Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze a test pračky Electrolux PerfectCare 800

Test slim pračky ELECTROLUX PerfectCare 800 EW8TN3562C.Vítěz testuTestado.cz

Úzká pračka Electrolux PerfectCare 800 si ve své kategorii vysloužila první místo. Podíváme se, jak pere s ohledem na úsporu energií, programovou nabídku, hlučnost a její ovládání. Podrobnosti vám, jako vždy, poskytne aktuální recenze.

Hodnocení úzké pračky Electrolux PerfectCare 800 EW8TN3562C 

8.8

Skvělá

Hodnocená úzká pračka Electrolux PerfectCare 800 EW8TN3562C je ideálním řešením do malé domácnosti, kde potřebujete slušnou kapacitu bubnu a zároveň zvýhodňujete horní plnění. Ocenit musíme třídu energetické náročnosti B, technologie usnadňující a zefektivňující praní a krátké prací . Oblíbeným společníkem se stane i proto, že se snadno ovládá.

Energetická náročnost a hlučnost
9
Kapacita bubnu a rozměry
8.5
Vybavení, technologie a funkce
9
Ovládání a manipulace
8.5
Klady
 • Parní prací program
 • Úsporné praní v třídě B
 • Ovládací panel v češtině
 • Prodloužená záruka na motor
 • Inteligentní technologie
 • Kapacita na 6 kg prádla
Zápory
 • Nelze na ni položit sušičku
 • Chybí propojení s aplikací

Energetická náročnost a hlučnost 

Podívejme se hned zpočátku na energetický štítek úzké pračky Electrolux PerfectCare 800. Při pohledu na spotřebu elektrické energie za rok dostaneme výsledek 48 kWh. To odpovídá 100 pracím cyklům za rok, čehož dosáhneme, když zapneme jednu pračku za 3 až 4 dny. U početnější domácnosti může být proto roční spotřeba poněkud větší. 

Úzká pračka Electrolux pojme v základním eco programu 6 kg prádla, a délka tohoto programu je 3 hodiny a 15 minut. Za jeden cyklus spotřebuje celkem 42 litrů vody. Velmi dobře si vede v oblasti ždímání, kde se řadí do třídy B. A konečně se dostáváme k maximální hlučnosti při odstřeďování, která odpovídá 79 dB.

Třída emisí hluku šířeného vzduchem odpovídá C, což je třetí třída v pořadí. Třídy hluku jsou pro transparentnost uváděny třídami označenými písmeny A až D. A je nejtišší a naopak D je nejhlučnější. Hlučnost při praní dosahuje 49 dB, což je relativně dobrá hodnota spadající do doporučené referenční meze. U hlučnosti odstřeďování se doporučuje hlučnost do 80 dB a hlučnost dosažená u praní do 50 dB. Jak vidíme, nacházíme se v obou případech v referenční hodnotě dost těsně.

Sečteno a podtrženo, dostaneme krásný výsledek energeticky úsporné SLIM pračky patřící do energetické třídy B. 

testy úzké pračky Electrolux PerfectCare 800 EW8TN3562C 

Počet otáček a účinnost odstřeďování

Ždímání nebo odstřeďování nebude žádným problémem. S pestrou nabídkou otáček se dostaneme až do maxima 1 500 otáček za minutu, což stačí více než dost. Prádlo by po vyprání a vyždímání mělo být optimálně suché. Jak jsme si uvedli výše, získalo známku B, tedy chvalitebnou.

Vysokých otáček bubnu si můžete vychutnat i bez obav ze zmačkaného prádla, neboť je tato úzká pračka s vrchním plněním obohacena o funkci SteamCare. Před koncem pracího cyklu se do tkanin prádla uvolní pára, která je narovná až o jednu třetinu. 

Kapacita bubnu a rozměry

Kapacita bubnu na 6 kg prádla plně vystačí pro tří až čtyřčlennou rodinu. To ale nelze říci úplně s přesností, neboť každá domácnost je jinak specifická. Řekněme, že pokud preferujete častější praní po menších dávkách, je to v poměru velikosti slim pračky Electrolux naprosto dostačující řešení.

Výhodou je také vypočítání délky pracího programu podle aktuální náplně pračky, což šetří nejen prádlo samotné, ale i spotřebu elektrické energie a vody. Prací programy si můžete nastavit manuálně podle svých potřeb s funkcí Eco TimeManager, což je další bod navíc.

Tato pračka je úzká 40 cm a hluboká 60 cm a vysoká 89 cm. Výhodou vrchního plnění je možnost usazení do úzkých prostor. Stejně tak se lze rozhodnout, zda ji umístíte na její šířku nebo délku. Na druhou stranu ji nelze uskladnit pod kuchyňskou linku a nelze na ni odkládat věci nebo na ni posadit slim sušičku prádla.

Electrolux PerfectCare 800 EW8TN3562C testy

Programové vybavení, technologie a funkce

K výběru je celkem 14 pracích programů:

 • Eco 40–60
 • Bavlna
 • Syntetika
 • Jemné prádlo
 • Pára
 • Steam Cashmere
 • Odstřeďování/vypouštění
 • Máchání
 • Dětský
 • Rychlý 14 minut
 • Outdoor
 • Džínovina
 • Vlna

Základní Eco program si můžete nastavit na teplotu 40 až 60 stupňů a dětský program oceníte pro ty nejmenší, protože se při něm prádlo důkladně vymáchá. Je vhodný i pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou. Když spěcháte, oceníte rychlý program s trváním pouhých 14 minut, nebo také UltraWash trvající necelou hodinu, který vypere prádlo důkladně a s patřičnou péči. Kombinuje v sobě nízké teploty a mírný pohyb bubnu. 

Po technologické stránce budeme vděčit SteamCare, UltraCare a SensiCare. SteamCare se postará o šetrné přidání páry do každého prádla na konci pracího cyklu, čímž tkaniny narovná a ušetří nám čas žehlením. UltraCare zajistí smíchání prášku a aviváže s vodou, čímž ve výsledku vytvoří šetrnější péči o prádlo.

SensiCare přizpůsobí program aktuální náplni pračky. Prádlo se tak nebude zbytečně prát dlouho a méně se poničí. Eco TimeManager se postará o dokonalé časování praní s optimálním množstvím vody a spotřebou elektrické energie.

Electrolux EW8TN3562C zkušenosti se SLIM pračkou

Ovládání a manipulace

Ovládací panel je, tak jako u praček s horním plněním, uložen nahoře v její zadní části. Electrolux PerfectCare 800 je ovládána pomocí otočného voliče. Jím si přepínáte prací programy a každá z voleb je pečlivě značena.

Jasnou výhodou je ovládací panel s popisem programů v českém jazyce. Vrchní plnění je navíc velmi komfortní, protože se při dávání prádla do pračky i jeho vyndávání nemusíte ohýbat.

Oblíbené SLIM pračky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (34 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář