Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Devron Riddle W1.7 (model 2022)

3. 4. 2022 aktualizováno

levné dámské lektrokolo Devron Riddle recenze

Dámské horské kolo Devron Riddle W1.7 (ročník 2022) kombinuje příznivou cenu s výkonným zadním pohonem a bohatou výbavou. Zaslouží si označení nejlepší levné horské elektrokolo? Jízdní vlastnosti, výdrž baterie i kvalitu výbavy podrobně hodnotíme v naší recenzi.

Hodnocení elektrokola Devron Riddle W1.7

7.6

Velmi dobré

Dámské elektrokolo Devron Riddle W1.7 oceníte na silnici i polní cestě. Pohon integrovaný v zadním kole má svá specifika, rozhodně však nezkazí zážitek z jízdy. Ve výbavě nechybí kvalitní převodovka s 18 rychlostmi, ani spolehlivé kotoučové brzdy.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
7
Dojezd a baterie
7.5
Výbava
8
Klady
  • Lehký hliníkový rám
  • Dostupná cena
  • Přehazovačka s 18 rychlostmi
  • Motor s výkonem 250 W
  • Atraktivní barevné varianty
Zápory
  • Průměrná kapacita baterie
  • Zadní pohon nemusí vyhovovat každému

Konstrukce a zpracování – 8/10

Recenzované dámské elektrokolo Devron Riddle W1.7 vsadilo na jednoduchý design s motorem skrytým v zadním kole. Štíhlé linie narušuje pouze baterie připevněná na centrální vzpěru. Rám využívá hliníkovou slitinu. Zajišťuje pevnost a odolnost i nízkou hmotnost. Elektrokolo Devron váží pouze 24,25 kg. Uveze přitom jezdce s hmotností až 120 kg.

Hodnocení levného elektrokola Devron Riddle W1 7 recenze

Vybírat můžete ze tří barevných variant. Matně šedé, modré a zářivě žluté. Šedé zbarvení působí decentně a elegantně. Modré je nenápadné. Neonově žluté naopak přitahuje pozornost. Každý si může zvolit dle svého vkusu.

Jízdní vlastnosti – 7/10

Devron Riddle se řadí mezi horská elektrokola. Široké pláště WTB Ranger Comp zajišťují výbornou prostupnost terénem. Kola s průměrem 27,5″ dovolují rychlou jízdu s plynulým překonáváním drobných překážek, současně však jezdce neomezují v manévrování nebo změnách směru. Jízda je příjemně živá a zábavná.

Recenze nejlepšího levného horského elektrokola Devron Riddle recenze

Motor v zadním kole ovšem přináší některá specifika. Především není elektrokolo tak dobře vyvážené jako v případě centrálně umístěného pohonu, také dávkování výkonu je hrubší. Na druhou stranu vás ničím neomezuje, pokud jej zrovna nevyužíváte. Zadní pohon je ideální volba také pro cyklisty, kteří sílu motoru využívají pouze občas. Například při náročném stoupání nebo silném protivětru.

Otřesy a vibrace snižuje odpružená přední vidlice. Maximální zdvih je omezený na 100 mm. Mezi standardní výbavu patří hydraulické kotoučové brzdy. Jsou velmi účinné a spolehlivé bez ohledu na klimatické podmínky nebo stav vozovky.

Dojezd a baterie – 7,5/10

Motoru Drive Unit ETM S2 si na první pohled ani nevšimnete. Skrývá se v náboji zadního kola. Navzdory drobným rozměrům disponuje výkonem 250 W a točivým momentem 40 Nm. Pracovat může do rychlosti 25 km/h, což je omezení dané aktuální legislativou.

Baterie s kapacitou 10,4 Ah slibuje výdrž až 100 km. Reálná hodnota je podstatně nižší. Maximálnímu dojezdu se přiblížíte pouze za ideálního počasí na rovinaté trase. Samozřejmě pod podmínkou, že motor pracuje v úsporném či minimálním režimu. Skromnější kapacita baterie vás bude limitovat na dlouhých projížďkách, ale odpovídá dané třídě.

Testado radí

Dlouhou životnost baterie zajistíte pouze správnou péči. Věnujte pozornost radám výrobce a nespoléhejte na postupy užívané u starších typů akumulátorů.

Výbava – 8/10

Příjemně vás překvapí kvalitní přehazovačka Shimano Altus s 18 rychlostmi. Elektrokolo tak můžete pohodlně využívat bez zapnutého motoru, aniž byste se museli trápit nedostatkem vhodných převodů. Aktuální rychlost, ujetou vzdálenost i stav baterie zjistíte na jednoduchém monochromatickém displeji umístěném na řídítkách. Samozřejmě slouží také k ovládání pohonu.

nejlepší levné dámské horské elektrokolo recenze

Hodnocené dámské elektrokolo do terénu Devron Riddle W1.7 potěší cyklistky s omezeným rozpočtem, stejně jako sportovkyně, které chtějí motorový pohon využívat jen v nejnáročnějších úsecích vytyčené trati. Spolehlivý a silný motor, účinné brzy a kvalitní převodovka nezklamou ve městě ani v terénu.

Technické parametry

Devron Riddle W1.7
Parametry
Typ Dámské horské elektrokolo
Motor
Drive Unit ETM X2
Výkon motoru
250 W (40 Nm)
Kapacita baterie
10,4 Ah
Výdrž
Do 100 km
Materiál rámu
Alu 6061
Průměr kol
27,5″
Převodovka
2 × 9 (18 rychlostí)
Odpružení
Přední vidlice
Brzdy Kotoučové
Nosnost
120 kg

Nejprodávanější horská elektrická kola dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (42 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuze a zkušenosti

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář