Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vřetenové sekačky Fieldmann FZR 1010

17. 3. 2022 aktualizováno

výhodná vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 recenze

Vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 láká nízkou cenou, jednoduchým ovládáním a velkým záběrem 40 cm. Zpracování, konstrukci i výbavu zhodnotíme v naší aktuální recenzi.

Hodnocení Fieldmann FZR 1010

7.3

Velmi dobrá

Ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 pomůže přesně zastřihnout váš trávník. Nechybí variabilní nastavení výšky ani sběrný koš. Osloví kvalitou a nízkou cenou. Velmi žádaný model.

Kvalita konstrukce
6.5
Záběr a výbava
7.5
Ovládání
8
Klady
  • Dostupná cena
  • Variabilní nastavení výšky
  • Široký záběr 40 cm
  • Snadná obsluha
  • Skládací řídítka
Zápory
  • Nekvalitní návod
  • Obtížnější manipulace se sběrným košem

Kvalita konstrukce

Zpracování je jednoduché a účelné. Vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 není určená pro těžký terén, přesto nabízí solidní plastovou konstrukci. Běžnou práci bez obtíží zvládne. Velká pojezdová kola zajišťují dobrou ovladatelnost.

levná vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 recenze

 

Skládací řídítka šetří místo. Klouby povolíte několika křídlovými maticemi. Samozřejmě nepotřebujete žádné nářadí. Madlo bohužel nenabídne polstrování ani ergonomický tvar. Pro zastřihnutí malé zahrady nejde o zásadní problém, ale velká plocha se vám nebude upravovat pohodlně. Poznámku výrobce, že vřetenovka Fieldmann se hodí na malé trávníky s plochou do 200 m² berte vážně.

Sekačka Fieldmann váží 8,8 kg. Relativně vysoká hmotnost padá na vrub ocelovým sekacím nožům a dlouhým kovovým řídítkům. Naštěstí váhu dobře rozloží pojezdová kola, takže ovládání zůstalo lehké a pohyb poměrně nenáročný.

Záběr a výbava

Hodnocená ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 se chlubí záběrem 40 cm. Výšku střihu můžete nastavit ve čtyřech krocích mezi 15 a 45 mm. Bohužel nastavení výšky není centrální. Musíte uvolnit a správně nastavit sekací konzolu, což vyžaduje zvyk i zručnost. Stručný návod příliš nepomůže. Kvalita zástřihu je výborná.

Pokud nemáte s vřetenovými sekačkami příliš zkušeností, počítejte s některými specifickými požadavky. Nehodí se do členitého terénu, trávník musí být čistý, bez kamenů nebo jiných překážek které mohou poškodit stříhací vřeteno a délka stébel by neměla překročit 10 cm. Delší se snadno namotají na sekací mechanismus.

jednoduchá vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 recenze

Součástí výbavy je sběrný koš o objemu 15 litrů. Konstrukce je velmi jednoduchá, stejně jako zavěšení pomocí háčků. Manipulace s košem vyžaduje obě ruce. Díky menší velikosti při práci nepřekáží. Sběr odříznutých stébel funguje překvapivě dobře. Doladění upínacího mechanismu či mírné vyztužení sběrného koše by ovšem neškodilo.

Ovládání

Díky absenci motoru patří ovládání vřetenové sekačky Fieldmann k těm nejjednodušším. Sekací vřeteno roztáčí pouhé otáčení kol, což je tichý, spolehlivý a bezpečný způsob práce. Větší pečlivost by si zasloužil návod. Nejasné a nekvalitní obrázky spolu s nedostatečně vysvětlenými postupy nezkušeným uživatelům zbytečně komplikují i poměrně jednoduché úlohy, jako nastavení výšky sečení nebo seřízení nožů.

Ruční vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1010 vám usnadní cestu k dokonalému trávníku. Díky příznivé ceně lze snadno odpustit nekvalitní návod nebo subtilní sběrný koš. Vřetenový mechanismus dokáže trávník přesně a šetrně zastřihnout, skládací rukojeť zase umožňuje bezproblémové uložení do menšího sklepa nebo kůlny.

Technické parametry

Gardena FZR 1010
Parametry
Typ Vřetenová sekačka
Motor
×
Záběr
40 cm
Motorový pojezd
×
Sběrný koš
15 l
Skládací řídítka
Mulčování
×
Výška střihu
15–45 mm
Doporučená plocha
Do 200 m²
Hmotnost 8,8 kg
Rozměry
Neuvedeno

Oblíbené vřetenovky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (30 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář