Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu

Recenze Eljet Double Drive

Datum 14.6.2021 Eliška Pechorová Eliška Pechorová

Ejet Double Drive recenze

Srovnání elektrických skateboardů a longboardů zařadilo mezi nejlepší výkonné modely elektrický longboard Eljet double Drive vybavený dvěma elektromotory o celkovém výkonu 1 800 W. Povozí vás rychlostí až 25 km/h a urazíte s ním až 30 km, což jsou v jeho cenové kategorii do 15 tisíc naprosto vynikající parametry. Podrobněji se na ně podíváme v recenzi.

Pokud hledáte vhodný elektroboard pro děti, přečtěte si naši recenzi modelu Skatey 150L.

Hodnocení Eljet Double Drive

Hodnocení9
Perfektní

Eljet Double Drive je výborný elektrický longboard pod 15 tisíc, který svým výkonem a maximální rychlostí 25 km/h uspokojí i náročnější jezdce. Oceňujeme super poměr ceny a výkonu. Užijete si s ním skutečně rychlou jízdu po městě s dojezdem až 30 km.

Konstrukce a design
9
Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti
9
Výdrž baterie a nabíjení
9
Klady
  • Skvělý výkon (dva motory)
  • Pro rychlé ježdění
  • Pohodlná široká deska
  • Šikovné madlo pro přenášení
  • Náhradní kolečka v balení
Zápory
  • Bez zásadních nedostatků

Konstrukce a design

Testovaný elektroboard Eljet Double Drive má jednoduchý šedo červený design bez křiklavých prvků. Grip je tak akorát zdrsněný a dobře chrání před uklouznutím. Materiál desky ze tří vrstev bambusu a dvou mezivrstev skelných vláken zaručuje dobrou flexibilitu a zároveň odolnost. Kolečka jsou menší a měkčí, ideální do města nebo do parků s minimem nerovností. Oceňujeme, že výrobce do balení rovnou přidává i sadu náhradních koleček.

Tvarem desky odpovídá longboardům typu drop-thru, který je vhodný pro zkušenější jezdce na rychlou jízdu. Délkou je spíše kratší, díky čemuž bude dobře ovladatelný i pro jezdce menší tělesné konstituce. Díky šikovnému madlu ve střední části desky se snadno přenáší v ruce.

Výrobce uvádí věkové doporučení už od 8 let, vzhledem k jeho rozměrům, hmotnosti a vyšší rychlosti jej však nepovažujeme za ideální volbu pro nejmladší školáky a obecně méně zkušené jedince, kteří si ovládání elektroboardu potřebují nejdříve bezpečně osvojit.

Elektrický longboard se dvěma elektromotory o výkonu 2x 900 W

Rychlost, dojezd a jízdní vlastnosti

S tímto výkonným e-longboardem si budete užívat parádně rychlou jízdu díky dvěma elektromotorům (celkově 1 800 W), které volitelně pohánějí přední i zadní kolečka. Rychlostní maximum je velmi slušných 25 km/h, hravě si poradí i s jízdou do kopce a sveze vás až na vzdálenost 30 km. Zde samozřejmě záleží na váze jezdce nebo na zvoleném režimu jízdy: nejrychlejší stupeň vybíjí baterii podstatně rychleji.

Rychlost a směr jízdy (vpřed/zpátečka) se ovládá pomocí bezdrátového ovladače (taktéž dobíjecí přes kabel), který si můžete zavěsit na zápěstí díky praktickému poutku.

Elektrický longboard Eljet jezdí nejlépe na hladkých městských površích a cyklostezkách. Do nerovného terénu jej nedoporučujeme. Rozhodně se nehodí ani na triky nebo ježdění po rampách, jako obecně všechny elektroboardy, jelikož tak hrozí poškození mechaniky motoru.

Výdrž baterie a nabíjení

Akumulátorová Li-ion baterie má velkou kapacitu 8,8 Ah a napětí 21 V. Do plna ji nabijete pomocí kabelu zhruba za 3 hodiny. Vzhledem k vyšší váze zařízení a odporu elektromotorů se po vybití příliš nedá využít jako klasický odrážecí longboard – jde to dost ztuha.

Klíčové vlastnosti Parametry
Rozměry desky (d × š) 95 × 28 cm
Max. rychlost 25 km/h
Výkon 1 800 W
Dojezd 30 km
Kapacita baterie 8,8 Ah (21 V)
Rychlost dobíjení 3 hod.
Hmotnost 7,8 kg
Nosnost 120 kg
Tvrdost koleček  78A (měkčí)
Věkové doporučení 8+

Oblíbené elektrické skateboardy a longboardy na Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor recenze

Eliška Pechorová
Eliška Pechorová

Nadšená kuchařka a expertka na vše kolem beauty a zdravého životního stylu. Ráda cestuje a objevuje nové chutě. Ve volném čase cvičí jógu, čte historické romány a tráví čas se svojí malou dcerkou.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odeslat komentář