Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrokola Leader Fox Awalon

2. 3. 2021 aktualizováno

recenze Leader Fox Awalon

Leader Fox Awalon se řadí mezi oblíbená horská elektrokola. Svým výrazně sníženým tvarem je ideálním dámským typem. Celková robustní konstrukce, silný motor a kvalitní zpracování ho předurčují pro jízdu v terénu.

Hodnocení elektrokola Leader Fox Awalon

9.3

Perfektní

Dámské horské elektrokolo Leader Fox Awalon se svým silným motorem a výbornými jízdními vlastnostmi si hravě poradí s jakýmkoliv terénem. Výrazně snížený hliníkový rám umožňuje snadné nastupování. Odpružení se zdvihem 100 mm se postará o pohodlí během jízdy a bezpečnost zase zajistí kotoučové brzdy. Manipulaci s tímto elektrokolem mírně ztěžuje průměrná až nadprůměrná hmotnost. Rámová baterie nabídne pro běžné výlety dostačující dojezd až 130 km.

Konstrukce a zpracování
9
Jízdní vlastnosti
9.5
Dojezd a baterie
9
Výbava
9.5
Klady
  • Silný motor
  • Snadné nastupování
  • Tichý a plynulý chod
  • Poradí si se všemi běžnými terény
  • Spolehlivé brzdy
  • Dobře řešený displej
Zápory
  • Průměrná až vyšší hmotnost

Konstrukce a zpracování – 9/10

Testovaný model Leader Fox Awalon je na první pohled dámským typem. Díky silným plášťům s výrazným vzorem a celkově robustnímu provedení se hodí pro překonávání jakýchkoliv nerovností. Jeho hliníkový rám je výrazněji snížený, než bývá u jiných terénních modelů zvykem. To pomáhá snazšímu nastupování. Pokud tedy hledáte co nejlépe konstrukčně řešené elektrokolo pro ženy, bude Leader Fox Awalon dobrou volbou.

Konstrukce a zpracování

Naopak věcí, která většinu cyklistek na tomto horském elektrokole moc nepotěší, je vyšší váha. S hmotností 25 kg se již řadí mezi průměrně až nadprůměrně těžké modely. To mírně komplikuje manipulaci. Na druhou stranu se můžete spolehnout na pevné a odolné zpracování, které by bez vyššího počtu kilogramů nebylo příliš možné. Nosnost Leader Fox Awalon je klasických 120 kg.

Velkou pochvalu si zaslouží silný středový motor s nominálním výkonem 250 W a maximálním 500 W. Krouticí moment může dosáhnout až 80 Nm. Elektrokolo Leader Fox Awalon bez problémů dokáže zabrat i v náročných podmínkách. Torzní snímač síly šlapání chytře nastavuje pohon. Čím více zabíráte, tím více vám motor pomáhá.

Jízdní vlastnosti – 9,5/10

Leader Fox Awalon bude spolehlivým parťákem na zpevněných cestách i v náročnějším terénu.  Jízdní vlastnosti tohoto typu jsou velmi dobré. Díky silnému motoru si poradí hravě i se strmým stoupáním. Jeho chod je plynulý a tichý.

Samozřejmostí u každého horského typu jsou zvýšené požadavky na perfektní ovladatelnost a co největší pohodlnost. Ani v tomto ohledu vás Leader Fox nezklame. Vidlice má odpružení se zdvihem 100 mm, které účinně tlumí běžné otřesy nerovných cest.

Dojezd a baterie – 9/10

Baterii najdete umístěnou v rámu, kde je pevně integrovaná. Již na první pohled podle síly trubky lze poznat, že má dobrou kapacitu. Konkrétně zde najdete články od značky LG s 630 Wh / 17,5 Ah. Dojezd samozřejmě závisí na mnoha faktorech jako je váha jezdce, profil trati, ale i teplota vzduchu nebo síla a směr větru. Bez obav můžete počítat s 80 km, jež elektrokolo zvládne i při vyšším stupni asistence. Průměrně s pohonem zdoláte 100 km, ale dostat se můžete až na 130 km, budete-li jezdit úsporně a budou-li vám okolní podmínky přát.

Tento dojezd je mírně nadprůměrný. Ačkoliv na trhu najdete i modely, u nichž výrobce se stejnou kapacitou baterie uvádí delší maximální vzdálenost, Leader Fox je v odhadu počtu kilometrů střízlivý a tento údaj zbytečně nepřehání. Pro běžné výlety je akumulátor naprosto dostačující.

maximální dojezd

Výbava – 9,5/10

Pro lepší přizpůsobení jízdy a síly šlapání má Leader Fox Awalon 5 stupňů asistence včetně funkce „walk“ pro vedení elektrokola. Na převodníku najdete 9 rychlostí. Poměrně menší počet převodů umožňuje rychlé přepínání. Ve výbavě tohoto modelu se nachází kotoučové brzdy, které se vyznačují velkou spolehlivostí i v mokrém prostředí.

Veškeré ovládání dámského horského elektrokola Leader Fox Awalon probíhá pomocí tlačítkového ovladače a LCD displeje. Ten je barevný a hezky přehledný. Najdete na něm uvedené informace o aktuální, maximální i průměrné rychlosti, ujetých kilometrech či stavu baterie.

Plusem je také noční režim pro šetření očí při jízdě v šeru a potmě. Pro rozšíření ovládací výbavy se nabízí možnost připojení snímače řazení (gear senzoru). Tak ale není součástí balení a dokupuje se samostatně.

Technické parametry

Klíčové vlastnosti Parametry
Určení: Horské elektrokolo
Modelový rok: 2020
Baterie: 630 Wh / 17,5 Ah
Dojezd: 130 km
Umístění motoru: Středový
Umístění baterie: Rámová
Brzdy: Kotoučové hydraulické
Odpružení: S odpruženou vidlicí, se zdvihem 100 mm
Počet převodů: 1 × 9
Nosnost: 120 kg

Oblíbená elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Katka Muchová
Katka Muchová

Profesně napůl redaktorka, napůl výcvikářka psů. Ve volném čase milovnice fotografování, umění, nových technologií a brouzdání po internetu, kde hledám informace o společenském dění a zajímavé produkty. Baví mě testování různých vychytávek a ráda s jejich výběrem pomáhám ostatním. Facebook redaktorky.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář