Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Apache Matto E7 2021

20. 4. 2022 aktualizováno

výhodné elektrokolo Apache Matto hodnocení

Recenzované krosové elektrokolo Apache Matto E7 spojuje výkonný motor, dlouhý dojezd i kvalitní výbavu s příjemnou cenou. Čím se liší od konkurence a jak si vedlo v podrobném testu zjistíte v naší recenzi.

Hodnocení elektrokola Apache Matto E7

8

Skvělé

Redakcí hodnocené krosové elektrokolo Apache Matto E7 láká skvělým poměrem ceny a výkonu. Tichý motor oceníte nejen ve městě. Moderní brzdy spolu s kvalitními pneumatikami nebo odpruženou přední vidlicí zajišťují pohodlné cestování na silnici či v lehkém terénu. Potěší nadprůměrná nosnost 140 kg.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
8
Dojezd a baterie
9
Výbava
7
Klady
  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Silný a tichý motor
  • Přehledný displej
  • USB dobíjecí port
  • Dojezd až 90 km
  • Jednoduchý design
  • Nosnost až 140 kg
Zápory
  • Část výbavy (blatníky, světla) nutné dokoupit samostatně
  • Zadní pohon nemusí vyhovovat všem

Konstrukce a zpracování – 8/10

Pánské elektrokolo Apache Matto E7 překvapí jednoduchým designem s ostře řezanými liniemi. Horní rámová trubka je zcela rovná. Zmizelo výrazné zalomení typické pro předchozí generaci. Baterii nově skrývá zesílený rám. Konstrukce využívá rozšířenou hliníkovou slitinu Alu 6061. Oblibu získala díky nízké hmotnosti kombinované s vysokou odolností. Potěší nadprůměrná nosnost, která dosáhla 140 kg.

recenze výkonné krosové elektrokolo Apache Matto E7 2021

Motor se skrývá v náboji zadního kola. Nekomplikované řešení ocení především sportovně založení cyklisté, kteří plánují přídavný pohon využít jen občas. Například při prudkém stoupání nebo silném protivětru.

Testado radí

Motor v zadním kole ovlivňuje rozložení hmotnosti i polohu těžiště. Jízdní vlastnosti se proto mírně liší od běžného kola či elektrokola s centrálním pohonem.

Jízdní vlastnosti – 8/10

Kola s průměrem 28″ umožňují rychlou a pohodlnou jízdu při současném zachování výborných manévrovacích schopností. Apache zařadil model Matto E7 do kategorie krosových elektrokol, čemuž odpovídají i pláště Impac Smartpac široké 1,6″. Nezklamou na silnici ani v lehkém terénu, ale mimo vyznačené trasy se s nimi raději nepouštějte.

test kvalitní elektrokolo s dlouhým dojezdem Apache Matto E7

Pohodlí zvyšuje odpružená přední vidlice. Zdvih 75 mm spadá do běžného standardu. Je kratší než v případě horských kol, která musí v komplikovaném terénu tlumit silnější rázy. Nechybí kvalitní kotoučové brzdy ani přehazovačka s devíti rychlostmi. Vše od známé a oblíbené značky Shimano.

Dojezd a baterie – 9/10

Motor Apache Power Silent disponuje výkonem 250 W. Jak napovídá název, pohon překvapí velmi tichým chodem. Důvodem je moderní řídící jednotka se sinusovým režimem napájení. Zjednodušeně řečeno, proud přicházející do motoru se nemění nárazově, jak je běžné u starších motorů, ale plynule. Důsledkem není jen nižší hlučnost, ale také efektivnější využití energie proudící z baterie.krosové elektrokolo s dlouhým dojezdem Apache Matto E7 hodnocení

Baterie s kapacitou 13 Ah slibuje dojezd až 90 km při hmotnosti jezdce 80 kg. Přirozeně se počítá pouze s lehkou pomocí motoru a nenáročnou trasou. Přes průměrnou kapacitu akumulátoru je dojezd překvapivě vysoký. Hlavní zásluhu má úsporný motor i jednoduchá a lehká konstrukce elektrokola Apache Matto E7.

Výbava – 7/10

Stav baterie, rychlost či počet ujetých kilometrů můžete sledovat na jednoduchém monochromatickém displeji. Je přehledný a dobře čitelný na přímém slunci. Míru s jakou vám bude motor pomáhat při šlapání si jednoduše navolíte dvěma bočními tlačítky. Příjemný bonus představuje USB nabíječka pro mobilní telefon.

Testado radí

Nezapomeňte, že krosová kola se standardně dodávají bez blatníků, světel a dalších doplňků. Vše je nutné dokoupit samostatně. 

Testované krosové elektrokolo Apache Matto E7 disponuje prostou, ale promyšlenou konstrukcí. Zadní pohon pomůže překonat nejnáročnější části trasy, aniž by překážel při bezmotorové jízdě. Kvalitní brzdy i přehazovačka zajišťují příjemnou a bezpečnou cestu.

Technické parametry

Apache Matto E7
Parametry
Typ Krosové elektrokolo
Motor
Apache Power Silent
Výkon motoru
250 W (32 Nm)
Kapacita baterie
13 Ah
Výdrž
Do 90 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
28″
Převodovka
1 × 9 (9 rychlostí)
Odpružení
Přední vidlice
Brzdy Kotoučové
Nosnost
140 kg

Populární elektrická kola výrobce Apache

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (25 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář