Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Recenze elektrické sekačky Fieldmann FZR 2021-E

9. 3. 2022 aktualizováno

elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E recenze

Fieldmann FZR 2021-E patří k nejlevnějším elektrickým sekačkám na trhu. Solidní motor a lehká konstrukce představují ideální volbu pro menší zahradu. Detaily o výbavě či funkcích se dočtete v naší podrobné recenzi.

Hodnocení Fieldmann FZR 2021-E

7.5

Velmi dobrá

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E patří mezi levné, ale překvapivě šikovné modely. Potěší nízkou hmotností i motorem s výkonem 1 200 W. Sběrný koš pojme 30 litrů nasekané trávy. Příjemným bonusem jsou sklopná řídítka.

Kvalita konstrukce
7
Výkon
7
Záběr a výbava
7
Ovládání a údržba
9
Klady
  • Nízká cena
  • Sklopná řídítka
  • Hmotnost pouze 7,25 kg
  • Jednoduché ovládání
  • Skvělá pro menší trávníky
Zápory
  • Plastová konstrukce
  • Vyšší hlučnost

Kvalita konstrukce

Základní šasi spoléhá výhradně na plastové díly. Testovaná elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E proto není příliš vhodná do těžkého terénu, kde ji schází potřebná pevnost a odolnost. Pro podobné podmínky tedy není určena. Ideálně se hodí na menší klasický trávník.

Právě tam oceníte lehkou konstrukci. Hmotnost jen mírně převyšuje 7 kg. Zahradní sekačku Fieldmann můžete snadno ovládat jednou rukou. Potíže nebudete mít ani při přenášení nebo převážení.

levná elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E recenze

Ergonomie se zaměřila na prostou účelnost. Jednoduše tvarovaná řídítka můžete snadno sklopit. Skládají se ze dvou dílů. Aretaci zajišťuje dvojice šroubů s maticemi osazenými velkou růžicovou hlavicí. Snadno je povolíte rukou. Nepotřebujete žádné nářadí.

Pojezd sekačky Fieldmann FZR 2021-E je standardní. Samozřejmě nečekejte motorem poháněná kola. Vůbec to však nevadí. Recenzovaný model je velmi lehký, takže motorový pojezd jednoduše nepotřebuje. Na menší zahradě byste jej navíc nemohli rozumně využít. Jen by zbytečně zvyšoval hmotnost a cenu stroje.

Výkon

Motor nabízí velmi solidní výkon 1 200 W. Sekací nůž roztáčí rychlostí až 3 400 otáček za minutu. Fieldmann FZR 2021-E bez problému zvládne kvalitně posekat běžnou zahrádku. Nezalekne se ani vzrostlejší trávy. Problém může nastat až při sekání neudržovaného a přerostlého trávníku.

Testado radí

Pro připojení el. sekačky do elektrické sítě doporučujeme používat kvalitní a nepoškozený prodlužovací kabel. Pouze tak zajistíte optimální výkon motoru.

Největší slabinou motoru je vysoká hlučnost. Pohybuje se kolem 96 dB, čímž překonává i některé tišší benzínové sekačky. Přes výrazný zvukový projev nevyžaduje motorové ústrojí žádnou složitější údržbu. Přirozeně byste měli sekat pouze suchou trávu. Vlhká stébla mohou sekačku Fieldmann FZR rychle zanést a snížit její výkon.

Záběr a výbava

Hodnocená elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E nabízí záběr široký 32 cm. Výhodná velikost pro menší plochy. Můžete snadno měnit směr sečení a vejdete se do užších prostor. Výšku sekání lze volit ve třech krocích. Minimální je 20 mm, střední 38 mm a nejvyšší 56 mm.nejvýhodnější elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021 recenze

 

Bohužel chybí funkce mulčování, která rozdrtí nasekanou trávu na drobné kousky. Ty následně poslouží jako přírodní hnojivo. Sběrný koš s kapacitou 30 litrů pro menší zahradu zcela dostačuje. Suchá tráva se v něm hromadí spolehlivě. Problémy způsobí jen vlhká nebo příliš dlouhá stébla. Nechybí ani jednoduchá klapka signalizující naplnění.

Ovládání a údržba

Díky nízké hmotnosti a jednoduché konstrukci je ovládání velice snadné. Vše rychle pochopíte aniž byste museli hledat v návodu. Sekačku Fieldmann FZR 2021-E mohou bezpečně ovládat i starší děti. Pozor dávejte jen na přívodní kabel. Musíte se vždy pohybovat tak, abyste jej omylem nepřesekli.

výhodná a výkonná elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E recenze

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2021-E je levným, ale překvapivě šikovným zahradním strojem pro menší trávníky. Nízká hmotnost spolu s jednoduchou mechanikou a solidním motorem zajistí rychlé a pohodlné posekání vašeho trávníku. Smířit se musíte jen s vyšší hlučností.

Technické parametry

Fieldmann FZR 2021-E
Parametry
Typ Elektrická sekačka (kabel)
Výkon
1 200 W
Záběr
32 cm
Mulčování
Ne
Pojezd
Ne
Sběrný koš
30 l
Výška sečení
20–56 mm
Skládací řídítka
Ano
Podvozek
Plastový
Hmotnost 7,25 kg
Rozměry (balení)
Neuvedeno

Nejoblíbenější elektrické sekačky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (36 hlasů)

Autor recenze

Milan Boháček
Milan Boháček

Technologický nadšenec se zvláštní zálibou v letectví a astrofyzice. Nemůže se dočkat dalšího letu Starship. Ve volných chvílích sleduje sci-fi seriály a baví se hraním šachu. Stres odbourává při vaření. Díky 3D tiskárně si plní dětské sny, takže modely raket, vetřelců a dinosauřích koster začínají pomalu přetvářet jeho byt v pravé nerdí doupě. Můj Facebook.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář