle drží například lano.

Dalším stěžejním prvkem je výstupní hrdlo s 1palcovým vnitřním závitem na horní straně čerpadla. Hrdlo je snadno přístupné – stačí vyjmout plastový kryt. Závit je kompatibilní s hadicovým šroubením o velikosti 33,3 mm.

Horní část je chráněna tvrdým plastovým krytím, které se nachází také na dolní třetině zařízení. Díky tomu se nerezová ocel chránící těleso čerpadla jen tak nepoškrábe při manipulaci (např. při spouštění do vodní šachty, zahradní studny) a pokládání čerpadla.

Úplně dole je přítomný sací rošt a integrované sítko, které si poradí s nečistotami. Sítko bylo vyrobeno z oceli, tudíž je pevné a vydrží i hrubší zacházení. Není ani pochyb o celkově delší životnosti.

Recenzované ponorné čerpadlo Einhell GE-PP 1100 N-A disponuje odolnostní certifikací IPX8. To znamená, že je zařízení schopné nepřetržitého potopení do vody. Samozřejmě musí být dodrženy podmínky výrobce; v našem případně max. hloubka ponoření 12 metrů a max. teplota vody 35 °C.

Konstrukční zpracování Einhell GE-PP 1100 N-A dosahuje vysoké úrovně. Kvituji především jednoduchou a funkční podobu. Přítomné madlo a relativně nízká hmotnost umožňuje bezproblémový transport.

Einhell GE-PP 1100 N-A recenze

Instalace a funkce

Testované ponorné čerpadlo Einhell GE-PP 1100 N-A se připojuje do klasické zásuvky na 220-240 V. Není potřeba dokupovat redukci. Frekvence vstupního střídavého napětí činí 50 Hz.

Při používání využijete 15metrový napájecí kabel, který je potažen silnou vrstvou gumy. Jeho zpracování působí bytelně; nehrozí nahodilé poškození při manipulaci. Dlouhý kabel dovolí flexibilní použití na zahradě nebo v okolí domu či chaty.

Pro využívání čerpadla Einhell je nutné nainstalovat (našroubováním) redukci. Jak jsme si řekli už výše, základní balení redukci neobsahuje. Pro připojení hadice si musíte redukci koupit.

Její instalaci zvládne i nezkušený zahradník. Redukci stačí pomocí klíče nebo menšího hasáku našroubovat. Přítomný 1″ závit je kompatibilní s hadicovou přípojkou o velikosti 33,3 mm (R1 IG).

Einhell GE-PP 1100 N-A recenze

Po instalaci se podíváme na funkce. Einhell GE-PP 1100 N-A se vyznačuje řadou praktických a bezpečnostních funkcí, které při běžném používání přijdou vhod. Výborná je například funkce automatického zapínání a vypínání, spínač při přetížení či pojistka proti chodu na sucho (tato pojistka chrání čerpadlo před poškozením při přerušení dodávky vody). Jinými slovy, ani při neopatrném zacházení by nemělo dojít k poškození zařízení.

Hlavní technické parametry

Parametr
Informace
Síťová přípojka 220-240 V | 50 Hz
Výkon 1 100 W
Max. čerpané množství vody 6 000 l/hod.
Max. dopravní výška 45 m
Max. hloubka ponoření 12 m
Max. teplota vody 35 °C
Typ hadicové přípojky 33,3 mm (R1 IG)
Napájecí kabel 15 m | H07RN-F
Hmotnost 8,7 kg

Výkon

Testované ponorné čerpadlo Einhell GE-PP 1100 N-A je na své rozměry a cenu opravdu výkonné.

Čtyřstupňový systém oběžného kola zvládá výkon 1 100 W, který dokáže vyčerpat až 6 000 litrů za hodinu. Maximální dopravní výška se pohybuje kolem 45 metrů. Pokud uvážíme, že se průměrná hloubka vrtaných studní pohybuje mezi 30 až 40 metry, rozpětí dopravní výšky čerpadla Einhell má příjemnou rezervu navíc.

Einhell GE-PP 1100 N-A recenze

Model GE-PP 1100 N-A se může pochlubit robustní tlakovou přípojkou s vložkou z oceli, vícestupňovým kolem čerpadla pro vysoký dopravní tlak a kvalitní mechanickou ucpávkou pro dlouhou životnost. Tyto parametry nás spravují o kvalitě čerpadla a dlouhé životnosti.

Výkon Einhell GE-PP 1100 N-A je skutečně vysoký. Zařízení jsem testoval na hlubším vrtu a zahradní studni hluboké 5 metrů. Ponorné čerpadlo si za každých okolností vedlo výborně. Po připojení do el. sítě se začala okamžitě vyčerpávat voda, tlak byl vysoký a stabilní. Viz přiložené fotografie.

Závěrečné hodnocení

Test ponorného tlakového čerpadla Einhell GE-PP 1100 N-A dopadl výborně. Nejvíce nás zaujal vysoký výkon, který je za každých okolností stabilní. Pokud přihlédneme k zajímavé ceně, hloubka ponoření a 45metrová dopravní výška patří mezi další klady. Přítomné bezpečnostní prvky zároveň ochrání čerpadlo před poškozením. TIP redakce Testado.cz!

Klady
  • Kvalitní a funkční zpracování
  • Vysoký a stabilní výkon
  • Hloubka ponoření až 12 metrů
  • Automatické zapínání a vypínání
  • Pojistka proti chodu na sucho
  • Skvělý poměr cena/výkon
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Petr Smejkal
Petr Smejkal

Petr má rád technologie, historii a knihy. Dříve působil jako redaktor Prima ZOOM a psal o počítačových hrách v době GameZonu a Call of Duty 1. Od roku 2015 až do dubna 2023 působil na Testádu jako šéfredaktor. LinkedIn, Facebook
Více informací o nás >>

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář