Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.cz » Recenze » Zahradní stroje

Recenze elektrického kultivátoru Fieldmann FZK 2002-E

5. 3. 2022 aktualizováno

elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E recenze

Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E zaujme nízkou hmotností a příznivou cenou. Je to ideální pomocník do menší zahrady? Výkon, výbavu i ovládání podrobně představíme v naší recenzi. Srovnání s jinými typy nabízí náš test kultivátorů.

Hodnocení Fieldmann FZK 2002-E

8

Skvělý

Elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E pomůže s běžnou údržbou zahrady. Potěší snadnou obsluhou, takřka bezúdržbovým provozem a nízkou hmotností. Kompaktní rozměry podtrhuje skládací rukojeť. Nízká cena také potěší.

Konstrukce a zpracování
9
Motor a výkon
7
Záběr a výbava
7
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Hmotnost pouze 8 kg
  • Skládací řídítka
  • Nízká hlučnost
  • Kompaktní rozměry
  • Snadná obsluha
  • Příznivá cena
Zápory
  • Záběr pouze 32 cm
  • Výkon jen na běžné domácí práce
  • Komplikovanější obsluha bezpečnostní spojky

Konstrukce a zpracování

Hodnocený zahradní kultivátor Fieldmann FZK 2002-E je velmi kompaktní. Motor zabírá jen minimum místa nad prostorem s kultivačními noži. Odděluje a chrání jej mohutný ocelový kryt. Zachycuje také kamínky a další předměty, které by mohly odlétnout směrem k obsluze. Nože s motorem spojuje bytelná převodovka. Ovládání zajišťují dlouhá rukojeť. V případě potřeby ji můžete složit a ušetřit tím další cenné místo.výkonný elektrický kultivátor Fieldmann FZK 2002-E recenze

Kultivátor Fieldmann váží pouze 8 kg. Velmi nízká hmotnost umožňuje snadné ovládání, včetně nenáročných změn směru. Stále však mějte na mysli, že každý kultivátor potřebujete udržet v brázdě, takže jistou sílu při ošetřování půdy budete potřebovat. V porovnání s většími benzínovými modely je však práce s elektrickým kultivátorem Fieldmann FZK 2002-E znatelně lehčí.

Vzhledem k rozměrům a hmotnosti chybí pojezdové kolo. Kultivátor Fieldmann můžete jednoduše přenést v ruce. Při troše opatrnosti lze při přesunu využít i kultivační nože. Když na ně nebudete tlačit a podržíte stroj ve správném úhlu, dokáže se pohybovat po zahradě bez větších škod na trávníku nebo záhoně. Pozor dávejte jen na přívodní šňůru, kterou musíte vždy držet dostatečně daleko od rotujících čepelí.

Motor a výkon

Motor je elektrický s výkonem 750 W. Velkou výhodou elektrického motoru je prakticky bezúdržbový provoz a primitivní startování zmáčknutím jednoho tlačítka. Elektrický motor vyžaduje připojení k běžné domácí síti s napětím 240 V.

Napájecí šňůra je velmi krátká, stačí pouze pro zapojení do prodlužovacího kabelu. Ten není součástí balení a musíte si jej zajistit samostatně. Testovaný elektrický kultivátor Fieldmann využijete především k úpravě menších ploch kolem domu. Práci na rozsáhlejších pozemcích by z principu omezovalo dlouhé elektrické vedení. Výrobce doporučuje napájecí kabel s průřezem 3 × 1,5 mm² a délkou maximálně 40 m.

Náš tip

Doporučujeme používat kvalitní prodlužovací kabel s neporušenou izolací. Zajistíte jím nejen svoji bezpečnost, ale také maximální výkon kultivátoru.

Hlučnost se pohybuje kolem 79 dB, což lze srovnat s provozem na rušné silnici. Přestože je hluk výrazný, není vyloženě rušivý a tento model můžete používat bez ochrany sluchu. Pracovat dokáže také ve svahu. Výrobce neuvedl v návodu žádné technické omezení. Prakticky můžete kultivovat libovolné místo, kde dokážete zaujmout pevný postoj a stroj bezpečně ovládat.

Záběr a výbava

Pracovní záběr dosahuje 32 cm. Půdu lze kultivovat do maximální hloubky 20 cm. Nože jsou odolné, vyrobené ze silné oceli. Točí se rychlostí 380 otáček za minutu. Vysoká rychlost otáčení společně s menším záběrem se výborně hodí k nenáročné práci v lehké půdě. Výkon motoru zcela dostačuje a kultivátor vám rychle a bez námahy nakypří půdu, kterou byste ručně obdělávali násobně delší dobu.

elektrický kultivátor s nízkou hlučností Fieldmann FZK 2002 recenze

Bohužel chybí regulace otáček, což může v kombinaci s nízkou hmotností vést k nerovnoměrnému pohybu a skákání. Vyplatí se přečíst návod a při práci postupovat dle pokynů. Správným vedením potíže minimalizujete.

Ovládání a údržba

Jednoduché ovládání patří k největším přednostem elektrických kultivátorů, Fieldmann FZK 2002-E nevyjímaje. Stačí pouze připojit do elektrické sítě a sepnout bezpečnostní spojku pro roztočení kultivačních nožů. Údržba zahrnuje jen čištění a kontrolu oleje v převodovce. Při čištění se vyhněte tlakové vodě. Mohla by se dostat pod ochranné kryty a poškodit elektroniku.

levný elektrický kultivátor s nízkou hlučností Fieldmann FZK 2002 recenze

Překvapivě největší potíže vám způsobí právě bezpečnostní spojka. Při jejím zmáčknutí musíte současně držet pojistný knoflík, což v praxi vyžaduje druhou ruku. Není to nejpohodlnější řešení, ale dá se na něj zvyknout.

Fieldmann FZK 2002-E je levný, lehký a skladný elektrický kultivátor, který nabízí dostatek síly pro rychlou a snadnou úpravu záhonů. Nehodí se na pole ani do těžkého terénu, ale na běžné domácí zahradě zastane překvapivě mnoho práce. Ve srovnání s většími benzínovými bratry bude méně rušit své okolí hlukem či kouřem.

Technické parametry

Fieldmann FZK 2002-E
Parametry
Typ Elektrický kultivátor (kabel)
Třída
Hobby kultivátor
Výkon
750 W
Pracovní záběr
32 cm
Pracovní hloubka
20 cm
Počet nožů
4
Otáčky nožů
380 ot./min.
Maximální délka přívodního kabelu
40 m
Objem olejové nádrže
Neuvedeno
Hmotnost 8 kg
Rozměry (balení)
Neuvedeno

TOP kultivátory na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (52 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář