Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Apache Yamka MX3 2021

20. 4. 2022 aktualizováno

Horské elektrokolo s velkým dojezdem Apache Yamka MX3 hodnocení

Recenzované horské elektrokolo Apache Yamka MX3 potěší zejména náročné cyklistky. Obří baterie spolu s výkonným motorem a kvalitním odpružením umožňují dlouhé výlety náročným terénem. Podrobnému hodnocení se věnujeme v naší aktuální recenzi.

Hodnocení elektrokola Apache Yamka MX3

9.3

Perfektní

Dámské elektrokolo Apache Yamka MX3 nabízí silný elektromotor doplněný obří baterií. Maximální dojezd se pohybuje na hranici 130 km! Pevný rám, přední odpružení i kvalitní kotoučové brzdy svádí k dlouhým a náročným vyjížďkám.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
10
Výbava
9
Klady
  • Výkonný 250W motor
  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • Barevný informační displej
  • Přední odpružení
  • Dobíjecí USB port
  • Baterie s kapacitou 17,5 Ah
  • Nosnost až 140 kg
Zápory
  • Vyšší cena
  • Barevné variace nemusí všem vyhovovat

Konstrukce a zpracování – 9/10

Elektrokolo Apache Yamka MX3 využívá klasický snížený rám s baterií integrovanou do mohutné centrální vzpěry. Na první pohled se příliš neliší od běžného horského kola. Motor je centrální, skrytý v těžišti. Samozřejmě nechybí odpružená přední vidlice se zdvihem 100 mm.

Výkonné horské elektrokolo Apache Yamka MX3 recenze

Apache nabízí několik barevných variant. Základní nátěr vždy doplňují výrazné nápisy odkazující na výrobce a model. Kombinace černé s fialou či azurové se žlutou patří k těm výraznějším, naopak tmavě zelená barva s bílým písmem je spíše decentní. Barevné variace jsou moderní a originální, nemusí však vyhovovat všem.

Jízdní vlastnosti – 9/10

Příjemnou jízdu zajišťují terénní pneumatiky s průměrem 27,5″. Oblíbený rozměr spojuje snadné ovládání se schopností rychle a pohodlně projet horším terénem. Jednoduše přebral nejlepší vlastnosti kol s menším i větším rozměrem.

nejlepší horské dámské elektrokolo Apache Yamka MX3 recenze

Rám svařený z odolné hliníkové slitiny se pyšní nosností až 140 kg. Konstrukce bez potíží snese vysokou zátěž při jízdě v těžkém terénu. Výhodou je také nový převodník, který brání spadnutí řetězu.

Díky centrálně umístěnému motoru se jízdní vlastnosti příliš neliší od běžného kola. Testované elektrokolo Apache Yamka MX3 je výborně vyvážené s nízkým těžištěm. Ovládání usnadňují kvalitní hydraulické kotoučové brzdy značky Shimano. Spolehlivě fungují v těžkém terénu i na mokré vozovce.

Dojezd a baterie – 10/10

Mezi největší přednosti horského elektrokola Yamka MX3 patří silný elektromotor Bafang M400. Maximální výkon je z legislativních důvodů omezen na 250 W, jeho schopnosti však dokládá točivý moment 80 Nm. Samozřejmostí je tichý a úsporný provoz.

Přítomnou baterii naleznete pod krytem na centrální vzpěře. Moderní Li-ion akumulátor s kapacitou 17,5 Ah slibuje dojezd až 130 km. Řídící jednotka jej chrání proti přehřátí, přebití i zkratu. Baterii navíc jistí dvojitý zámek, aby nedošlo k jejímu uvolnění ani při náročné terénní jízdě.

Testado radí

Dojezd vašeho elektrokola záleží na konkrétních podmínkách a stylu / způsobu jízdy. Při vysoké zátěži běžně klesne o několik desítek kilometrů proti maximální udávané hodnotě.

Výbava – 9/10

Dámské elektrokolo Apache Yamka MX3 nabízí devítistupňovou přehazovačku i barevný multifunkční displej. Přehledná grafika zobrazuje stav baterie, čas, okamžitou rychlost a různé doplňující údaje. Například průměrnou rychlost nebo celkovou ujetou vzdálenost. Užitečným doplňkem je variabilní intenzita podsvícení. Na delších výletech oceníte také dobíjecí USB port s výkonem 0,5 W pro mobilní telefon nebo jinou drobnou elektroniku.

Detailní recenze Kvalitní horské elektrokolo Apache Yamka MX3

Horské elektrokolo Apache Yamka MX3 nadchne silným motorem s velkou baterií. Bez potíží zvládne náročné celodenní cyklovýlety. Kvalitní kotoučové brzdy, pevný rám a odpružená přední vidlice zajišťují pohodlnou i bezpečnou jízdu.

Technické parametry

Apache Yamka MX3
Parametry
Typ Horské dámské elektrokolo
Motor
Bafang M400
Výkon motoru
250 W (80 Nm)
Kapacita baterie
17,5 Ah
Výdrž
Do 130 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
27,5″
Převodovka
1 × 9 (9 rychlosti)
Odpružení
Přední vidlice
Brzdy Hydraulické kotoučové
Nosnost
140 kg

Nejprodávanější elektrokola Apache dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (33 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář