Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze bubnové sekačky Eurosystems RS90

Eurosystems RS90 - bubnové zahradní sekačky

Chystáte se na koupi bubnové zahradní sekačky a rádi byste se s cenou drželi co nejníže? Bubnové sekačky jsou obecně poměrně drahé, ale možná by se vám mohl líbit model Eurosystems RS90. Vyznačuje se svou multifunkčností, což je vlastnost, kterou dostává do vínku většina produktů této značky. Více informací se o této bubnové sekačce dozvíte v řádcích níže.

Hodnocení sekačky Eurosystems RS90

8.5

Skvělá

Bubnové sekačky jsou známé vysokou pořizovací cenou, proto potěší přítomnost modelu Eurosystems RS90 v nejnižší cenové kategorii. Po dokoupení příslušenství v podobě sněhové radlice a řetězů vám poslouží i v zimě. Je vybavená pojezdem, chybí ale možnost mulčování. Připravte se také na vysokou hmotnost. Jinak není v zásadě co vytknout.

Kvalita konstrukce
8
Motorizace a výkon
8
Záběr a výbava
9
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Robustní provedení
  • S pojezdem
  • Nastavitelná řídítka
  • Pevná kola
  • Možnost dokoupení příslušenství
Zápory
  • Vysoká hmotnost
  • Bez mulčování

Kvalita konstrukce

Už na první pohled je zřejmé, že se v případě zahradní sekačky Eurosystems RS90 jedná o robustní stroj. Jeho konstrukce slibuje odolnost a dlouhou životnost, což vás při investici do bubnové sekačky bezpochyby bude zajímat. Je typickým představitelem své kategorie a dokazuje to i svou hmotností, která bývá u bubnových sekaček poměrně vysoká. V tomto případě činí 63 kg.

Bubnová sekačka Eurosystems RS90 odpovídá rozměrům 64 × 162 × 107 cm. Disponuje šípovými bezdefektovými koly o velikosti 13 x 5,00-6“. Mohutný stroj je vybavený čtyřmi otočnými výsuvnými noži. Výsuvný charakter čepelí znamená, že jsou žací nože méně vystaveny nárazům, ke kterým může v průběhu sečení docházet na nerovném povrchu.

Eurosystems RS90 - recenze konstrukce

Tento model zahradní sekačky společně s dalšími modely z dílny rodinné italské společnosti Eurosystems prochází před uvedením na trh několikanásobnými kontrolami. Zákazníci tak mají jistotu, že kupují kvalitní zboží, které odvede dobrou práci. Konstrukce je ocelová.

Motorizace a výkon

Sekačka by nebyla schopna provozu bez motoru RATO OHV o objemu 170 ccm. Ten je schopný dosáhnout až 2230 otáček za minutu. Výkon se pak pohybuje kolem 3 100 W, což je pro sekačku s pojezdem v této cenové kategorii relativně dobrá hodnota.

Pojezd je vybavený jednou rychlostí, a sice 2,6 km/hod. Pokud dáte dohromady výše zmíněný čtyřtaktní motor se všemi vlastnostmi této sekačky, dostanete zahradní stroj, který poseče trávu na plochách do velikosti 3 000 m².

Eurosystems RS90 - recenze motorizace a výkon

Záběr a výbava

Možná byste čekali, že se u produktu označeného jako Levný základ budete muset rozloučit s kdovíjak zajímavou výbavou. Opak je ale pravdou a u dalšího hodnoceného parametru budeme hlavně chválit. Bubnové sekačky se vyznačují širokým záběrem a ani tento model není výjimkou. Šíře záběru dosahuje u sekačky Eurosystems RS90 57 cm.

Většina bubnových sekaček disponuje pojezdem, a naleznete ho i u tohoto modelu. Mulčování ale bohužel chybí. Výška sečení činí 3,2 cm.

Eurosystems RS90 - recenze záběr a výbava

To, co bychom chtěli u tohoto parametru vyzdvihnout, je možnost dokoupení příslušenství. Firma Eurosystems vyrábí multifunkční přístroje, a model RS90 jde příkladem. Díky tomu můžete přikoupit deflektor na boční výhoz posekané trávy i příslušenství na zimu. Jmenovitě se jedná o sněhovou radlici a sněhové řetězy. Radlice nabízí pracovní šířku 85 cm.

Ovládání a údržba

Už jen fakt, že se jedná o sekačku s pojezdem, svědčí o tom, že bude ovládání o to jednodušší. Vlastnost, kterou bychom mohli přirovnat k posilovači v automobilu, pomůže nejen se sekáním ve svahu. Na sekačce oceníte i další vychytávky. Jednou z nich je například výškově nastavitelná rukojeť, takže ji lze přizpůsobit (téměř) každému uživateli.

Hnací páka sekačky Eurosystems RS90 je ergonomická a disponuje integrovaným bezpečnostním systémem.

Eurosystems RS90 - recenze ovládání a údržba

Technické parametry

Eurosystems RS90 Parametry
Typ Bubnová sekačka
Motor
RATO OHV
Objem válců
170 cm³
Výkon
3,1 kW
Náprava
Záběr
57 cm
Strniště
3,2 cm
Nastavitelná řídítka
Pojezd
2,6 km/h
Hmotnost 63 kg
Doporučená plocha
Do 3 000 m²

Oblíbené bubnové sekačky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (30 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář