Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze vřetenové sekačky Fieldmann FZR 1050-E

FIELDMANN FZR 1050-E - vřetenové sekačky

Fieldmann FZR 1050-E patří mezi cenově dostupné vřetenové sekačky. Jedná se o elektrickou verzi tohoto druhu sekaček, ale můžete ji využívat i bez elektrického pohonu. V tomto testu se podíváme na to, jak je na tom konstrukce, výbava a ovládání. Pokud by vás zajímalo srovnání s dalšími modely, přečtěte si náš článek o vřetenových sekačkách.

Hodnocení Fieldmann FZR 1050-E

8

Skvělá

Elektrická vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1050-E se hodí k využití na plochách do 300 m2. Můžete ji používat jako elektrický i ruční model sekačky. Je vyzdvihována pro svoji snadnou manipulaci, tichý chod i výsledky. Negativní komentáře se nejčastěji týkají nepraktického řešení sběrného koše. I u něj ale musíme pochválit velký objem 45 litrů.

Kvalita konstrukce
8
Záběr a výbava
7.5
Ovládání
8.5
Klady
  • Cenová dostupnost
  • Nastavitelná výška sečení
  • Se sběrným košem
  • Snadná manipulace
  • Lze využít i na ruční pohon
Zápory
  • Výhrady k řešení sběrného koše

Kvalita konstrukce

Na konstrukci toho nebylo příliš mnoho co vymýšlet, a tak model Fieldmann FZR 1050-E vsadil na ověřené provedení vřetenových sekaček. Vzhledem k využití této sekačky byl zvolen jako materiál odolný plast. Po boku plastového těla cestují dvě velká kola.

S otázkou konstrukce souvisí také madlo, u něhož bychom chtěli zmínit jeho skládací charakter. V případě převážení nebo skladování tedy oceníte, že je možné jej složit. Jak vám potvrdí i zákaznické recenze, tato vřetenová sekačka vyniká svým tichým provozem. Pro sekání využívá tento model pěti nožů stočených do šroubovice.

Hmotnost této zahradní vřetenové sekačky se pohybuje zhruba kolem 13 kg.

Fieldmann FZR 1050-E - recenze kvalita konstrukce

Záběr a výbava

Elektrická vřetenová sekačka Fieldmann FZR 1050-E má příkon 400 W. Faktu, že se jedná o elektrický model sekačky, se vůbec nemusíte bát. V tomto případě ji totiž můžete bez problému využívat i jako ruční sekačku. Třeba v momentě, kdy nemáte k dispozici elektrický proud. Záběr sečení činí 38 cm. Se svou výbavou je tato sekačka vhodná pro využití na plochách do 300 m2.

Výška sečení je nastavitelná v rozmezí od 13 do 38 mm (ve 4 stupních). Po posečení se tráva zachytí v látkovém koši o štědrém objemu 45 litrů. U koše se nyní na chvíli zastavíme, abychom si zmínili některé z jeho často zmiňovaných nevýhod.

Fieldmann FZR 1050-E - recenze záběr a výbava

Zákazníci vnímají negativně absenci víka na sběrném koši. Může se stát, že bude tráva vypadávat ven. Při manipulaci se sběrným košem se sekačka projevuje jako poměrně nestabilní. Setkáte se také s názorem, že není koš dostatečně pevný, případně že posekanou trávou přehlcuje jednu stranu. Obecně se ale zásadnější výhrady k této sekačce ani sběrnému koši nevyskytují.

Sekačka není vybavená pojezdem, v dané cenové kategorii ale tento fakt pravděpodobně nikoho nepřekvapí.

Ovládání

Ačkoliv není tato sekačka vybavená pojezdem, bude manipulace s ní snadná a praktická. Důkazem je celá řada kladných hodnocení, která vyzdvihují právě tento parametr. Sekačka je vybavená elektrickým startováním, bude tedy radost ji používat od začátku až do konce. Absenci pojezdu přijmete i díky přiměřené hmotnosti, která se pohybuje kolem 13 kg, jak jsme si již zmiňovali.

Fieldmann FZR 1050-E - recenze ovládání

Protože se na modelu sekačky Fieldmann FZR 1050-E nachází výškově nastavitelná rukojeť, může si ji přizpůsobit každý uživatel podle své výšky. I přesto, že se jedná o elektrický model sekačky, je její ovládání snadné a intuitivní. Má přesně to, co by sekačka v této cenové kategorii měla mít, a manipulaci ani ovládání vám neztěžují žádná složitá nastavení.

Technické parametry

Fieldmann FZR 1050-E
Parametry
Typ Vřetenová sekačka
Motor
Záběr
38 cm
Motorový pojezd
×
Sběrný koš
45 l
Skládací řídítka
Mulčování
×
Výška střihu
13–38 mm
Doporučená plocha
Do 300 m²
Hmotnost 12,9 kg
Rozměry
Neuvedeno

Oblíbené vřetenové sekačky podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (50 hlasů)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Při psaní recenzních a srovnávacích článků zjistíte, kolik toho ještě nevíte. A to mě na této práci baví, cítím totiž potřebu se neustále vzdělávat. A co víc – být součástí webu, jako je Testado, je pro copywritera velkou příležitostí se posouvat dál.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář