Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Žebříček elektrokol

Recenze elektrokola Ratikon EHT 9.2

3. 4. 2022 aktualizováno

recenze dámského horského elektrokola Ratikon 9 2

Hledáte dobře vybavené dámské horské elektrokolo se silným motorem za rozumnou cenou? Doporučujeme model Ratikon EHT 9.2. Zaujal nás lehkým hliníkovým rámem i velkou baterií. Kompletní hodnocení naleznete v naší detailní recenzi.

Hodnocení elektrokola Ratikon EHT 9.2

8.5

Skvělé

Recenzované horské elektrokolo Ratikon 9.2 oceníte ve městě i terénu. Kola s průměrem 29″ dovolují plynulou a rychlou jízdu. Výkonný motor zásobuje energií velká baterie. Důležité informace o trase, rychlosti nebo baterii vidíte na velkém barevném displeji. Skvělý model pro ženy za příznivou cenu.

Konstrukce a zpracování
8
Jízdní vlastnosti
8
Dojezd a baterie
9
Výbava
9
Klady
  • Výborný poměr cena/výkon
  • Baterie s kapacitou 24,5 Ah
  • Torzní senzor
  • Motor s výkonem 250 W
  • Univerzální rám vhodný pro muže i ženy
  • Převodovka s 10 rychlostmi
Zápory
  • Pomalejší nabíjení
  • Chybí USB nabíjecí port

Konstrukce a zpracování – 8/10

Testované elektrokolo Ratikon EHT 9.2 využívá univerzální rám vhodný pro muže i ženy. Baterii skrývá mohutná centrální vzpěra s originálně zúženým zakončením. Podobné prvky se v konstrukci opakují několikrát. Dodávají elektrokolu Ratikon nezaměnitelný ráz.

nejlepší horské elektrokolo Ratikon 9 2 recenze

Jednolité stříbřitě šedé zbarvení vypadá velmi elegantně. Dojem mírně kazí pouze výrazné sváry na koncích rámových trubek. Rám je hliníkový. Výrobce na něj poskytuje prodlouženou tříletou záruku. Nosnost 120 kg se neliší od běžných standardů.

Jízdní vlastnosti – 8/10

Ratikon 9.2 spadá mezi horská elektrokola. Tomu odpovídají pláště s hrubým vzorem a šířkou 57 mm (2,24″). Kola s průměrem 29″ nabízí výbornou stabilitu i rychlost. Umožňují plynule zdolávat překážky. V těžším terénu pomůže také velká styčná plocha pneumatik se zemí.

Větší setrvačnost kol ovšem vyžaduje více síly pro rychlé změny směru, což se odráží v horší mrštnosti a pohyblivosti. Jízdu na klikatých horských cestičkách si příliš neužijete. Ratikon 9.2 je skvělý pro svižné cestování v lehčím terénu. Neztratí se ani ve městě.

Pohodlí zvyšuje odpružená přední vidlice se zdvihem 100 mm. Oceníte také pohodlné sedlo Vader s rychloupínacím mechanismem pro snadné nastavení správné výšky. Není třeba žádné nářadí.

Dojezd a baterie – 9/10

Během jízdy vám pomáhá elektromotor Vinka E40 s výkonem 250 W a točivým momentem 60 Nm. Pracuje až do rychlosti 25 km/h. Nechybí torzní snímač pro přesné a rychlé vyhodnocení síly, kterou má pohon dodat. Díky senzorům nebude zbytečně zasahovat do nenáročné jízdy, ale maximálně vás podpoří při těžkém stoupání do prudkého kopce.

horské elektrokolo s velkou baterií Ratikon recenze

Baterie s obří kapacitou 24,5 Ah je integrovaná do středového rámu. Můžete ji nabíjet samostatně i přímo na elektrokole. Zamrzí nižší výkon nabíječky. Kompletní dobití baterie zabere zhruba 12 hodin. Inteligentní systém BMS brání přebití, přehřátí i zkratu. Udávaná výdrž 120 km je pouze orientační. Ovlivňuje ji řada parametrů, včetně náročnosti trasy, teploty nebo zátěži elektrokola.

Testado radí

Moderní Li-ion baterie nevyžaduje před prvním použitím žádné oživení. Pro zajištění dlouhé životnosti doporučujeme pečlivě prostudovat návod, který se péči o baterii podrobně věnuje.

Výbava – 9/10

Není náhoda, že jsme v našem testu horských elektrokol vyhodnotili Ratikon 9.2 jako nejlepší volbu v poměru ceny, výkonu a výbavy pro ženy. Bezpečnost zajišťují odolné kotoučové brzdy, které spolehlivě fungují na mokru i blátě. Převodovka nabízí 10 rychlostí a chybět nemůže ani informační displej s rozměry 81 × 48 mm. Postrádat budete pouze dobíjecí USB port pro mobilní telefon.

recenze dámského elektrokola Ratikon recenze

Pomoc motoru při šlapání si můžete nastavit v pěti stupních intenzity. Svoji volbu stále vidíte na displeji. Zobrazuje také stav baterie, aktuální rychlost nebo ujetou vzdálenost. Jednoduchou grafiku s decentními barvami oceníte pro svoji přehlednost a dobrou čitelnost na slunci.

Univerzální horské elektrokolo Ratikon EHT 9.2 se hodí do města i na dlouhé cesty lehčím terénem. Silný motor doplňuje velká baterie a bohatá výbava, včetně desetistupňové převodovky nebo kotoučových brzd. Delší nabíjení nebo chybějící USB port pro mobilní telefon snadno vyrovná výborná cena.

Technické parametry

Ratikon EHT 9.2
Parametry
Typ Horské elektrokolo
Motor
Vinka E40
Výkon motoru
250 W (60 Nm)
Kapacita baterie
24,5 Ah
Výdrž
Do 120 km
Materiál rámu
Hliník
Průměr kol
29″
Převodovka
1 × 10 (10 rychlostí)
Odpružení
Přední vidlice
Brzdy Kotoučové
Nosnost
120 kg

Nejoblíbenější horská elektrokola

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (24 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář