Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Devron 28127

Test městského elektrokola Devron 28127 28" .Vítěz testuTestado.cz

Součástí testu městských elektrokol je sympatický pánský model s nadčasovým designem, slušnou dojezdovou vzdáleností a kvalitním zpracováním. Jmenuje se Devron 28127 a v této recenzi se o něm dozvíte podrobnosti. Zavítáme ke konstrukci, dojezdu, funkcím a výbavě.

Hodnocení elektrokola Devron 28127 28″

8.9

Skvělé

Devron 28127 je městským elektrokolem s dojezdem až 120 km. Vzhledem k tvaru rámu se hodí spíše pro muže. Velmi ocenitelné je odpružení přední vidlice a sedlovky. Jízda po zpevněných stezkách je samozřejmostí, díky odpružení jistě překoná i menší nedokonalosti silničního povrchu. Tento model je jako stvořený pro každodenní cesty do zaměstnání, školy nebo na nákupy. 

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9
Dojezd a baterie
8.5
Výbava
9
Klady
  • Kvalitní a lehká hliníková konstrukce
  • Odpružení přední vidlice i sedlovky
  • Pohodlné anatomicky tvarované sedlo
  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • Přehledný ovládací panel
  • Dobrá dojezdová vzdálenost
  • Pestrá základní výbava v ceně
Zápory
  • Přední uložení motoru je méně účinnější
  • Nižší počet převodů
  • Tvarem konstrukce se hodí spíše pro muže

Konstrukce a zpracování – 9/10

Testované městské kolo s elektrickým pohonem Devron 28127 je svým zpracováním rámu spíše pánský model. Velikost kol 28 palců je párováno s rámem o rozměru 20,6 palců. Jako materiál je v tomto případě využit hliník, který snižuje celkovou hmotnost. Se vším všudy váží 21,5 kg

Zpříjemnění jízdy zaručí odpružení přední vidlice se zdvihem 45 mm. Stejně tak je odpružena i sedlovka. Baterie je uložena pod zadním nosičem. Bezkartáčový motor o výkonu 250 W má náhon na předním náboji. 

Nosnost dosahuje 150 kg, když se počítá i s nějakou váhou el. kola a jeho komponentů. Maximální nosnost stanovená pro další zátěž je 120 kg.Recenze elektrokola Devron 28127 28"

Jízdní vlastnosti – 9/10

Recenzované městské elektrokolo Devron 28127 28″ určitě udělá dobrou službu v podobě transportu po městě. Díky odpružení to nebude tolik drncat, takže se nemusíte obávat i mírnějších nerovností chodníků a cest. Jelikož patří k elektro vozítkům s dobrou dojezdovou vzdáleností, nebudete mít problém ani s dojezdem do práce nebo do školy mimo město nebo napříč velkoměstu.

Test elektrokola Devron 28127 28".

Komfortu přičítáme i pohodlné anatomicky tvarované sedátko a měkké gripy na řídítkách. Kotoučové hydraulické brzdy značky Shimano jsou zárukou spolehlivosti, ať už vás na cestách překvapí jakékoliv počasí. 

Co do volitelnosti převodů, nabízí jich celkem 7. Převádí se pomocí otočného řazení. Z voleb dopomoci při šlapání si vybíráte svůj požadovaný stupeň. Z hlediska bezpečnosti však po překročení rychlosti 25 km v hodině motor dopomoc vypíná.

Dojezd a baterie – 8,5/10

Motor o výkonu 250 W v kooperaci s akumulátorem Devron Electric o kapacitě 14,5 Ah dokáže vyprodukovat až 120 najetých kilometrů. To vše je však závislé na podmínkách zátěže elektrokola Devron a stupni zvolené dopomoci při jízdě, nebo také na stáří baterie a dalších faktorech.

Plusem je bezpochyby možnost nabíjení baterie nezávisle na kole, což usnadní skladování stroje.

Výbava – 9/10

K městskému elektrokolu Devron Electric obdržíte v základním sestavení přední a zadní světla Axa, PVC blatníky, nastavitelný stojan, zadní nosič, zvonek a kryt převodníku.

Pláště Continental jsou doplněny o reflexní pruh, díky kterému půjdete dobře vidět za šera i horšího počasí.

Samozřejmostí je i ovládací panel s LCD displejem, který zobrazuje všechny potřebné informace, tj. aktuální stav baterie, zvolený stupeň dopomoci, najeté kilometry, odhadovaný čas nabití při stanoveném režimu atp.Test elektrokola Devron 28127 28".

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Městské elektrokolo
Modelový rok: 2019
Baterie: 14,5 Ah
Dojezd: 120 km
Umístění motoru: Přední
Umístění baterie: V zadním nosiči
Brzdy: Hydraulické kotoučové
Odpružení: S odpruženou vidlicí o zdvihu 45 mm a odpruženou sedlovkou
Počet převodů: 1 × 7
Nosnost: 120 kg

Nejprodávanější elektrokola do města

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor recenze

Zuzana Pitříková
Zuzana Pitříková

Zuzka je pisálek s kreativním srdcem, miluje výzvy a hlavně svou rodinu. Ta je především náplní jejího denního rozvrhu. Pokud nějaká ta chvilka času zůstane, ráda se pustí do grafického designu, čtení odborné publikace, různých ručních prací nebo řádí v kuchyni. Nejraději tvoří články o domácnosti, dětech, zdravém životním stylu, tvorbě, vzdělávání a vaření. Facebook Zuzky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář