Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Ostatní recenze

Recenze ochlazovače vzduchu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700

12. 7. 2021 aktualizováno

Recenze a test ochlazovače vzduchu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700Náš tipTestado.cz

V letních měsících je nejen v bytech, ale i v kancelářích nepříjemné teplo. Pokud nechcete tento problém řešit cenově nákladnou klimatizací, tak tady pro vás máme recenzi výkonného ochlazovač a zvlhčovače vzduchu Eldonex Artic-Ice ECO-8700. Tento model pořídíte na aktuálním trhu za nějakých 3999 Kč.

Obsah balení

Balení je poměrně veliké. Vždyť s rozměry 32,1 × 33 × 79,8 mm se ani není čemu divit. Naštěstí ale krabici se zařízením v pohodě unesete sami, jelikož samotný ochlazovač váží pouhých 6,4 kg. Dále v balení ještě nalezneme dvě chladící kapsle a dálkové ovládání včetně baterie a manuálu. Pro správné zprovoznění přístroje ho rozhodně doporučuji přečíst. Krom vložení baterií do dálkového ovládání nemusíte nic montovat. Jediné, co bude potřeba je nalít vodu do nádržky ve spodní části ochlazovače vzduchu, případně nechat chladicí kapsle zchladit v mrazáku.

testy ochlazovače vzduchu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700

Design a zpracování – 8/10

Recenzovaný ochlazovač vzduchu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 se určitě nebude ucházet o cenu pro nejlepší design, ale i tak vypadá pěkně. Zvláště se mi líbí černá horní strana s dotykovým ovládacím panelem, který je navíc vybaven LED podsvíceným displejem. Díky němu se i dozvíte na jaký výkon jste ventilátor v ochlazovači spustili, zda jste také zapnuli funkci zvlhčování vzduchu, a ještě další funkce, o kterých si povíme později. Dotyková horní strana je vyrobena z lesklého plastu, takže sem tam jde vidět nějaký ten otisk prstu.

Zbytek konstrukce ochlazovače Eldonex je vyroben z bílého matného plastu, na kterém nepostřehnete ani zrnko prachu. Na čelní straně nalezneme motorické rolety ventilátoru. U těch za pomocí šoupátka (jak jsme zvyklí z automobilu) nastavíme jak vysoko má vzduch z ventilátoru foukat.

Jednou z nejdůležitějších součástí zařízení je nádržka na vodu. Ta je modrá a průhledná a vyndáte ji na spodní části ochlazovače. Pro její uvolnění je potřeba pootočit plastovou páčkou. Tento systém je sice staromódní, ale pokud tuto páčku nebudete rvát silou, tak vám vydrží na věky. V nádobce jsou dvě rysky, a to pro maximální i minimální objem vody, který by v ní měl být. Maximálně se do nádobky vejde 7 litrů.

Pro lepší manipulaci je Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 vybaven pěti kolečky a velkým madlem na horní straně Mně se s ním manipulovalo velmi dobře. Hlavně jsem ochlazovač nemusel zvedat při přejíždění z linolea na koberec a nazpět.

Ovládání a manipulace – 9,5/10

Ovládání tohoto přístroje je naprosto jednoduché. Již jsem zmínil podsvícený horní dotykový panel, za jehož pomoci zvládnete vše. Na něm naleznete celkem 6 tlačítek. První z nich je tlačítko na zapínání. Vedle něj je časovač, tím nastavíte, za jak dlouho se ochlazovač Eldonex vypne. Danou hodnotu uvidíte svítit nad tímto tlačítkem. Tlačítko s názvem Cooler/Humidifier spustí vodní čerpadlo, které prožene vodu kolem ventilátoru, aby zvlhčil vzduch.

Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 - recenze a test

Dalším důležitým tlačítkem je Swing, tím rozpohybujete motorické rolety ventilátoru, aby jezdily ze strany na stranu. Tuto funkci velmi doporučuji, jelikož pokud průduchy necháte nehybné, tak osvěžující vzduch moc v místnosti nerozproudíte.

U testovaného ochlazovače vzduchu značky Eldonex máte i na výběr ze 3 provozních režimů. Prvním režimem je normální proudění vzduchu. Tím dalším je režim přírodního vánku, což znamená, že ventilátor mění za pomoci mikroprocesoru intenzity proudění vzduchu. No a poslední režim je noční: rychlost ventilátoru je postupně snižována  pro příjemnější usínání. Popravdě mezi prvním dvěma režimy jsem neshledal nějaký podstatný rozdíl, ale noční režim je rozhodně příjemný.

A teď si představíme poslední tlačítko, které reguluje rychlost otáček ventilátoru. To je na panelu jako poslední. A vy máte na výběr ze 4 rychlostí ventilátoru. Ovládání za pomocí tlačítek funguje bezvadně, jen občas je potřeba pocitově „jakoby více stisknout“, aby zareagovalo.

Všechny tyto ovládací prvky naleznete i na přiloženém dálkovém ovládání. Ovladač funguje bezvadně a dodává na vyšším komfortu při používání ochlazovače. Dálkové ovládání má dokonce svůj úložný prostor na ochlazovači, kam ho můžete vložit. Je to skvělá vychytávka, i když si myslím, že stejně asi necháte ovladač někde na stole. Možná super při transportu.

Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 - recenze

Pro větší ochlazení vzduchu stačí do nádržky na vodu přidat namražené chladící kapsle. A když už mluvíme o nádržce na vodu, Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 sám pozná, kdy je vody nedostatek: v takovém případě se nezapne. Chybějící vodu poznáte také, jelikož v případě jejího nedostatku začne zařízení trochu zvláštně hučet.

Výrobce myslel na bezpečnost ve všech ohledech. Ochlazovač ECO-8700 se po 15 hodinách nepřetržitého provozu a bez vašeho zásahu na ovládání sám vypne. Navíc na každé straně jsou zarážky pro namotání kabelu. Ten pak nebude nikde překážet a vy o něj nezakopnete.

Kvalita chlazení a hlučnost – 9/10

Tím nejpodstatnějším, co od tohoto přístroje očekáváme, je zpříjemnění našeho života ochlazením vzduchu v místnosti. V tomto ohledu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 funguje na výbornou. Fungovat může i jenom jako klasický ventilátor, ale osobně doporučuji si zapnout funkci zvlhčování vzduchu. Jak jsem již zmínil výše, ochlazovač Eldonex pumpou nažene vodu z nádržky k filtru u ventilátorů a vy pak dýcháte příjemně chladný a vlhký vzduch. To se v parných dnech, při kterých jsem měl možnost přistroj testovat, obzvlášť hodí.

Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 - recenze a test

Pokud se chcete hodně zchladit, tak nezapomeňte vyndat chladící kapsle z mrazáku a vložit je do nádržky na vodu. Na pár hodin vám pobyt ve vašem bytě ještě více zpříjemní.

Musím uznat, že přístroj není nijak hlučný. Na tichý režim ho pomalu ani neuslyšíte, hodnota hluku je pouhých 35 dB, na další dva režimy platí to samé. Ale pokud ho pustíte na nejvyšší výkon, tak už je to docela hukot. Každopádně ani tak není nijak rušivý, výrobce uvádí stejnou hodnotu hluku 45 dB jako u třetí rychlosti ventilátoru, ale troufnul bych si tvrdit, že to bude o trochu více.

Nicméně zvuk u filmu jsem kvůli tomu na televizi ani tak zvyšovat nemusel, a bylo mi po pár minutách na pohovce příjemněji. Jen pro představu – příkon ventilátoru činí 49 W, takže věřte, že přístroj sílu opravdu má. Pobyt v místnosti o 20 m2 dokáže zpříjemnit během pár minut.

Závěrem nesmím zapomenout, že vzduch z ochlazovače Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 je hnán přes velkoplošný filtr prachových částic. Díky tomu Eldonex nevíří prach v bytě. Za sebe mohu říct, že jako alergik mohu potvrdit plnou funkčnost tohoto filtru. Samozřejmě je filtr čas od času potřeba vyčistit. Naleznete ho na zadní straně zařízení. Lze vyjmout snadno, ale raději pro přesný postup nahlédněte do přiloženého manuálu.

Závěrečné hodnocení

8.8

Skvělý

Za mě je to na výbornou. Při pořizovací ceně 3 990 Kč testovaný ochlazovač vzduchu Eldonex Arctic-Ice ECO-8700 vřele doporučuji. Je o mnoho lepší než obyčejný ventilátor a popravdě  je mi líto, že se s ním musím rozloučit.

Design a zpracování
8
Ovládání a manipulace
9.5
Kvalita chlazení a hlučnost
9
Klady
  • Kvalitně ochladí a zvlhčí vzduch
  • 4 rychlosti ventilátoru
  • Tichý režim včetně nočního
  • Snadné ovládání + dálkové ovládání
  • Filtrace vzduchu proti víření prachu
  • Vhodný pro alergiky
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (69 hlasů)

Autor recenze

Vít Kosina
Vít Kosina

Fotograf a redaktor na volné noze se zájmem o všechno, co za to stojí. Více o mně najdete na mém Facebooku.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář